Moje dlouhé mlčení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Život a holocaust. Dlouhé mlčení Eriky Bezdíčkové, která jako dívenka přišla v nacistických koncentrácích o většinu rodiny, touto knihou končí. Její autorka se rozhodla promluvit nejen k evropským studentům, kterým dodnes při svých četných přednáškách vypráví o hrůzách totalitních režimů, jimiž sama prošla. Své vzpomínky sepsala do knihy, kterou právě držíte v rukou. Nebylo to pro ni lehké, strašlivé zážitky zůstaly dodnes velmi živé. A spáchané křivdy nelze nijak napravit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40586/big_moje-dlouhe-mlceni-fLV-40586.jpg 4.7107
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Moje dlouhé mlčení

JancaMia
02.09.2022

Neskutečné hrůzy očima třináctiletého děvčátka, přečteno během dvou dnů. Věcné, stručné, silné.

LenV
17.08.2022

Střípky vzpomínek, tak jak nám v paměti zůstávají. Není to román, je to krátká výpověď o svém životě. Veskrze velmi stručné a bolestné vzpomínky. Jako by na ně nechtěla tolik vzpomínat, ale jen o nich věcně informuje. Byla jsem ráda, že jsem paní Bezdíčovou mohla potkat i osobně, teď už je opět se svou maminkou. RIP.


ItalkazTerstu
16.04.2022

Přečetla jsem během covidu a příběh mě zasáhnul natolik, že jsem nemusela myslet na ty hrůzy spojené s pandemií. Protože se děly daleko větší hrůzy a člověk by neměl podléhat všeobecnému marasmu.

zandu
31.03.2022

Stručná jednohubka. Paní Erika měla při vší smůle vlastně obrovské štěstí.
Jinak naprosto souhlasím s komentářem uživatele jankor.

jankor
08.03.2022

Všechno zde bylo asi řečeno. Nelze hodnotit obsah, na to 5 hvězd nestačí. Hodnotit zpracování tématu lze slovy "zbytečně se v ničem nepatlá", rekapituluje věcně, ale mě se chce napsat, že by to zasloužilo víc prostoru. Mám stejné pocity jako po přečtení Hanina kufříku, bylo to tak a tak a tak, a možná to tolik nebudí emoce. A při všem tom smolném životě přihrál tolikrát zmiňovaný vesmír paní Erice do cesty dost známých osobností, aspoň že tak měla kliku. Ale byly to příšerné válečné a poválečné útrapy, které se musely na osobnosti podepsat, na to slava nejsou...... za to zpracování za mě 4 *.

Lka
25.01.2022

Skutečný příběh Eriky, plné hrůz. Neskutečné, co musela zažít teprve třináctiletá dívka. Kniha je napsána čtivě. Přečetla jsem za jeden večer.

tatruszka
03.11.2021

Knihu jsem přečetla jedním dechem, opravdu moc hezky popis hrůzných událostí. Paní Erika se vůbec nepatlala ve svých pocitech, prostě svůj život popsala věcně tak, jak byl. A přitom z něj čiší skromnost a úcta k životu.

ŽralokPeet
15.10.2021

Silná výpověď. Ale znovu už to raději číst nebudu, na tyhle depresivní příběhy moc nejsem.

1