Ptáčník

Ptáčník
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25390/bmid_ptacnik-yG7-25390.jpg 4 770 770

Jack Caffery série

1. díl >

Detektiv Jack Caffery umí nahnat hrůzu i nejprotřelejším kriminálníkům, ale tentokrát už od začátku tuší, že ho čeká procházka peklem. Když je na opuštěném předměstí Londýna nalezeno pět mrtvol bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen, zavládne mezi přivolanými policisty zděšení.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino
Originální název:

Birdman , 2000


více info...

Přidat komentář

Terezulinka
29.05.2024 3 z 5

Příběh jako takový byl dobrý, ale nějak se mi nelíbil styl psaní nebo možná spíš špatný překlad. Pro mě spousty zbytečných popisů, narozdíl třeba od Cartera, to nemělo takový spád.

Ráčkajda
14.02.2024 5 z 5

No mě to až tak brutální nepřišlo, protože jsem fanda Chrise Cartera a jeho knížky mi přijdou daleko děsivější. Nicméně knížka je velmi čtivá, děj ubíhá a hlavní detektiv Jack mi sedl, takže jsem spokojená a jdu na další díl.


Jenny46
04.02.2024 5 z 5

Tak tohle není pro slabé povahy, temná, brutální a hodně děsivá detektivka , kterou jsem musela i rozdýchat a měla strach, že to nedočtu...
Jack D je skvělá postava, i když z dětství má noční můry, jeho mysl funguje na plné obrátky.
Případ je velmi složitý a je těžké ho rozlousknout. Jinak strhující čtení a jsem ráda, že knihu jsem četla přes den, určitě si přečtu další díly...

BaPe895
14.10.2023 4 z 5

Kniha se čte dobře,ale bohužel mi celkově vyzněla tak nějak vypočítavě. Autorka ve snaze šokovat vymyslela spoustu zvrhlostí,ale právě ten záměr byl příliš okatý,takže se nakonec alespoň u mě trochu minul účinkem

monte
24.07.2023 5 z 5

Zvrhlé, nechutné, ale čtivé

Grety
12.05.2023 3 z 5

Pro mě až moc nechutné a zvrácené. Hlavní hrdina poznamenaný dětstvím mi nějak nesedl.

Karolína7
31.03.2023 4 z 5

Knihu jsem sice dočetla, ale zřejmě jsem opravdu "slabší povaha", i když podobných titulů mám načteno hodně. Popis té brutality a nekrofilní úchylnosti mi opravdu nedělal dobře, i když byl obsah "zjemňován" střípky Cafferyho osobního života. Zřejmě teď na chvilku změním žánr. Pro milovníky thrillerů však doporučuji.

baji42
16.03.2023 3 z 5

Té morbidity bylo v knize na můj vkus přece jen příliš.

ddkk
06.03.2023 5 z 5

Drsné, temné, pekelné, místy odporné. A přece tak dobře napsané! Kde Mo hledala nápady na hrůzné případy Jacka Cafferyho? Sama o sobě prý říkala, že je to její temná mysl, kterou léčí svými romány...No, kdo ví. Její knihy jsou mimořádné a já jen lituji, že jsem je nezačala číst už dávno, když na mne čekaly v knihovně...

Ptáčník je kniha, kterou jsem nemohla odložit. Má na svědomí noc, kterou jsem nad ní probděla. Vůbec toho nelituji, stálo to zato! A já mohu jen doporučit, i když pro slabší povahy to asi není.

MartinProtschke
11.02.2023 5 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykl na styl, kterým je knížka psaná, je to taková klasická britská detektivka křížená s americkou. Ale chytlo mě to a konec byl strhující.

kallisto
22.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Nejak asi nejsem schopna napsat smysluplnou recenzi v momente, kdy prekladatel i nasledny korektor totalne selhali.. jinak pribeh dobry, lehce Hannibalovsky, popisny tak nejak lacine za hranou, ale charaktery nedelaji zadne vylozene psychologicke vykruty a par prekvapeni se v pribehu taky najde.. a po dlouhe dobe i prijemne zmateni z momentu "tak kdo to, doprcic, byl?" :)

mataj
19.03.2022 4 z 5

Na mě to tedy bylo hodně překombinované a celkem zvrácené. Ale taky velmi napínavé - hlavně v závěru knihy jsem trnula, kdo z toho nakonec vyvázne živý. Takže nechám se určitě nalákat na další díly.

Leona333
01.02.2022 4 z 5

Ne nadarmo se říká: ,,Proti gustu žádný dišputát..." Nu, autorka nám opravdu s velkým gustem předložila, napsala tento thriller. A nejsem si tak zcela jistá, zda se v něm nenechala inspirovat od jihoamerických Močiků, nebo někým - něčím jiným...
Každopádně tento příběh měl grády. Čtivé to bylo od samého začátku, až do konce. Po odložení knihy, mi přišlo na mysl několik přirovnání typu jako ,,láska až za hrob," nebo ,,mrtvým pro radost..."
Knihu silnějším náturám mohu doporučit.

