Ptáčník

Detektiv Jack Caffery umí nahnat hrůzu i nejprotřelejším kriminálníkům, ale tentokrát už od začátku tuší, že ho čeká procházka peklem. Když je na opuštěném předměstí Londýna nalezeno pět mrtvol bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen, zavládne mezi přivolanými policisty zděšení.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25390/big_ptacnik-yG7-25390.jpg 4.4690

Jack Caffery 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Birdman, 2000

Kniha Ptáčník

Bulldog
29. listopadu

Kdo má rád svižný děj, krátké kapitoly, snese nějakou tu prasárnu proloženou větší nechutností a i po několika dílech je mu Jack Caffery stále sympatický, tak bude z knihy nadšený stejně jako já..

hanzmb
08. listopadu

Spisovatelka tak trochu s pejskem a kočičkou pekla dort. Zamíchala do knihy co šlo. Sériové vraždy, navíc pěkně morbidní. Geniální vyšetřovatel s psychickými problémy, ze kterých se dostává alkoholem. Neschopný ambiciózní člen policejního sboru. Paralelní sledování průběhu vyšetřování a činnosti vraha. Radikální zlom příběhu. Tak nevím, co jí ještě napadne v dalších dílech. Určitě si je ale přečtu, protože tenhle dort dokázala udržet v logických hranicích a přivést k zajímavému závěru. A pátá hvězda za mně sympatické vyřešení dopadení vraha.

Mirin1349

Kniha by měla obsahovat upozornění „Nečtěte před jídlem“. Co se knih týká, jsem docela drsňačka a jen tak něco mě z míry nevyvede, ale tohle bylo chvílemi až moc… Až moc nechutné, až moc brutální. Neříkám, že je to špatně, jen to prostě bylo přepálené tolik, že si snad ani děj za pár měsíců nebudu pamatovat tolik, jako některé detaily. Začátek mě úplně dostal a od knihy jsem si hodně slibovala. Nakonec samotný děj ten skvělý úvod už nepřekonal a vyklubalo se z toho lehce nadprůměrné dílo. Postava Veroniky mi byla vysoce nesympatická, tam bych bývala nad jejím brutálním koncem přimhouřila oko. Celkově se mi kniha líbila a nejspíš dám šanci pokračování. Tam už aspoň budu vědět, do čeho jdu.

sestraJoy

NELIDSKÉ A ZVRÁCENÉ NEVYDRŽÍ STÁT DLOUHO STRANOU. DŘÍVE ČI POZDĚJI SE TO PROJEVÍ … Detektiv Jack Caffery na stopě nekrofilního vraha. Jack má (jak už to tak bejvá) svoji 13. komnatu i svý lidský problémy. Tady ovšem baví (v uvozovkách) vrah svejma zvrhlejma choutkama. Je to zajímavě napsaný, byť konec je možná zbytečně překombinovanej, ale jinak výborná prvotina!

Strnady095

...ale jo, nakonec z toho byly dvě detektivky (propojení bylo trošku skokem, bez prolnuti)...je poznat, že to psala holka, zkusím druhý díl...

nicolettkaa

Jsem ráda, že jsem opět narazila na pořádný thriller, i když teda docela morbidní. Baví mě, když se nahlídne i do života vraha a jsou vysvětleny jeho pohnutky.
MOŽNÝ SPOILER
Jak už to bývá poslední dobou zvykem, opět si hlavní vyšetřovatel nese trauma z minulosti. Aby to nebylo málo, život mu otravuje nesnesitlená ženská, která se vydává za milující přítelkyni (také jste ji hned prokoukli?). K tomu přidejte ambiciózního detektiva, který se chová jako naprostý kretén, což někoho stojí život.

Doporučuji milovníkům thrillerů.

Veronika33

Kniha ma zo začiatku nezaujala, ale časom sa to rozbehlo. V podstate som si ju užila bez hluchých, nudných miest. Som zvedavá aj na ostatné diela tejto autorky...

Lorri

Tak tady jsem se nemohla vůbec začíst. Většinou, pokud se nezačtu do 100. stránky, tak knihu vzdám, ale příběh měl potenciál a jsem ráda, že jsem ji i přes začátek dočetla. Hodně lidí píše, že příběh je drsný a vraždy brutální. Upřímně pokud by to takové nebylo, asi knihu ani nedočtu a zařadila bych jí ke klasickým "detektivkám". Zkusím ještě pečovatel, snad mě vtáhne do děje líp.