Louskáček

Louskáček https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352997/bmid_louskacek-qai-352997.jpg 5 79 14

Je Štědrý večer a Klárka a její bratr jsou vzrušením celí bez sebe. Každý rok jim strýček Drosselmeyer přinese krásné vánoční dárky. Tento rok dostala Klárka dřevěného panáčka. Je to Louskáček, vojáček se zoubky na louskání ořechů. Jejímu bráškovi připadá, že loutka vypadá s těmi velkými zuby trochu hloupě, ale Klárce se Louskáček moc líbí. Zvlášť jeho velké hluboké oči. Nevypadají trochu smutně? Té magické noci Klárka zjistí, že vojáček není jenom obyčejnou loutkou, neumí jen louskat oříšky, ale spoustu dalších věcí, a taky že má velké srdce… Byl to odvážný voják, který se zamiloval do skutečné princezny. Klasický vánoční příběh E. T. A. Hoffmanna vypravuje An Leysenová po svém, s roztomilými detaily a překvapivým koncem. Romantický příběh, doprovázený nádhernými ilustracemi, přenese děti do kouzelného světa Myšího krále a dalších pohádkových bytostí. Kniha je určena pro děti od 5 let.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Pikola

De Notenkraker , 2014

Becca_books
30.12.2023 5 z 5

Miluju ty ilustrace!

ladyfromskye
24.12.2023 5 z 5

Štědrý večer pomalu končí, a tak je čas na pohádku. Louskáček je dlouhá léta mým nejmilovanějším vánočním příběhem. Tohle je už druhé vydání, které mám ve své knihovně. A stejně jako to první, i tohle si zcela získalo mé srdce. Citlivě převyprávěný příběh a čarovné ilustrace... Co víc si přát? Přece "aby byl každý Štědrý večer tak kouzelný jako ten letošní".

ddkk
01.01.2022 4 z 5

Knížku jsem koupila hlavně kvůli překrásným ilustracím autorky příběhu. Stojí opravdu zato. Ovšem příběh o Louskáčkovi je tak hrozivý, že jsem nenašla odvahu knížku dát malému vnoučkovi pod stromeček. Nevím, jak by ve svých třech letech zvládl představu myší armády bojující s hračkami v dětském pokoji a ještě horší příběh malé princezny, kterou v její postýlce schválně kousla zlá myš do tvářičky. A co se pak dělo dále radši ani nebudu popisovat. Mám dojem, že nizozemští, němečtí a třeba dánští protestanti si vždycky libovali v hororových pohádkách...Louskáček tak zatím zůstane v naší knihovně a uvidíme...

Když to shrnu, pak za úžasné ilustrace bych dala plný počet hvězdiček, ale za strašidelnou pohádku maximálně tři. Takže celkem čtyři.

bea.mari
13.12.2020 5 z 5

Je to moc hezká knížka. Je to o tom, že Louskáček vzal Klárku do pohádkové říše a tam jí vyprávěl o princezně Pirlipat a Myší královně. Ta kousla princeznu do tváře a místo malinké pusinky princezně narostla velikánská pusa a obrovské tesáky. A Louskáček ji zachránil, že jí zubama vylouskl ten největší a nejtvrdší ořech. Princezna nechtěla vojáka, ale chtěla mít prince, a začla plakat. A tím se Louskáček proměnil v loutku.

EtELINKA23
05.04.2020 5 z 5

Krásný příběh a ty ilustrace. Nádhera. Louskáček je prostě klasika .

yellowbanna
15.01.2020 4 z 5

Zasněný příběh (však se také odehrává ve snu) s něžnými ilustracemi a vánoční atmosférou (byť jsme s dcerou četly až po Vánocích). Nikdy jsem neviděla baletní zpracování, ale teď mám chuť na Louskáčka děti příští Vánoce vzít.

Mojepočteníčko
26.12.2019 5 z 5

Kouzelný příběh s nádhernými ilustracemi. Knížku jsem pořizovala na letošní Vánoce a zařadila ji mezi příběhy, kterým jsem chtěla vánoční čas věnovat. Doporučuji k přečtení i jako dárek. Nezklame vás :-)

azzies
10.03.2019 4 z 5

Původní verzi pohádky neznám, postava Louskáčka mi povědomá byla.
Kniha se čte sama, příběh je jako ten správný pohádkový o dětech pro děti a s ponaučením.
Celostránkové kresby se povedly, jsou určené spíše pro dívky a velice pěkně vystihují a doplňují vyprávění.
Poznámka k překladu - pouze dívka má české jméno, ostatní postavy nejspíš to originální.

triatlet
05.02.2019 5 z 5

Kouzelný vánoční příběh.
Poetické vánoční kouzlení.

Děti, které věří na svět hraček, podlehnou kouzlu tajemně snovému vyprávění.

Nádherné ilustrace.

JessieEx
20.01.2019 4 z 5

Pohádku o Louskáčkovi jsem doposud neznala a tak naše první setkání zprostředkovala Ann Lynsen. Musím říct, že především díky ilustracím to bylo kouzelných dvacet minut!

Hoshi
30.07.2018 5 z 5

Mé první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední. Ilustrace jsou opravdu nádherné a příběh je příjemný.

JajaCZ
12.06.2018 4 z 5

Krásne ilustrácie, sympatické, farebné, optimistické na prvý dojem. :)

bibi.r
16.04.2018 5 z 5

Klasický příběh upraven spíše pro menší čtenáře s opravdu půvabnými ilustracemi.

leny.wood
04.03.2018 5 z 5

Další bravurní záležitost od An Leysen. Její knížky s úchvatnými kresbami mě vždy nadchnou a těším se na další.

An Leysen
nizozemská, 1972