Odvážná školačka

Maruška je malá dívenka, která nastupuje do první třídy dívčí školy. Jak už to tak u dětí bývá, má svou hlavu a nenechá si nic rozmluvit. Zlobí ji kamarád Serjoža, občas se nepohodne s nějakými děvčaty ve škole, nebo provede něco, za co ji její třídní Anna Ivanovna důrazně domlouvá. Nakonec ale vždy najde důvod svého jednání a všichni si spokojeně oddechnou, že všechno dobře dopadlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25961/odvazna-skolacka.jpg 3.8104

Pěrvoklasnica (1949)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kika28

Tuhle knížku úplně zbožňuju je úžasná a dobře se čte.

eva8604

Ja si ty knihu a nevim kde najit. Tam maji par a kolik to stoji a nikdo mi to nechce predat.

Kopretina

Kdyby v ní nebylo tolik propagandy, mohla by být skvělá. A teď váhám, zdali ji přečíst či ne dcerce, která jde do první třídy...

SSTknihy

Hezká vzpomínka na školní léta. Jak já té Marušce rozuměla, když se snažila dělat všechno správně a jak nejlépe uměla, ale ono to ne vždycky vyšlo podle jejích představ. Navíc jsem měla vydání, které bylo doplněno fotografiemi ze stejnojmenného filmu, takže fantazie pracovala na plné obrátky.

topi80

Další z legendárních knížek. Krásný popis prvních krůčků ve škole. Jsou věci, které se moc zatím nemění.

Orange8knihomol

Knihu jsem četla cca ve 2. nebo 3. třídě a zhltla ji ani ne za jeden den, když jsem byla nemocná a ležela doma v posteli. Toto vydání dědíme z generace na generaci a jako první ho četla asi moje prababička nebo praprababička. Vím, že je kniha stará a obsahuje mnoho zastaralých slov, ale pro mě to byla PECKA! (když jsem byla malá)

Arlenka
21.11.2017

Pro mě je tato knížka vzpomínkou na uspávání moji maminkou v dětství, jak ji četla a vždy mi bude srdeční záležitostí.

JarkaBroki
25.10.2017

Tuhle knížku jsem měla moc ráda. Pátrala jsem kde bych jí mohla najít a prohlédnouit si některé původní obrázky. Tohle jsem našla :-) http://zaitseva-tanya.livejournal.com/9187.html

kika 13
20.11.2016

V dětství jsem ji četla stále dokola.A nahlas všem doma asi byli opravdu rádi.

Pajina68
29.09.2016

Tuhle knížku jsem taky milovala. Jen jsme doma měli vydání s opravdovými fotkami. Nikde ji tu nemůžu najít. Tu černovlasou copatou holčičku s bílými podkolenkami si pořád pamatuji.

Jana71
07.03.2016

Oblíbená knížka mého dětství, ráda na ní vzpomínám :-)

02.02.2016

Nezapomenutelná kniha z dětství, čtena nyní znovu pro splnění čtenářské výzvy.

ovpana
05.12.2015

Hezká kniha z dětství

Jessica007
22.11.2015

Četla jsem ji v dětství a líbila se mi.

Damato
20.11.2015

Tak tuhle knížku v dětství přečetla snad tisíckrát a když doposavad vidím na poli elektrické sloupy, tak si vždycky vzpomenu na cestu té dívenky, kdy ve sněhu a ve tmě uslyšela elektrické dráty a byla v mých očích nesmírná hrdinka, protože zachránila sebe i své kamarády. Dnes už na to koukám samozřejmě jinak ( "spratek jeden, co lezla večer do lesa"), ale protože na knihu vzpomínám ráda, tak z nostalgie *****

Gold351
28.10.2015

Četla jsem ji v dětství a tenkrát se mi líbila...

woodward
15.08.2015

Zdědil jsem ji po ségře. No jo, tenkrát byla taková doba. I Čuk a Gek se u nás doma našel. Z nostalgie dávám tři hvězdičky.

Ulriška
04.05.2015

Moje dětská obsese. Knížku jsem četla xkrát. Pořád a pořád, dokola. Naštěstí přišly jiné příběhy. :-)

Marika Vanova
02.04.2015

Jako malá jsem byla z této knížky nadšená, byla to jedna z mých prvních knížek.

Blanice
31.10.2014

Fotky opravdu hezké, počtení plytké, ale má určitou atmosféru

iva23
28.02.2014

Už v dětství mi to přišlo trochu o ničem, ale četla jsem ji ráda. Navíc doma máme vydání s fotografiemi, takže jsem si ji ráda i prohlížela.

pasión
29.09.2013

krásná knížka, četla jsem jí mnohokrát opakovaně

qvo6
09.07.2013

je to uplně první knížka kterou jsem přečetl.

SamDarkness
08.04.2013

Moje jedna z nejoblíbenějších knih, když jsem byla malá.
Velmi ráda na tuto knihu vzpomínám. :)

čohynka
10.12.2012

V dětství jsem ji četla několikrát.. I teď se k ní ráda vracím..

Ikkju
24.10.2012

Pokoušet se pochopit jednání nadšené prvňačky, když sám jsem byl ze školy spíš vystrašený a stažený, bylo lehce zneklidňující. Knihu po tátovi jsem tahal z ještě víc zneklidňující knihovny po dědovi, plné naprosto podivných knih s vyzáblými lidmy z Mauthausenu :o

RADOST
23.07.2012

Na tuto knihu mám příjemnou vzpomínku. Za vysvědčení po ukončení první třídy mi dala maminka peníze a mohla jsem si jít sama koupit do blízkého knihkupectví nějakou knížku. Vybrala jsem si Odvážnou školačku, protože jsem se sama cítila být odvážnou a úspěšnou školačkou se samými jedničkami. Bylo to v roce 1957. Od té doby jsem chodila knihy nejen půjčovat do knihovny, ale i kupovat do KNIHY.

kazecha
20.07.2012

Četla jsem to jako malá holka před nějakými 25 lety - moc se mi to líbilo - i když jsem nechápala některá slova, např. co je to milice ...

Jevgenij Lvovič Švarc

Jevgenij Lvovič Švarc