Louskáček

Je Štědrý večer a Klárka a její bratr jsou vzrušením celí bez sebe. Každý rok jim strýček Drosselmeyer přinese krásné vánoční dárky. Tento rok dostala Klárka dřevěného panáčka. Je to Louskáček, vojáček se zoubky na louskání ořechů. Jejímu bráškovi připadá, že loutka vypadá s těmi velkými zuby trochu hloupě, ale Klárce se Louskáček moc líbí. Zvlášť jeho velké hluboké oči. Nevypadají trochu smutně? Té magické noci Klárka zjistí, že vojáček není jenom obyčejnou loutkou, neumí jen louskat oříšky, ale spoustu dalších věcí, a taky že má velké srdce… Byl to odvážný voják, který se zamiloval do skutečné princezny. Klasický vánoční příběh E. T. A. Hoffmanna vypravuje An Leysenová po svém, s roztomilými detaily a překvapivým koncem. Romantický příběh, doprovázený nádhernými ilustracemi, přenese děti do kouzelného světa Myšího krále a dalších pohádkových bytostí. Kniha je určena pro děti od 5 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352997/big_louskacek-qai-352997.jpg 4.763
Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Pikola

De Notenkraker

Kniha Louskáček

ddkk

Knížku jsem koupila hlavně kvůli překrásným ilustracím autorky příběhu. Stojí opravdu zato. Ovšem příběh o Louskáčkovi je tak hrozivý, že jsem nenašla odvahu knížku dát malému vnoučkovi pod stromeček. Nevím, jak by ve svých třech letech zvládl představu myší armády bojující s hračkami v dětském pokoji a ještě horší příběh malé princezny, kterou v její postýlce schválně kousla zlá myš do tvářičky. A co se pak dělo dále radši ani nebudu popisovat. Mám dojem, že nizozemští, němečtí a třeba dánští protestanti si vždycky libovali v hororových pohádkách...Louskáček tak zatím zůstane v naší knihovně a uvidíme...

Když to shrnu, pak za úžasné ilustrace bych dala plný počet hvězdiček, ale za strašidelnou pohádku maximálně tři. Takže celkem čtyři.

bea.mari
13.12.2020

Je to moc hezká knížka. Je to o tom, že Louskáček vzal Klárku do pohádkové říše a tam jí vyprávěl o princezně Pirlipat a Myší královně. Ta kousla princeznu do tváře a místo malinké pusinky princezně narostla velikánská pusa a obrovské tesáky. A Louskáček ji zachránil, že jí zubama vylouskl ten největší a nejtvrdší ořech. Princezna nechtěla vojáka, ale chtěla mít prince, a začla plakat. A tím se Louskáček proměnil v loutku.

EtELINKA23
05.04.2020

Krásný příběh a ty ilustrace. Nádhera. Louskáček je prostě klasika .

yellowbanna
15.01.2020

Zasněný příběh (však se také odehrává ve snu) s něžnými ilustracemi a vánoční atmosférou (byť jsme s dcerou četly až po Vánocích). Nikdy jsem neviděla baletní zpracování, ale teď mám chuť na Louskáčka děti příští Vánoce vzít.

Mojepočteníčko
26.12.2019

Kouzelný příběh s nádhernými ilustracemi. Knížku jsem pořizovala na letošní Vánoce a zařadila ji mezi příběhy, kterým jsem chtěla vánoční čas věnovat. Doporučuji k přečtení i jako dárek. Nezklame vás :-)

azzies
10.03.2019

Původní verzi pohádky neznám, postava Louskáčka mi povědomá byla.
Kniha se čte sama, příběh je jako ten správný pohádkový o dětech pro děti a s ponaučením.
Celostránkové kresby se povedly, jsou určené spíše pro dívky a velice pěkně vystihují a doplňují vyprávění.
Poznámka k překladu - pouze dívka má české jméno, ostatní postavy nejspíš to originální.

triatlet
05.02.2019

Kouzelný vánoční příběh.
Poetické vánoční kouzlení.

Děti, které věří na svět hraček, podlehnou kouzlu tajemně snovému vyprávění.

Nádherné ilustrace.

JessieEx
20.01.2019

Pohádku o Louskáčkovi jsem doposud neznala a tak naše první setkání zprostředkovala Ann Lynsen. Musím říct, že především díky ilustracím to bylo kouzelných dvacet minut!