Italkaaa Italkaaa komentáře u knih

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Fantasticky vystavěná povídka o zlatokopce. O psychologickém profilu postav se podle mě moc mluvit nedá, protože je to příliš krátké a jednostranné, ale dobře napsané to je.

14.02.2022 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Krásné, víc slov netřeba.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Tuhle knihu jsem od Loukotkové četla jako první a nadchla mě. Žádné jiné už se to tolik nepovedlo. Krásně vystavěný text, popsané básníkovy pocity. Skvost

14.02.2022 5 z 5

Marie Terezie: Všichni věrní a nevěrní Marie Terezie: Všichni věrní a nevěrní Miroslava Zlatníková

Miluju životopisné historické romány a tenhle se opravdu povedl! Krásně napsané a vykreslené postavy, nemám u čtení pocit strojenosti. Skvěle napsáno!

Znovu a lépe Znovu a lépe Catherine Bybee

Čekala jsem blbost, ale dostalo se mi milého překvapení v podobě milého čtení. Nebyla tam jen linka o lásce, ale taky trochu detektivní příběh, takže jsem spokojená, myslím, že film by z toho byl zábavný.

14.02.2022 5 z 5

Skvěle popsané svědectví z gulaku. Autentický text.

01.02.2022 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Humbuku kolem této autorky příliš nerozumím. Témata si vybírá zajímavá, přesně jako v této knize, ale text klouže po povrchu. To bych sice žádné knize nevyčítala, má to být prostředek pobavení se, ale stavět ji na špičku světových autorů? Český knižní marketing je legrační

01.02.2022 1 z 5

Co je odtud vidět Co je odtud vidět Mariana Leky

Je to divné, ale hezky divné.

01.02.2022 3 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Tohle je skutečně strhující příběh - ten o té Podolské. Příběh, který by si zasloužil film.

Malá cesta po Francii Malá cesta po Francii Henry James

Moc se mi nelíbilo, jak byla kniha napsaná, možná za to může překlad, ale jinak je skvělá, udělala jsem si z ní výpisky a těším se na výlet k sousedům.

27.01.2022 4 z 5

Hra na spoustu bubínků Hra na spoustu bubínků Olga Tokarczuk

Skvěle odvyprávěný příběh, moje první kniha, kterou jsem si od autorky přečetla. Povídky s dokonalou pointou. Super.

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Nevím, jestli se o tomto románu dá říct, že jde o detektivku, rozhodně tam ale nějaké rysy budou. Miluju Šumavu, takže jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a výsledek byl, že mě bavila.

Krajina a paměť Krajina a paměť Simon Schama

Kniha plná zajímavých informací, ale hodně obtížná na čtení pro někoho, kdo se hluboce neorientuje v dějinách umění, historii, filozofii, kulturologii či politologii - zkrátka má obrovský záběr a v ničem nejde moc do hloubky.

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Je to jiné než Opička na gumě, je to stručnější, ale zároveň to nabízí víc malých světů různých lidí. Je to poetičtější než většina současné tvorby, proč ne.

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Jo! Skvělé, prostupují tím různé obory, které nerozumím, o to víc mě to bavilo.

Pérák Pérák Petr Stančík

Můj nejoblíbenější superhrdina ze všech! Pérák! doporučuji všem, zvláště těm, kteří neholdují komixům a superhrdinům - vám se to bude líbit nejvíc, protože netrpíte takovou tou chytrolínskou úchylkou hledat na každém díle mouchy a prokazovat svou znalost jiných a podobných děl z oboru. Prostě si tuhle knihu užijte, protože Pérák je fakt zábava a strašně by se mi líbil film.

27.01.2022

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Obdivuju, když současní autoři píší román moderním způsobem, v některých ohledech i inovativním a zároveň v rámci tvorby prokazují znalost minulosti. Ideální kombinace, skvělý román, pana Stančíka mám moc ráda.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Knihu jsem četla proto, že jsem byla zvědavá, jesti se ten příběh nějak rozjede, jestli je autorka rozparádila. Spíš to ale vypadá, že vzala zpátečku a dělo se toho v příběhu méně než v prvním dílu. Opět - není to špatná kniha, ale spíš mě nudila než bavila a na třetí díl se nechystám.

27.01.2022 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jak někteří píší - kniha se mi líbila, ale že by mě nějak hluboce zasáhla nebo že bycj jásala nad zajímavým příběhem, říct nemůžu. Ta kniha vlastně žádný hlubší ani rozvětvený příběh neměla. Postavy nezažívaly žádné zlomové okamžiky, nepřekonávaly žádné překážky. Nepíši, že je to špatný román, jen bych to neoznačovala za veledílo a nejlepší knihu posledních let, protože prostě nemá děj.

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Téma rodiče a děti se zdá už trochu ohrané, zvlášť v současné české literatuře, tahle kniha se ale podařila. Byla jsem zvědavá, jak všichni skončí. Líbila se mi moc.