Italkaaa Italkaaa komentáře u knih

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Po přečtení se nedivím, že je Ema nešťastná, taky bych byla, být na jejím místě. Dobře vykreslená tragičnost.

24.01.2022 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Dostala jsem všechny knížky od této autorky k Vánocům. Postavy a jejich přemýšlení jsou mi nesympatické, ale čtivé to je, proto nemůžu dát míň než pět.

24.01.2022 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Tuhle knihu miluju od malička. Nezvyklý jazyk, krásný, citlivý a nádherné fotky.

Proměna Proměna Franz Kafka

To je taková bomba v tom dnešním balastu knih...

Lékařem mezi pouští a minami Lékařem mezi pouští a minami Kristina Höschlová

Podnětné a k zamyšlení. Jedno z nejdrsnějších prostředí očima ženy.

22.01.2022 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Svět podivínské ženy, která nezvládá tep doby, příběh pozbývající jakoukoliv líbivost. Věty mnohdy nedávající smysl. Je nutné se na tu divnost naladit a pak to jde.

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Drsná výpověď o realitě dneška i o tom, jak těžké je stárnout. Lehce depresivní a dobře napsaná kniha.

22.01.2022

Stali jsme se městem Stali jsme se městem Nora K. Jemisin

Fantasy mě nebaví, ale tato kniha je moc dobře napsaná, poutavý příběh i námět. Jen dialogy trochu kostrbaté a zkratkovité.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nasmála jsem se. Hezké.

Panenství Panenství Marie Majerová

Je to hezký příběh o obětavosti, ale trochu staře a nezáživně napsaný.

22.01.2022 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Je to taková snaha o poetickou oddechovku, kterou je příjemné číst, ale která zároveň nenabídne hlubší zážitek a nezanechá delší dojem.

22.01.2022 3 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Další výborný počin autorky. Skvělý námět!

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Dojemná oddechovka! Krásná kniha, výborně napsaná.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Vyborna detektivka, fandim vsem zenam, ktere se tohoto zanru ujmou, navic s tak skvelym vysledkem!

22.01.2022

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Krásné a drsné.

21.01.2022 5 z 5

Přítel Stesk Přítel Stesk Zuzana Nováková (p)

Drsná výpověď o nelehké době. Místy jsem při čtení plakala, silný text, ale je pravda, že mu chybí spád a čtivost. Není to klasická literatura je to spíš o empatii a noření se do příběhu.

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Mně se ta kniha moc líbila, jemná, plná nesympatických postav, ale příběh kompaktní, snadno čitelný, oddychový.