Malenka

Malenka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392871/bmid_malenka-r0m-392871.jpg 5 39 8

V kouzelné, nádherně ilustrované knížce dává An Leysonová klasické pohádce Hanse Christiana Andersena novou podobu. Byla jednou jedna žena, která si moc přála děťátko. Jednoho dne kolem jejího stavení procházela čarodějka, která jí věnovala semínko. Žena semínko zasadila a dobře o něj pečovala, a záhy na ni mezi okvětními lístky vykoukla dvě malá zvědavá očka. V poupěti sedělo maličkaté děvčátko! Žena mu dala jméno Malenka. Brzy se ukázalo, že Malenka je sice malinká, ale je velmi statečná. Kniha je určena pro děti od pěti let a pro každého, kdo má rád strhující pohádkové příběhy.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Pikola

Dapper Duimelijntje , 2017

Princezna22
15.06.2023 5 z 5

Nádherná pohádka, za jeden večer jsme přečetli před spaním. Krásné obrázky,naprosto krásne. Takhle krásnou knížku jsem dlouho v ruce neudržela. Doporučuju

Danago
17.01.2023 5 z 5

Příběh jsem neznala i když pojem Malenka mi neznámý nebyl. Kniha má přenádherné ilustace a pohádka je pro ty nejmenší , hodně jednoduchá.

chodícírohožka
26.10.2022 3 z 5

Kniha s naprosto nádhernými ilustracemi, kvůli kterým jsem ji pořídila, ovšem s dějem, který mě moc neoslovil. Malenka víceméně celou dobu jenom utíká od bytostí, které si ji chtějí vzít za manželku...

Italkaaa
16.04.2022 5 z 5

Příběh jsem neznala, knihu jsem dostala od kamarádky kvůli ilustracím se slovy, že ilustrace jsou lepší než text. Mně se ilustrace moc nelíbily, pipadají mi kýčovité, zato text byl podle mě skvělý. Malá statečná holčička a její dobrodružství mě zahřály u srdce.

Elen.aja
04.04.2022 5 z 5

Nádherné ilustrace.

certik003
15.07.2020

Knížku jsem koupila, protože se mi líbila, jak moc krásně je ilustrovaná. Četla jsem ji tříleté princezně, která celou dobu komentovala text i obrázky, takže se jí snad líbila stejně moc, jako mně, navíc se mi text dobře četl a díky tomu, že kromě Malenky se ostatní postavy v ději objeví jenom jednou, tak se krásně dařilo měnit hlasy.

Hoshi
01.11.2019 5 z 5

Miluji pohádkové knížky a hlavně ilustrace od An Leysen. Je to něco tak kouzelného, stejně jako samotný příběh Malenky. Doufám, že se dočkáme i dalších jejích knih :)

leny.wood
18.11.2018 5 z 5

Zpracování klasických pohádek od An Leysen mě vždy uchvátí, a to především originálními kresbami. Každý svazek má v mé knihovně vyhrazené čestné místo.

An Leysen
nizozemská, 1972