iv.ča iv.ča komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Autor popsal podrobně hrůzy 1. Světové války v zákopech, pocity vojáků, jejich utrpení, život, smysl a nekonečnou ukrutnost války, kterou sám prožil. Tuhle knížku by si měli přečíst všichni.

02.01.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásně napsaná kniha. Četlo se to samo.

22.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Smutný osud dvou žen. Matky a dcery a jejich hrozné tajemství.

20.07.2023 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná kniha o pozapomenuté historické události, která se stala za okupace naší vlasti.

05.10.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Po zhlédnutí minisérie jsem neodolala a musela jsem si přečíst i knihu. Krásná kniha.

27.11.2023 5 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Kniha se mi velice líbila. Dobře napsaná detektivka, v zajímavém prostředí, se spletitými postavami a zamotaným dějem. Tak jak má dobrá detektivka vypadat.

04.11.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Co k této knize říct? Je to velice silná kniha, která zacloumá s Vašími emocemi a pocity. A je to dobře, protože zapomínat na krutost a zlo se Nemá. Nikdy!!!!

16.07.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Co to k tomu napsat? Dokonalé!!!!

09.09.2021 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Brilantní!!!

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Velká kniha!!! Dočetla jsem poslední větu, zavřela knihu a rozbrečela jsem se. Absolutně mě dostala. Tahle kniha by měla být v povinné četbě na základních školách, protože jen takhle si nynější studenti představí svinstva válek. Tohle se doopravdy dělo, hnusné věci a nelidské, které lidstvo táhnou a zároveň před ním zavíráme oči. Pojďme je otevřít a mluvit o věcech, která by se neměli opakovat.

27.09.2021 5 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Nádherná kniha, plná dobrodružství, napětí, tajemství. Pan Foglar umí, tak krásně vyprávět a hned se vrátíte do dětských let, kdy člověk prožil ty svoje dobrodružství. Tuhle knížku jsem nikdy nečetla a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Úplně mě pohltila atmosférou stínadelských uliček. Miluju příběh Jana Tleskače a ježka v kleci, kterého jsme ve skautu dostávali z klece ven. Těším se na další dobrodružství Rychlých Šípů.

31.12.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Moje oblíbená kniha, kterou jsem četla jako mladistvá. Je skvěle napsaná, jako asi všechny knihy od Kinga. TOOOOP!!!!!

09.09.2021 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moc mě to bavilo!!!

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Naprostá bomba!

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Tohle bylo zamotaný až do konce a moje teorie o vrahovi neobstály. Bravo!!! Brilantní!!!

16.01.2024 5 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Tak tohle byla jízda. Opravdu to stojí za to si to přečíst.

17.08.2023 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Bavilo mě to. Dobře napsaný thriller.

30.06.2023 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Tak tohle byla jízda. Opravdu a do písmene. Skvěle napsaná kniha o partě děti z maloměsta a jejich odvaze, odhodlání, ztrátách, smrti, radostech a temných dobrodružstvích. Hodně mi to připomíná strangher things. Za mě super. Dan Simmons je můj oblíbený autor.

29.05.2023 5 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Opravdu originální a dobrý příběh šílenství. Těším se na další příběhy.

14.05.2023 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Miluju film a tato kniha byla bonbonek. Skvěle napsaná, napínavá, těžko se od ní odtrhává.
Za mě číslo jedna. Určitě si přečtu další spisovatelovi knihy. Díky.

14.03.2022 5 z 5