Italkaaa Italkaaa komentáře u knih

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Roztomilé, naivní, ale vlastně dost dobře napsané.

25.10.2022 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha mě vůbec neoslovila. Čekala jsem něco nadčasového, uhrančivého a mimořádného, dostaly se mi ale pouze opaky všeho, co jsem popisovala výše.

25.10.2022 1 z 5

Ida Alžběta Ida Alžběta Sigrid Undset

Drama se vším všudy. Na knihu jsem narazila v knihobudce, nikdy jsem o ní ani o autorovi neslyšela a bavil mě styl psaní i příběh. Obojí bylo jednoduché, ale krásné.

25.10.2022 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Moc se toho v knize neděje, ale je plná myšlrnek a dobře napsaná.

02.09.2022 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Není to špatné, je to dobře napsané a rozčleněné, bohužel mě ale nebavily "problémy" všech těch postav. Ta současnost byla podle mě v knize na škodu, ale to záleží na vkusu...

11.05.2022 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvělý román s bravurně vystavěným příběhem!

11.05.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ale ne...

17.04.2022 2 z 5

Emma Emma Jane Austen

Je to klasika. O něco míň uvzdychaná než Pýcha a předsudek. Takže dávám pět hvězd.

17.04.2022 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Velmi smutné.

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Někdo mi vložil do ruky tuhle knihu, že až budu nemocná a budu se nudit, tohle mě zabaví. Tak se nepovedlo. Nechápu to, nebaví mě to, nelíbí se mi to. :-)

16.04.2022 1 z 5

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Pro děti do školy asi dobrý.

16.04.2022 2 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Přečetla jsem během covidu a příběh mě zasáhnul natolik, že jsem nemusela myslet na ty hrůzy spojené s pandemií. Protože se děly daleko větší hrůzy a člověk by neměl podléhat všeobecnému marasmu.

Sběrná kniha Sběrná kniha Pavel Kosatík

Pro někoho, kdo miluje její dokumenty, je tato kniha must read, protože dává nahlédnout do mysli této tvůrkyně, která umí zpracovat obyčejné osuduy prostých lidí tak, že působí zcela neobyčejně a dokáží člověka strhnout.

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Zajímavá osobnost, možná lehce pobuřující, a to i pro nekatolíky, ale je dobře, když se někdo z církve snaží vybočovat a není úchyl... Pan Czendlik je sympatický člověk a držím mu palce.

16.04.2022 5 z 5

Prožitek hor a zkušenost smyslu Prožitek hor a zkušenost smyslu Viktor Emil Frankl

Ta anotace je strašně nabubřelá "hluboké myšlenky o horolezectví"... Na těch není nic hlubokého, každá zní spíš jako klišé, nedoporučovala bych se na text dívat dopředu tak, že v něm najdete něco hlubokého, protože nenajdete. Ale je tam určitý cit, práce s jazykem, snaha se vyjádřit jinak než je běžné, a právě to bych na tomto textu ocenila. A když vás nechytne text, tak fotografie určitě ano.

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Někde o sobě prohlašoval, že se nepovažuje za spisovatele, ať už je to práce jeho nebo literárního redaktora, žasnu nad těmi hrůzami, které musejí lidé v Jemenu už mnoho let snášet. Válka je hrozná věc, ale jakmile nastoupí i hladomor a umírají děti, nastává peklo. Je dobře, že existují stateční doktoři, kteří aspoň malému zlomku lidí v těchto končinách pomůžou. Silný text. A velice smutný.

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Ženy v církvi mě vždycky zajímaly, i proto jsem sáhla po této knize. Je pravda, že text moc nejde do hloubky, ale hodnota tohoto díla tkví v něčem jiném - v tom, že se o ženách v církvi více mluví, že budou možná více mluvit, bude se jim u nás přikládat větší váha. Protože ženy v církvi nejsou jen mlčenlivé jeptišky, na to je potřeba myslet. Doporučuji k přečtení, a to i těm, které církev nezajímá. :-)

Malenka Malenka An Leysen

Příběh jsem neznala, knihu jsem dostala od kamarádky kvůli ilustracím se slovy, že ilustrace jsou lepší než text. Mně se ilustrace moc nelíbily, pipadají mi kýčovité, zato text byl podle mě skvělý. Malá statečná holčička a její dobrodružství mě zahřály u srdce.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Klasika, která mě nikdy nepřestane bavit. Krásná kniha, inspirativní, psaná skvělým jazykem.

16.04.2022 5 z 5

Ptačí sněm / The Parliament of Fowls Ptačí sněm / The Parliament of Fowls Geoffrey Chaucer

Jako sbírka poezie mě to zas tak moc nebavilo, ale k tomu, abych se naučila používat některé obraty trochu jinak a vjiných situacích, byla tato kniha, kterou jsem dostala jako dárek, dobrá. Je to příjemné osvěžení, do té doby jsem četla jen Shakespearovy sonety, tohle bylo možná krapet lepší. Ale já moc na hodnocení poezie nejsem.