Moje dlouhé mlčení

Podtitul: Život a holocaust. Dlouhé mlčení Eriky Bezdíčkové, která jako dívenka přišla v nacistických koncentrácích o většinu rodiny, touto knihou končí. Její autorka se rozhodla promluvit nejen k evropským studentům, kterým dodnes při svých četných přednáškách vypráví o hrůzách totalitních režimů, jimiž sama prošla. Své vzpomínky sepsala do knihy, kterou právě držíte v rukou. Nebylo to pro ni lehké, strašlivé zážitky zůstaly dodnes velmi živé. A spáchané křivdy nelze nijak napravit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40586/big_moje-dlouhe-mlceni-fLV-40586.jpg 4.794

Kniha Moje dlouhé mlčení

tatruszka
03. listopadu

Knihu jsem přečetla jedním dechem, opravdu moc hezky popis hrůzných událostí. Paní Erika se vůbec nepatlala ve svých pocitech, prostě svůj život popsala věcně tak, jak byl. A přitom z něj čiší skromnost a úcta k životu.

ŽralokPeet

Silná výpověď. Ale znovu už to raději číst nebudu, na tyhle depresivní příběhy moc nejsem.

martineden

Kniha je autentickým příběhem Eriky Bezdíčkové, dívky, která zažila příšerné věci, přesto působila naživo tak optoministicky. Bohužel už přes rok tato dáma není mezi námi, kniha ale zůstává. A také videa, kde paní Erika vypráví. Doporučuji například pořad Neznámí hrdinové.

Markéta_2

Byla jsem na prednasce pani Bezdickove na zakladni skole, na stredni i na vysoke. A nelituji. Byla to silna zena. Cest jeji pamatce!

ditul

Tuto knížku jsem dlouho odkládala, nerada čtu smutné příběhy.. Všechny boje jsou nesmyslné a je to zneužívání daru života..

Benovo

Knihu jsem se chystal již dlouho přečíst, ale stále byla v knihovně půjčená. Měl jsem možnost se s autorkou i dvakrát osobně setkat. Kniha, i přes to o jak náročném tématu vypráví, se velmi dobře čte. Když jsem si to propojil i s osobním vyprávěním autorky, tak to bylo pro mě hodně obohacující.

Allla9

Útlá knížka plná utrpení a bolesti ze ztráty blízkých. Výpověď i o tom, že to židé neměli jednoduché ani po válce.

06.03.2020

Mela by to byt povinna cetba, aby dnesni mledes vedelaco se doopravdy delo a ne ze to byla hra, jaksi dnes mladez a mladi mysli... DADA ♿