Malenka

V kouzelné, nádherně ilustrované knížce dává An Leysonová klasické pohádce Hanse Christiana Andersena novou podobu. Byla jednou jedna žena, která si moc přála děťátko. Jednoho dne kolem jejího stavení procházela čarodějka, která jí věnovala semínko. Žena semínko zasadila a dobře o něj pečovala, a záhy na ni mezi okvětními lístky vykoukla dvě malá zvědavá očka. V poupěti sedělo maličkaté děvčátko! Žena mu dala jméno Malenka. Brzy se ukázalo, že Malenka je sice malinká, ale je velmi statečná. Kniha je určena pro děti od pěti let a pro každého, kdo má rád strhující pohádkové příběhy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392871/big_malenka-r0m-392871.jpg 4.924
Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Pikola

Dapper Duimelijntje, 2017

Kniha Malenka

certik003
15.07.2020

Knížku jsem koupila, protože se mi líbila, jak moc krásně je ilustrovaná. Četla jsem ji tříleté princezně, která celou dobu komentovala text i obrázky, takže se jí snad líbila stejně moc, jako mně, navíc se mi text dobře četl a díky tomu, že kromě Malenky se ostatní postavy v ději objeví jenom jednou, tak se krásně dařilo měnit hlasy.

Hoshi
01.11.2019

Miluji pohádkové knížky a hlavně ilustrace od An Leysen. Je to něco tak kouzelného, stejně jako samotný příběh Malenky. Doufám, že se dočkáme i dalších jejích knih :)

Greena
18.03.2019

Pohádky často začínají větou: „Byla jednou jedna…“ a i v této pohádkové knize tomu není jinak. Tak tedy, byla jednou jedna paní a ta žila sama ve velkém krásném domě. Byla moc smutná a ze všeho nejvíc si přála mít děťátko. Jak už to v pohádkách chodí, její sen se jí splnil a ze semínka, které jí darovala čarodějnice se narodila malá překrásná holčička. Paní jí začala říkat Malenka, protože děvčátko nebylo větší než malíček.
V pohádkách také vždy bývá nejedno dobrodružství, napětí a vždy dobrý konec. A opět i v této pohádce tomu nebude jinak. Dívenka se setká s ropuchou, jejím synem žabákem, rybkami, motýlem, chroustem, myškou, krtkem, vlaštovkou a někým moc krásným, malinkým a hodným.
Kdo to bude a jak se příběh rozvine si můžete přečíst v této krásně ilustrované knize, která má předlohu u krále pohádek Hanse Christiana Andersena.
Co je malé, to je hezké…

leny.wood
18.11.2018

Zpracování klasických pohádek od An Leysen mě vždy uchvátí, a to především originálními kresbami. Každý svazek má v mé knihovně vyhrazené čestné místo.