Italkaaa Italkaaa komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hodně velká oddychovka, příjemné čtení, kdy máte chuť pít teplý čaj a přečkat zimu v jedné poloze.

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Nepodařilo se mi napojit na hlavní postavy, připadalo mi to celé šablonovité a přitažené za vlasy.

27.01.2022 2 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Rozhodně jeden z našich nejlepších autorů. Píše skromně, taková je i tahle kniha. Žádný okázaly příběh, opulentní popisy nebo přemrštěně vykreslené postavy. Podle mě jde o autorovu nejlepší knihu.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

čekala jsem cokoliv, vtip, zábavu, absurdno, ale dostalo se mi jen povrchnosti. Tři hvězdičky za čtivost textu a překlad.

27.01.2022 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi, ale velmi depresivní, ale také velmi velmi dobré!

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Autorce se podařilo posat prostředí v nemocnici s takovou důvěrností, včetně pocitů hlavních postav. Obstojný román. Moc mě bavil.

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak hezky popsaný a vystižený venkov pohledem současné autorky? Klenot!

27.01.2022 5 z 5

Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Petra Dvořáková

Málokterá moderní pohádka mi připadá dobře napsaná, hezky ilustrovaná nebo chytrá. Ale tahle je moc chytrá.

27.01.2022 5 z 5

Příběhů o anorexii je spousta a většinou jsou nudné, protože jsou pokaždé jako přes kopírák. Tahle kniha nabízí přidanou hodnotu v tom, že je dobře napsaná. Líbila se mi.

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Fantastické rozhovory, a to hlavně díky tomu, že jsou úplně o němčem jiném než na co jsme zvyklí z internetu, časopisů nebo televize. Podnětné a k zamyšlení.

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Pozoruhodný a vtipný rozbor toho, jak těžké je, odstěhovat se daleko, kde je všechno jiné, včetně zvyků a možností, jak se zabavit. Román mě bavil.

K majáku K majáku Virginia Woolf

Myslím, že autorka má fascinující dar vytvořit skutečnost. Esej o o životě, nevyřčené úzkosti a síle slova. Krásný román.

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Čekala jsem, źe to bude víc absurdní. Vlastně to bylo spíš jen trapné.

26.01.2022 3 z 5

Hovory k sobě – ohlédnutí za psychoterapií Hovory k sobě – ohlédnutí za psychoterapií Irvin D. Yalom

Děsí mě, kolik toho musí psychiatři snášet! I psychoterapeuti. Chudáci. Kniha je to vlastně velmi drsná...

26.01.2022 2 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Je to kniha jako mnoho věcí v současnosti - spotřební text, který neurazí, plný myšlenek, které mnohé naštvou. :)

26.01.2022 5 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Skvěle napsaný hrdina, kterého nebaví ufňukané nány, který se snaží najít tu pravou - nejen ženu, ale i práci a životní balanc.

26.01.2022 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Musela jsem se na knihu, autorku a celkový styl psaní naladit a pak to byla bomba.

Spánek Spánek Haruki Murakami

Skvěle vystavěný příběh, nenudila jsem se ani chvíli.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Uf! Dočteno se sebezapřením. Klišé, nudný jazyk....

24.01.2022 2 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Mockrát mi tenhle příběh vyprávěla babička jako malé holce, od té doby ho nosím v paměti s fascinuje mě. Skvělé dialogy, Čapku.