DriftBooks
27.12.2021 4 z 5

Morbidní, drsné, nechutné, kruté… tato slova protékají jednotlivými recenzemi na všech možných internetech. A já se zrovna nedávno vyhradil vůči podobným věcem v knize Larse Keplera. Takže u Ptáčníka jsem chvílemi váhal, zda číst dál. Ale četl. A dočetl. A tak jsem přemýšlel proč. Proč mně brutalita v jedné knize vadí a v druhé ne. A jsem přesvědčen, že zatímco Kepleři mají brutalitu v příběhu jako základní kámen, okolo kterého staví vše další, tak Mo Hayder používá brutalitu jen jako mazivo. Základním kamenem Ptáčníka je dobře vystavěný a čtivě vyprávěný příběh. Nejen o morbidním, drsném a nechutném světě sexuálních úchylek a zločinu. Ale také o tom běžném, civilním, který umí být krutý zcela jiným způsobem. Třeba i krutě humorný…

Nevím, zda se pustím do další knihy Mo Hyderové. V jedné z nich si prý jako jeden z nejkurióznějších způsobů násilné smrti vymyslela vytažení střev konečníkem. Trochu mě láká se dozvědět více… V každém případě – detektiv Caffery mi uvíznul v paměti. Možná, že se za dlouhých zimních večerů a šumavských mrazů, které nás momentálně ještě čekají, vrátím do špinavých londýnských uliček, abych si poslechl, jak si vede…

Bulldog
29.11.2021 5 z 5

Kdo má rád svižný děj, krátké kapitoly, snese nějakou tu prasárnu proloženou ještě větší prasárnou a i po několika dílech je mu Jack Caffery stále sympatický, tak bude z knihy nadšený stejně jako já..

hanzmb
08.11.2021 5 z 5

Spisovatelka tak trochu s pejskem a kočičkou pekla dort. Zamíchala do knihy co šlo. Sériové vraždy, navíc pěkně morbidní. Geniální vyšetřovatel s psychickými problémy, ze kterých se dostává alkoholem. Neschopný ambiciózní člen policejního sboru. Paralelní sledování průběhu vyšetřování a činnosti vraha. Radikální zlom příběhu. Tak nevím, co jí ještě napadne v dalších dílech. Určitě si je ale přečtu, protože tenhle dort dokázala udržet v logických hranicích a přivést k zajímavému závěru. A pátá hvězda za mně sympatické vyřešení dopadení vraha.

Mirin1349
07.10.2021 3 z 5

Kniha by měla obsahovat upozornění „Nečtěte před jídlem“. Co se knih týká, jsem docela drsňačka a jen tak něco mě z míry nevyvede, ale tohle bylo chvílemi až moc… Až moc nechutné, až moc brutální. Neříkám, že je to špatně, jen to prostě bylo přepálené tolik, že si snad ani děj za pár měsíců nebudu pamatovat tolik, jako některé detaily. Začátek mě úplně dostal a od knihy jsem si hodně slibovala. Nakonec samotný děj ten skvělý úvod už nepřekonal a vyklubalo se z toho lehce nadprůměrné dílo. Postava Veroniky mi byla vysoce nesympatická, tam bych bývala nad jejím brutálním koncem přimhouřila oko. Celkově se mi kniha líbila a nejspíš dám šanci pokračování. Tam už aspoň budu vědět, do čeho jdu.

sestraJoy
10.09.2021 4 z 5

NELIDSKÉ A ZVRÁCENÉ NEVYDRŽÍ STÁT DLOUHO STRANOU. DŘÍVE ČI POZDĚJI SE TO PROJEVÍ … Detektiv Jack Caffery na stopě nekrofilního vraha. Jack má (jak už to tak bejvá) svoji 13. komnatu i svý lidský problémy. Tady ovšem baví (v uvozovkách) vrah svejma zvrhlejma choutkama. Je to zajímavě napsaný, byť konec je možná zbytečně překombinovanej, ale jinak výborná prvotina!

Strnady095
06.08.2021 3 z 5

...ale jo, nakonec z toho byly dvě detektivky (propojení bylo trošku skokem, bez prolnuti)...je poznat, že to psala holka, zkusím druhý díl...

nicolettkaa
04.06.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem opět narazila na pořádný thriller, i když teda docela morbidní. Baví mě, když se nahlídne i do života vraha a jsou vysvětleny jeho pohnutky.
MOŽNÝ SPOILER
Jak už to bývá poslední dobou zvykem, opět si hlavní vyšetřovatel nese trauma z minulosti. Aby to nebylo málo, život mu otravuje nesnesitlená ženská, která se vydává za milující přítelkyni (také jste ji hned prokoukli?). K tomu přidejte ambiciózního detektiva, který se chová jako naprostý kretén, což někoho stojí život.

Doporučuji milovníkům thrillerů.

Štítky knihy

sérioví vrazi feťáci, narkomani

Autorovy další knížky

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021
2014  84%Panenka
2003  87%Ptáčník
2015  90%Vlk
2009  77%Rituál
2013  88%Unesená