Zelená míle

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448042/big_zelena-mile-DdZ-448042.jpg 4.83259
Série:

Zelená míle


Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

The Green Mile, 1996


více info...
Nahrávám...

Komentáře (497)

Kniha Zelená míle

Svatoslav
14. října

Ach, Stephene. Trvalo mi roky, než jsem se odvážil nahlédnout za roh, co se děje na zelené míli v Cold Mountain. To čekání stálo za to.
King je jen jeden a v tomto experimentu jasně ukazuje, že není spisovatelem jednoho žánru. Bolestivá elegie života s překrásným poselstvím o podstatě dobra a zla.
Žijte každý den na plné pecky, neboť nikdy nevíte, kdy právě ta vaše zelená míle může skončit. Naprostý skvost.

sidonka
08. října

Krásná knížka, chvilku mi sice trvalo, než jsem se začetla, ale pak už se mi těžko odkládala, velmi ráda se podívám i na film


Warty
25. září

Skvělá kniha, co se čte sama. Když člověk jako první viděl film, úplně se mu odvíjí před očima. Výjimečný případ, kdy je film stejně dobrý či dokonce lepší než kniha.

Merlin_CZ
24. září

Výborná knížka od Kinga. Hodně mě bavila, popisy vězení, vězňů a jejich poslední cesty po zelené míli k "jiskřákovi" jsou hodně dopodrobna, takže máte pocit, že to vidíte přímo před sebou.
Jediné mínus je jak skončil pan Jigles. Toho mi bylo i líto.

Jellus
22. září

Knihu staci cist do 90%... Stejne kazdy vi, jak skonci. Jestli mate ale zasobu kapesniku po ruce, pokracujte do konce.

Krasny pribeh a (casto se to nestava) i krasny film. Tak vysoke hodnoceni od tolika uzivatelu je zcela opravnene.

iv.ča
09. září

Moje oblíbená kniha, kterou jsem četla jako mladistvá. Je skvěle napsaná, jako asi všechny knihy od Kinga. TOOOOP!!!!!

katallinka
30. srpna

Kniha je velmi propracovaným, zajímavým a velmi smutným dílem, ale bohužel mi autorův styl nesedí. Zdálo se mi, že neustále odbíhá od hlavní linky a někdy je děj poměrně zmatený a zdlouhavý.

Janek
23. srpna

Zelená míle je skvěle napsaná. V gradujícím textu autor postupně přivádí na scénu velké množství postav a připravuje si podmínky pro dech beroucí vyvrcholení. Bitva mezi dobrem a zlem, mezi spásou a prokletím, mezi výčitkami a smířením není nikdy tak jednoduchá, jak bychom si my i hrdinové románu možná mnohdy přáli.

1 ...