Ptáčník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektiv Jack Caffery umí nahnat hrůzu i nejprotřelejším kriminálníkům, ale tentokrát už od začátku tuší, že ho čeká procházka peklem. Když je na opuštěném předměstí Londýna nalezeno pět mrtvol bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen, zavládne mezi přivolanými policisty zděšení.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25390/big_ptacnik-yG7-25390.jpg 4.4722
Série:

Jack Caffery 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

Birdman, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (169)

Kniha Ptáčník

kallisto
22.08.2022

(+ SPOILER) Nejak asi nejsem schopna napsat smysluplnou recenzi v momente, kdy prekladatel i nasledny korektor totalne selhali.. jinak pribeh dobry, lehce Hannibalovsky, popisny tak nejak lacine za hranou, ale charaktery nedelaji zadne vylozene psychologicke vykruty a par prekvapeni se v pribehu taky najde.. a po dlouhe dobe i prijemne zmateni z momentu "tak kdo to, doprcic, byl?" :)

mataj
19.03.2022

Na mě to tedy bylo hodně překombinované a celkem zvrácené. Ale taky velmi napínavé - hlavně v závěru knihy jsem trnula, kdo z toho nakonec vyvázne živý. Takže nechám se určitě nalákat na další díly.


Leona333
01.02.2022

Ne nadarmo se říká: ,,Proti gustu žádný dišputát..." Nu, autorka nám opravdu s velkým gustem předložila, napsala tento thriller. A nejsem si tak zcela jistá, zda se v něm nenechala inspirovat od jihoamerických Močiků, nebo někým - něčím jiným...
Každopádně tento příběh měl grády. Čtivé to bylo od samého začátku, až do konce. Po odložení knihy, mi přišlo na mysl několik přirovnání typu jako ,,láska až za hrob," nebo ,,mrtvým pro radost..."
Knihu silnějším náturám mohu doporučit.

DriftBooks
27.12.2021

Morbidní, drsné, nechutné, kruté… tato slova protékají jednotlivými recenzemi na všech možných internetech. A já se zrovna nedávno vyhradil vůči podobným věcem v knize Larse Keplera. Takže u Ptáčníka jsem chvílemi váhal, zda číst dál. Ale četl. A dočetl. A tak jsem přemýšlel proč. Proč mně brutalita v jedné knize vadí a v druhé ne. A jsem přesvědčen, že zatímco Kepleři mají brutalitu v příběhu jako základní kámen, okolo kterého staví vše další, tak Mo Hayder používá brutalitu jen jako mazivo. Základním kamenem Ptáčníka je dobře vystavěný a čtivě vyprávěný příběh. Nejen o morbidním, drsném a nechutném světě sexuálních úchylek a zločinu. Ale také o tom běžném, civilním, který umí být krutý zcela jiným způsobem. Třeba i krutě humorný…

Nevím, zda se pustím do další knihy Mo Hyderové. V jedné z nich si prý jako jeden z nejkurióznějších způsobů násilné smrti vymyslela vytažení střev konečníkem. Trochu mě láká se dozvědět více… V každém případě – detektiv Caffery mi uvíznul v paměti. Možná, že se za dlouhých zimních večerů a šumavských mrazů, které nás momentálně ještě čekají, vrátím do špinavých londýnských uliček, abych si poslechl, jak si vede…

Bulldog
29.11.2021

Kdo má rád svižný děj, krátké kapitoly, snese nějakou tu prasárnu proloženou ještě větší prasárnou a i po několika dílech je mu Jack Caffery stále sympatický, tak bude z knihy nadšený stejně jako já..

hanzmb
08.11.2021

Spisovatelka tak trochu s pejskem a kočičkou pekla dort. Zamíchala do knihy co šlo. Sériové vraždy, navíc pěkně morbidní. Geniální vyšetřovatel s psychickými problémy, ze kterých se dostává alkoholem. Neschopný ambiciózní člen policejního sboru. Paralelní sledování průběhu vyšetřování a činnosti vraha. Radikální zlom příběhu. Tak nevím, co jí ještě napadne v dalších dílech. Určitě si je ale přečtu, protože tenhle dort dokázala udržet v logických hranicích a přivést k zajímavému závěru. A pátá hvězda za mně sympatické vyřešení dopadení vraha.

Mirin1349
07.10.2021

Kniha by měla obsahovat upozornění „Nečtěte před jídlem“. Co se knih týká, jsem docela drsňačka a jen tak něco mě z míry nevyvede, ale tohle bylo chvílemi až moc… Až moc nechutné, až moc brutální. Neříkám, že je to špatně, jen to prostě bylo přepálené tolik, že si snad ani děj za pár měsíců nebudu pamatovat tolik, jako některé detaily. Začátek mě úplně dostal a od knihy jsem si hodně slibovala. Nakonec samotný děj ten skvělý úvod už nepřekonal a vyklubalo se z toho lehce nadprůměrné dílo. Postava Veroniky mi byla vysoce nesympatická, tam bych bývala nad jejím brutálním koncem přimhouřila oko. Celkově se mi kniha líbila a nejspíš dám šanci pokračování. Tam už aspoň budu vědět, do čeho jdu.

sestraJoy
10.09.2021

NELIDSKÉ A ZVRÁCENÉ NEVYDRŽÍ STÁT DLOUHO STRANOU. DŘÍVE ČI POZDĚJI SE TO PROJEVÍ … Detektiv Jack Caffery na stopě nekrofilního vraha. Jack má (jak už to tak bejvá) svoji 13. komnatu i svý lidský problémy. Tady ovšem baví (v uvozovkách) vrah svejma zvrhlejma choutkama. Je to zajímavě napsaný, byť konec je možná zbytečně překombinovanej, ale jinak výborná prvotina!

1 ...