Panenství

Panenství https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/905/panenstvi-905.jpg 4 47 7

První autorčin román, jenž vyšel poprvé r. 1907, vypráví tragický příběh mladé služky z pražské restaurace, která je pro svou krásu předmětem smyslné pozornosti hostí, starého chlípníka, hoteliéra i mladých bohémů, a která houževnatě hájí své panenství pro svého chorého milence, přičemž nakonec je zlomena a tragicky hyne. 11.vydání.... celý text

Nermal
09.09.2022 3 z 5

Nevím, ale kniha se mi četla nečekaně špatně, i když jinak přečtu kde co. A nepřišel jsem na to, čím to je. Knihu jsem dočetl, ale žádný velký zážitek mi nepřinesla. Zkusím to ještě někdy jindy znovu, třeba to bylo jen mým momentálním rozpoložením.

Italkaaa
22.01.2022 4 z 5

Je to hezký příběh o obětavosti, ale trochu staře a nezáživně napsaný.

Liturgievpatek
07.12.2021 5 z 5

Podle mě je to skvělý psychologický román o tom, kam až je žena schopna zajít a jak moc důležité je svědomí. O Majerové, zaryté komunistce, nám ve škole říkali samé špatné věci. Komunisti jsou kreténi, ale tahle kniha se jí povedla.

Inutihar
29.06.2021 5 z 5

Kultovní záležitost naší gymnaziální třídy. Po mém někdejším referátu si to jako snad jediné dílo ze seznamu doporučené četby přečetl téměř každý z mých spolužáků a spolužaček.

Znedla
29.11.2019 4 z 5

Kniha velmi zdařile vypráví o osudech Hany, mladé a krásné pomocnice v pražské restauraci, kde se setkává s velkou láskou - nemocným Jimešem, pro kterého je ochotná vzdát se i toho nejcennějšího, aby se uzdravil...

Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh byl smysluplný a ani se nechce věřit, že byl napsán již v roce 1907. Myslím, že jsem kdysi i viděla černobílý film - jen ta Lída mi tam moc nesedí :-).

niki-chan
31.10.2018 3 z 5

Příběh je zvláštní, přeci jen napsat knihu o tomto tématu - odvážné. Ale mám-li ji hodnotit, tak z celkového pohledu nijak převratná četba, ale ne ztráta času.

Petruse21
12.02.2016 3 z 5

Nic moc pozitivního, měla bych si dát nějakou optimističtější literaturu. Každopádně na svou dobu dost odvážné dílo.

pro ženy zfilmováno milostné romány

Marie Majerová
česká, 1882 - 1967