Komplet - Věčně zpívají lesy

Balíček 3 ks - Věčně zpívají lesy, Vane vítr z hor, Není jiné cesty: • Věčně zpívají lesy - Příběh Daga Björndala, syna a vnuka zdatných medvědobijců, hrdého a nesmlouvavého muže spjatého s tradicemi svého kraje, je i příběhem vášně a lásky, lásky ke krásné a půvabné ženě, k přírodě, k životu. Typická norská rodová sága o životě v tajemných lesích, o lidech, kteří musejí každodenně zápasit s drsnou přírodou. Žijí jinak než obyvatelé nedalekého selského kraje a úplně jinak než bohatí kupci v přilehlých městečkách… Úspěšný norský román byl od svého prvního vydání v roce 1933 přeložen do více než třiceti jazyků. • Vane vítr z hor - Syn Daga Björndala se oženil s milovanou Adelheid, půvabnou dívkou z vážené městské rodiny. Adelheid není zvyklá na svérázné přírodní podmínky, ve kterých žije její muž, sňatek je pro ni velkým krokem do neznáma. Její počáteční strach je ale postupně vyvažován moudrostí, rozvahou a přátelstvím obyvatel Medvědího dolu. Přivykne Adelheid skutečně novým životním podmínkám? Vydrží všechna příkoří a nepřízeň osudu? A vydrží i její muž? • Není jiné cesty - Život obyvatel na statku Medvědí důl splývá s koloběhem přírody. Starému Dagovi - který byl velkou oporou Medvědího dolu a všech přidružených usedlostí - docházejí síly. Přichází chvíle jeho syna. Mladý Dag a jeho žena Adelheid jsou hned od počátku postaveni před nelehká rozhodnutí, jejich chyba se může stát osudnou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106901/vecne-zpivaji-lesy-vane-vitr-z-hor--XmF-106901.jpg 4.561
Vydáno, Motto

Kniha Komplet - Věčně zpívají lesy

haki34

keby to šlo, dám hviezdičiek 6..hlboké lesy, hlboké úvahy, duša človeka versus nehostinná príroda na severe. A hlboká láska...mladá Adelheida ide za Dagom, svojím vysneným princom...a zrazu, vďaka prispeniu starého Daga sa sen stáva skutočnosťou...
Akurátže život na severe nie je prechádzka ružovým sadom. Fandila som jej, silná odhodlaná žena. Oplakala som s ňou ťažké chvíle...spolu s ňou som obúvala lyže a brodila sa snehom hľadať svojho muža.
Mladý Dag sa celú knihu boril so svojím osudom, volaním rodu a hľadal svoje miesto na svete, až ho našiel.
A nakoniec - starý Dag - ústredná postava, mysliteľ, tvoriaci jadro celého príbehu. Jeho úvahy sú veľmi inšpirujúce i dnes.
Boh, príroda, a my....

Luucieee
10.12.2018

Nádherná sága, nemohla jsem se od čtení odtrhnout! :)

bobo7592
15.11.2018

Rodová sága ze severských lesů. Drsná příroda, drsné podnebí, drsní lidé.

Mátová
06.01.2017

Jako mám s podzimem spojeného Pána prstenů, bude pro mě se zimou spojená právě tato trilogie. Ideální knihy pro dlouhé zimní večery, kdy se člověk chce zastavit a popřemýšlet o smyslu života. Mezi řádky, v chybách a přešlapech postav, jejich trápení a myšlenkách je vepsána moudrost nasbíraná za věky lidské existence, která vždy byla a bude aktuální.
Z příběhu přes dramatické osudy postav a životní zvraty sálá poklid a drsná harmonie severských lesů, kde je proti síle přírody lidský život jen kratičká bezvýznamná lopota. Určitě se ke knihám budu vracet.

playada
24.02.2016

Na dnešní dobu skoro archaické čtení. Dávné norské doby... Ale jinak docela fajn, nemám nic proti....

vila57
16.02.2016

Nádherné čtení! Stejně jako mi tato trilogie pohladila dušičku po manželově smrti, tak mi pomáhá dodnes, když mám pocit, že se na mě "řítí svět"... Dokonce mám pořízené výpisky hlubokomyslných myšlenek autora, které vložil do úst starého Daga...nejvíc na mě zapůsobila věta "Když Bůh sešle na lidi tragédii, tak je buď zkouší nebo trestá" - to je přece tak pravdivé, tak skutečné...A úžasný popis severské přírody, provázející čtenáře po celou trilogii, ten jen zkrátka neopakovatelný!

tereza1198
08.01.2016

Krásně vylíčená severská příroda i mlčenlivý a drsný severský život. O lidech vysoko v horách, kde jediné gesto a jediný čin vydají za tisíc slov. Krásně se to četlo, hezky vylíčené charaktery. Pro mě kniha měla opravdu velkou sílu. Sílu větru z hor

hankapimi
29.11.2015

Skvěle napsaná rodová sága ! Věčně zpívající lesy (i další dva díly) mi přesně padly " do noty"...Osudy svérázných lidí z norského kraje pod horami, jejich starodávné zvyky, síla a hrdá nezávislost, letitá moudrost i rovnost a čest, mě naprosto učarovaly a fascinovaly. Autor je mistrným znalcem lidských povah a umí je brilantně vykreslit. Zejména myšlenky, jak se sváří v každém člověku jejich horší "já" s jejich lepším...Obsáhlý příběh plyne líným, pomalým tempem, zrovna tak, jako plyne život lidí na severském venkově. A k tomu detailní popisy krásné a drsné severské přírody, mohla jsem se s nimi toulat po horách ! Dávám ( výjimečně ) plný počet bodíků a určitě se k této zdařilé trilogii ještě někdy vrátím !!!