Panenství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První autorčin román, jenž vyšel poprvé r. 1907, vypráví tragický příběh mladé služky z pražské restaurace, která je pro svou krásu předmětem smyslné pozornosti hostí, starého chlípníka, hoteliéra i mladých bohémů, a která houževnatě hájí své panenství pro svého chorého milence, přičemž nakonec je zlomena a tragicky hyne. 11.vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/905/panenstvi-905.jpg 3.642
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Panenství

Inutihar
29. června

Kultovní záležitost naší gymnaziální třídy. Po mém někdejším referátu si to jako snad jediné dílo ze seznamu doporučené četby přečetl téměř každý z mých spolužáků a spolužaček.

Znedla
29.11.2019

Kniha velmi zdařile vypráví o osudech Hany, mladé a krásné pomocnice v pražské restauraci, kde se setkává s velkou láskou - nemocným Jimešem, pro kterého je ochotná vzdát se i toho nejcennějšího, aby se uzdravil...

Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh byl smysluplný a ani se nechce věřit, že byl napsán již v roce 1907. Myslím, že jsem kdysi i viděla černobílý film - jen ta Lída mi tam moc nesedí :-).


niki-chan
31.10.2018

Příběh je zvláštní, přeci jen napsat knihu o tomto tématu - odvážné. Ale mám-li ji hodnotit, tak z celkového pohledu nijak převratná četba, ale ne ztráta času.

Továrna
06.05.2016

Panenství je velmi silná kniha, v níž je ukrytý dramatický a tragický příběh o osudu mladé a celostně krásné ženy Hany.
Marie Majerová knihu napsala velmi citlivě a čtivě. Děj, který rychle plyne dopředu, mě opravdu strhl a nedokázal jsem knihu odložit a přestat na ní myslet. Autorka opět potvrdila, že byla velmi talentovanou spisovatelkou, jenž uměla nádherně popsat niterní a duševní svět svých postav, přírodu i situace. K tomu všemu používala krásný jazyk, a tak vzniklo nádherné a silné dílo.

Tato kniha mě velmi překvapila. Nevěřil jsem, když jsem se dočetl, že vyšla už v roce 1907. Myslel jsem si, že to bylo mnohem později, jelikož je napsána opravdu otevřeně a syrově. Škoda, že paní Majerovou obklopuje její politická a ideologická šedá aura, která brání mnoha lidem, aby si k ní našli cestu, protože její dílo má mnoho co říct i dnes. Přinejmenším vypovídá o tehdejších konvencí a tehdejší době.

Pro mě nezapomenutelný a silný zážitek.

Petruse21
12.02.2016

Nic moc pozitivního, měla bych si dát nějakou optimističtější literaturu. Každopádně na svou dobu dost odvážné dílo.