Pinocchiův sen

Pinocchiův sen https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312961/bmid_pinocchiuv-sen-0ri-312961.jpg 5 30 11

Byl jednou jeden truhlář, jmenoval se Geppetto. Bydlel docela sám v malém pokojíku s jedním okénkem, které dovnitř pouštělo trochu světla. Jednoho dne se rozhodl, že si vyrobí loutku, která mu bude dělat společnost. Pojmenoval ji Pinocchio a vyřezal ji s takovou láskou, že se z ní stalo něco víc než obyčejná loutka. Pinocchio uměl tancovat a skákat, když nikdo netahal za provázky. Vypadal jako opravdový kluk. A přesně tím se chtěl stát. Ale aby se mohl stát opravdovým klukem, musel se nejprve naučit, že lhát se nemá… Divukrásný příběh o Geppettovi a Pinocchiovi ožívá v téhle knížce díky nádherným ilustracím An Leysenové. Ta vypráví tuto klasickou pohádku po svém, s roztomilými detaily a překvapivým koncem. Kniha je vhodná pro děti od 5 let.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Pinocchio's Dream , 2014

simca9342
30.12.2023 5 z 5

Přečtená loni.
Krátký příběh na motivy klasické pohádky o dřevěném klukovi, který se jednoho dne odnaučí lhát . Doufejme :)

anna.zahy
14.12.2020 4 z 5

Je to krásná knížka, ale Pinocchio je opravdu hrozný kluk. To se musíte dočíst sami.

bea.mari
14.12.2020 5 z 5

Je to úžasná knížka. Jsou úplně stejně krásné obrázky jako příběh.

Efča59
28.02.2019 5 z 5

Nevím, jestli jsem měla v ruce dětskou knihu s úžasnějšími ilustracemi. Podle mě strčí do kapsy i knihy jako Gerda nebo Šedík a Bubi. I když obsahuje větší množství textu, než jen jednu až dvě věty na stránku, tak i moji dvouletou dceru velmi zaujala a četly jsme ji již několikrát. Určitě budeme potřebovat další knihy z této série.

TaLu
22.02.2019 4 z 5

Klasický příběh s malinko jiným rozuzlením. Kouzelný příběh, kouzelná knížka. Atmosféru knihy podtrhují překrásné ilustrace. Autorce se podařilo zpracovat text citlivě a z jejích obrázků jsem nadšená. Začaly jsme číst s vnučkou, text byl pro ní přece jen po chvíli dlouhý a tak jsem zbytek příběhu vyprávěla podle obrázků.

Hoshi
30.07.2018 5 z 5

Pinocchio je pohádka, které mě nijak zvlášť nebavila, ale v podání An Leysen ... Ilustrace jsou opět nádherné a příběh je zjednodušen.. Možná si jej též oblíbím.

bibi.r
09.07.2018 4 z 5

Ilustrace kouzelně něžné, text zjednodušen tak, aby vyhovoval spíše menším dětem, ale přesto je základní příběh zachován tak, aby odpovídal originálu.

JajaCZ
12.06.2018 4 z 5

Krásne ilustrácie i príbeh, škoda toho rýchlodeja, ktorý by sa dal viac a lepšie rozvíjať :)

Svica
01.06.2017 4 z 5

Klasický příběh zkráceně, ale moc dobře pojatý. Nádherné ilustrace k tomu vás dovedou zaujmout a vžít se do malého dřevěného kluka.

leny.wood
26.02.2017 5 z 5

Pinocchio trochu jinak, krásnější a jednoznačně originální díky nádherným ilustracím.

Opca
18.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha a ještě krásnější ilustrace

An Leysen
nizozemská, 1972