Malované počasí

Co je to den a co je to noc. Co jsou mraky a co je déšť. Co dělá elektřina. Co dělá voda a co dělá počasí. Co dělal člověk (proti vodě, proti blesku, jak využil větru, proti tmě, proti zimě, jak využívá sluníčka. jak staví přehrady, zřizuje větrolamy, buduje zavodňovací kanály). A co ještě bude dělat člověk (další ovládnutí mraků, slunce, větrů, využití vody a elektřiny atd.). Barevné obrázky doprovázené vysvětlujícím textem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77983/malovane-pocasi-40Z-77983.jpg 4.864
Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Malované počasí, 1951

Kniha Malované počasí

Corso
07.10.2020

Oblubena knizka z detstva mojej mamy. Potom som ju cital ako decko ja, potom maly brasko, potom sa knizka stratila a dodnes nenasla. Viem ze sa objavuju nove vydania, ale to stare tazko zozeniem. Medzitym sa nasla jedna dobra dusa, (duch) z ciech, ktory knizku mal a celu mi ju aspon vo vysokom rozliseni naskenoval a poslal data (pre mamu z nostalgie). Takze tak, knihy z detstva vekom zase nadobudnu hodnotu. Hlavne tie stratene.

petr_
19.09.2020

knížka mého dětství, rád si na ni vzpomenu. Genialita autora, jednoduše vysvětlit dětem poměrně složitou problematiku.

Monika1717
07.06.2020

Díky této knize jsem spoustu jevů pochopila v raném školním věku. Zvláštní, stačilo mi to do věku téměř důchodového.

Leona333
20.04.2020

Skvělá knížka pro děti, ale i pro ty, kteří se rádi vrací do svého dětství. V této knížce, jsou velice dobře popsány a Ondřejem Sekorou namalovány přírodní živly a jejich využití člověkem.
Knížka, díky které jsem později ve škole neměla obavy z fyziky, i když druhá Dana Drábová se ze mě nikdy nestala... ; ) Knížku mám schovanou a řadím jí mezi své oblíbené.

petraj30
29.01.2020

Výborná knížka pro děti. Vše je srozumitelně vysvětleno.
Syn se učí ve školce o počasí a tohle je skvělá pomůcka. Je jasné, že ve školce se učí vše jen okrajově a obecně, ale bude se to výborně hodit, až nastoupíme do školy.
Opět další salátové vydání naší knihovny - ale poslouží. Pro děti ideální poučná knížka.

Sharona73
27.01.2020

Kniha mého dětství, kterou jsem v dospělosti neuvěřitelně pracně sháněla pro dceru. Zaplatila jsem ji zlatem, ale mám ji a snadno jsem dceři vysvětlila počasí, elektřinu a roční období. Mnohem lépe, než učitelka ve škole. Pečlivě ji schovám pro vnoučata.

arnikasam
24.09.2019

Moc hezká knížka, četla jsem ji mnohokrát jako malá. Krásně je v ní vše jednoduše vysvětleno, aby to pochopily i malé děti. Stále ji mám doma, schovám si ji pro vnoučata.

ArwenAragorn
17.06.2019

Moc pěknou populární formou vysvětleny dětem přírodní záležitosti, které je doprovází každý den.