iv.ča

Mlynáři od BabicMlynáři od BabicLuděk Navara

Za mě jednoznačně tahle kniha by měla být povinná ve školách. Hrůzné životní příběhy rodin za období komunismu u nás. Šílené výmysly, pomluvy, lži, faleš, vykonstruované procesy a závist těchto lidí KSČ.

předevčírem

Země divůZemě divůZoje Stage

Za mě jednoznačně skvělá kniha. Děj mě zcela pohltil a výborně se četla. Tajemno, dobrodružství, strach, láska všechno tam je. Pohádková? Vůbec mě to nevadilo. Byl by to skvělý film.

Pražské mordy 1 - Skutečné kriminální případy z let monarchie (1880-1918)Pražské mordy 1 - Skutečné kriminální případy z let monarchie (1880-1918)Dan Hrubý

Skvěle napsaná kniha po sérii Pražských příběhů, první kniha ze série Pražských mordů. Určitě stojí za přečtení. Top!!!!!!

Sedm minus jednaSedm minus jednaA. Dahl (pseudonym)

Napínavá detektivka, dobře se četla. Příběh byl dobrý.

Pět kroků od sebePět kroků od sebeRachael Lippincott

Co napsat!!! Pokud jste viděli film, určitě si přečtěte i knihu a naopak. Kniha a film jsou plné emocí, které vás vtáhnou. Budete mít husí kůži, strach, radost, budete se smát a garantuji, že budete i brečet. Vše, co se od dobré knihy a filmu očekává. Za mě sto procent!!! Knížku jsem si užila od začátku až do konce.

Dům na kopciDům na kopciShirley Jackson

Knížka se velice dobře čte. Děj mě pohltil a jelikož jsem viděla jak zámek hrůzy tak minisérii dům na kopci, kniha se mi líbila. Už jen z pohledu, že byla napsána v roce 1959, ztvárněna byla skvěle.

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

Tahle knížka se mi četla špatně. Depresivní prostředí a postavy mi moc nepomáhali. Přečetla jsem jednu, dvě kapitoly a knihu jsem musela odložit a znova a znova. Po druhé už bych si knihu asi nepřečetla.

Na smrtNa smrtJozef Karika

Velká kniha!!! Dočetla jsem poslední větu, zavřela knihu a rozbrečela jsem se. Absolutně mě dostala. Tahle kniha by měla být v povinné četbě na základních školách, protože jen takhle si nynější studenti představí svinstva válek. Tohle se doopravdy dělo, hnusné věci a nelidské, které lidstvo táhnou a zároveň před ním zavíráme oči. Pojďme je otevřít a mluvit o věcech, která by se neměli opakovat.

Tanec skalpelůTanec skalpelůJenny Milewski

Knížka se dobře četla, ale příběh se mi moc nelíbil. V půlce knížky jsem věděla o co se jedná a žádné překvapení mě tudíž nečekalo. Mám radši duchařinu a děj mohl být více vyšperkovaný. Po druhé už bych si jí nepřečetla.

Ztracené vesnice, opuštění lidé...Ztracené vesnice, opuštění lidé...Wenzel Jaksch

Hodně silná knížka o utrpení a bídě obyčejných dělníků v našem pohraničí. Doporučuji přečíst každému. O to více by si měl člověk v naší době vážit všeho, co má.

Fotograf z OsvětimiFotograf z OsvětimiMaurizio Onnis

Syrová kniha, která nedá spát. Rozhodně stojí za přečtení. Za mě všech pět!!!

Zelená míleZelená míleStephen King

Moje oblíbená kniha, kterou jsem četla jako mladistvá. Je skvěle napsaná, jako asi všechny knihy od Kinga. TOOOOP!!!!!

19841984G. Orwell (pseudonym)

Co to k tomu napsat? Dokonalé!!!!

Duchové rodiny FolcroftůDuchové rodiny FolcroftůDarcy Coates

Úplně jsem před sebou viděla děj hororu The visit. Hodně podobné!!!Knížka se mi skvěle četla, jak u Darcy je zvykem. Příběh byl dobrý. Její knížky se mi líbí.

Bird BoxBird BoxJosh Malerman

Knížka je mě pohltila a četla se mi vážně dobře. Příběh je skvěle napsaný. Naštěstí jsem nic neviděla :D.

Jména číselJména číselHans-Joachim Lang

Pokud někoho zajímá historie, tak si tuhle knížku musí rozhodně přečíst.

StrachStrachJozef Karika

Skvěle napsaný příběh, plný napětí. Výborně se mi četla, nejdříve jsem si myslela, že to bude nějaká blbost s UFO, ale příběh mě mile vtáhl do děje a líbil se mi.

ŠarlatánŠarlatánJosef Klíma

Velice hezká knížka o zapomenutém českém léčiteli. Líbila se mi!!!

KořistKořistDarcy Coates

Skvěle napsaná kniha, příběh si dokáži představit na plátně kin a jako skutečnost někde v zapadákově v Americe. Kniha se výborně čte a je napínavá, strhne vás a nepustí. Úchvatné!!!

Děs sídla WakeDěs sídla Wake's EndMichelle Paver

Tak co bych k této knížce řekla? Bezpochyby se dobře četla. Na přebalu knihy je napsáno HOROR-k tomu bych řekla asi jen to, že mě tato knížka teda neděsila vůbec. Takový příběh o šílenství, nic víc.

Třetí na řaděTřetí na řaděAllison Brennan

Výborně napsaná detektivka. Příběh, který dává smysl, dobře se čte. Taky by jí mohl někdo natočit jako film. Super!!!

Protektorátem po stopách parašutistůProtektorátem po stopách parašutistůPavel Šmejkal

Jako milovnice historie, jsem jí musela mít a rozhodně nelituji. Skvěle zpracovaná, výborně se čte, spoustu informací. Krásné fotografické zpracování. Top!!!

Průvodce protektorátní PrahouPrůvodce protektorátní PrahouJiří Padevět

Výborně zpracovaná kniha o historii za války. Kdo se zajímá o historii, tak se určitě v této knize najde. Super!!!!

Přízraky domu CarrowůPřízraky domu CarrowůDarcy Coates

Hezký, ničím nerušený strašidelný příběh.

Duch domu AshburnůDuch domu AshburnůDarcy Coates

Kniha mě nadchla, poutavé a dobře se čte.

AsylumAsylumMadeleine Roux

Dobře se četla, ale po nějaké době mě příběh začal unavovat, stále se opakující věci, které ani pořádně nedávali smysl. Chtělo to víc.

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Skvělá kniha!!