Malované počasí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co je to den a co je to noc. Co jsou mraky a co je déšť. Co dělá elektřina. Co dělá voda a co dělá počasí. Co dělal člověk (proti vodě, proti blesku, jak využil větru, proti tmě, proti zimě, jak využívá sluníčka. jak staví přehrady, zřizuje větrolamy, buduje zavodňovací kanály). A co ještě bude dělat člověk (další ovládnutí mraků, slunce, větrů, využití vody a elektřiny atd.). Barevné obrázky doprovázené vysvětlujícím textem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77983/malovane-pocasi-40Z-77983.jpg 4.851
Žánr
Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Malované počasí, 1951

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Malované počasí

Přidat komentář
arnikasam
24. září

Moc hezká knížka, četla jsem ji mnohokrát jako malá. Krásně je v ní vše jednoduše vysvětleno, aby to pochopily i malé děti. Stále ji mám doma, schovám si ji pro vnoučata.

ArwenAragorn
17. června

Moc pěknou populární formou vysvětleny dětem přírodní záležitosti, které je doprovází každý den.

Nočnípták
15. května

Už je to dávno, co jsem ji četla našim dětem. Léta pro mne byla ztracená. Teď jsem na půdě objevila balíček starých časopisů. A mezi nimi Malované počasí. To byl tedy úlovek. Už čteme s vnoučaty. Nevím, kdo z nás je nadšený víc. Já nebo vnoučata? Pro mne je to rozhodně nostalgie a pohlazení po duši.

Zdeniczka
05. února

Úžasná knížka vracející mě zpět do dětství, kdy jsem u babičky a dědy na vesnici objevovala různé knížky. Tahle, značně letitá a používaná, mi padla do rukou také. Krásně malováno, krásně vysvětleno. Je na čase představit ji po letech i svým dítkám. :)

Lucissia
16.08.2018

Tak jsem se krásně vrátila do dětství. Doteď si pamatuju, jak jsem si tuto knížečku půjčovala v knihovně. A teď jsme ji přečetli se syny. Zpestřila nám jeden krásný večer venku u ohně. :-) A měla obrovský úspěch.

stju
16.07.2017

Aktuálně mě tato kniha moc trápí, protože vím, že jsem ji měla, milovala jsem krásným a pochopitelným způsobem vysvětlené jevy v přírodě, ale teď, kdy mi do ní dorostl vnuk-nemohu ji najít. Moc mě to mrzí a stále věřím, že ji objevím...
22. 8. 2017-kniha objevena, samozřejmě tam, kde jsem stokrát hledala...

tatafa
07.01.2017

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.

Pajina68
29.09.2016

Také jsem si ji jako malá stále dokola prohlížela a četla. Úplně mi učarovala. Škoda, že se časem někam "zatoulala" a už ji nemám.

1