Černý kafe

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zběsilá jízda po Route 66 ve stopách šíleného vraha. Červenec 1966, Narcissa, Oklahoma. Malý osamělý domek u legendární Route 66 se stane terčem šílence, který brutálně zavraždí těhotnou ženu a malou dívenku a nechává za sebou vážně zraněného Desmonda a jeho matku. Chlapec vyrůstá ve stínu této události, pronásledován výčitkami svědomí a postavou vraha, který unikl. Léto 2011. Desmond G. Blur se poté, co se stal novinářem a profesorem kriminologie, rozhodne opustit Chicago, aby se usadil v Arizoně. Stíny minulosti se ale znovu objeví, když mu cestu nečekaně zkříží Francouzka Lola Lombardová, jež hledá otce svých dvou dětí. Její manžel zmizel na Route 66 a zůstala po něm jediná stopa – zápisník, jenž by mohl vést k odhalení jednoho z nejhorších zločinců, jaké Amerika zná a který v létě roku 1966 projížděl městečkem Narcissa…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402470/cerny-kafe-nbr-402470.jpg 4.215
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Motto
Orig. název:

Black Coffee (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Černý kafe

Přidat komentář
Hella
12. května

Pravda - nebylo to vůbec špatné, ale přece jen bych pár slabších momentů našla. Především jsem nepochopila, proč vrah diktoval svůj příběh dobrovolně do jakéhosi sešitu, když ho potom samosebou zuřivě sháněl zpět a zapisující osobu hodlal sprovodit ze světa?

Dela111
12. května

Většina děje této knihy se odehrává na legendární americké silnici Route 66, zvané též Matka silnic, případně v jejím okolí. Dnes už jako mezistátní dálnice nefunguje, pouze určité její části jsou turistickou atrakcí. A právě to mě ke knize přitáhlo. Atmosféra muzeí, historických motelů, ale i opuštěných míst podél Route 66 je dobře zachycená.
Hlavní hrdinové pátrají po vrahovi, který se podél legendární Route 66 činí už desítky let, takže příběh obsahuje celkem dost informací, dat a postav a zpočátku působí složitě a zamotaně, ale to už je zvykem této autorky udělat na začátku knihu trochu nepřehlednou.
Černý kafe je nejen napínavá, ale i zajímavá jízda ;-).

V28
11. května

Jak je napsáno v komentáři přede mnou, 500 stránek a nuda opravdu nehrozí. Sledovačka sériového vraha krok za krokem a kde jinde, než na té vůbec nejslavnější silnici USA. Route 66. Sériový vrah musí ty stovky mil zaprášených cest a zapomenutých měst opravdu milovat. Zároveň příběh člověka, kterého se vražedné události osobně dotkly a který se díky posedlosti případem stal slavným a nepřestává pátrat. Perfektně a čtivě napsaná knížka, román i thriller, který mi hodně připomínal Pravdu o případu Harryho Queberta od Joëla Dickera.

wendulka0502
04. května

Pátrání po vrahovi z Route 66, trošku jsem se bála že to bude nuda přece jen má ta knížka skoro pět set stran, ale musím říct že mě bavila, ani chvíli jsem se nenudila.


Autor a jeho další knihy

Sophie Loubière

Sophie Loubière
francouzská, 1966

Kniha Černý kafe je:

v Právě čtených5x
v Přečtených15x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Knihotéce27x
v Chystám se číst63x
v Chci si koupit22x