Italkaaa Italkaaa komentáře u knih

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Ženy v církvi mě vždycky zajímaly, i proto jsem sáhla po této knize. Je pravda, že text moc nejde do hloubky, ale hodnota tohoto díla tkví v něčem jiném - v tom, že se o ženách v církvi více mluví, že budou možná více mluvit, bude se jim u nás přikládat větší váha. Protože ženy v církvi nejsou jen mlčenlivé jeptišky, na to je potřeba myslet. Doporučuji k přečtení, a to i těm, které církev nezajímá. :-)

16.04.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi, ale velmi depresivní, ale také velmi velmi dobré!

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Autorce se podařilo posat prostředí v nemocnici s takovou důvěrností, včetně pocitů hlavních postav. Obstojný román. Moc mě bavil.

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Rozhodně jeden z našich nejlepších autorů. Píše skromně, taková je i tahle kniha. Žádný okázaly příběh, opulentní popisy nebo přemrštěně vykreslené postavy. Podle mě jde o autorovu nejlepší knihu.

27.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha, plná emocí, strachu, vlastně mi přišla napínavá, protože jsem si říkala, že ve spoustě momentů bych já sama už pokračovat nemohla. Ale hlavní hrdinka pořád žila dál a dál. Bylo to o lidech z masa a kostí. Jsem nadšená.

29.10.2022 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Klasika, která mě nikdy nepřestane bavit. Krásná kniha, inspirativní, psaná skvělým jazykem.

16.04.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jak někteří píší - kniha se mi líbila, ale že by mě nějak hluboce zasáhla nebo že bycj jásala nad zajímavým příběhem, říct nemůžu. Ta kniha vlastně žádný hlubší ani rozvětvený příběh neměla. Postavy nezažívaly žádné zlomové okamžiky, nepřekonávaly žádné překážky. Nepíši, že je to špatný román, jen bych to neoznačovala za veledílo a nejlepší knihu posledních let, protože prostě nemá děj.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Tuhle knihu miluju od malička. Nezvyklý jazyk, krásný, citlivý a nádherné fotky.

22.01.2022 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Svět podivínské ženy, která nezvládá tep doby, příběh pozbývající jakoukoliv líbivost. Věty mnohdy nedávající smysl. Je nutné se na tu divnost naladit a pak to jde.

22.01.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvělý román s bravurně vystavěným příběhem!

11.05.2022 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

To je taková bomba v tom dnešním balastu knih...

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak hezky popsaný a vystižený venkov pohledem současné autorky? Klenot!

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Musela jsem se na knihu, autorku a celkový styl psaní naladit a pak to byla bomba.

24.01.2022 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Další výborný počin autorky. Skvělý námět!

22.01.2022 5 z 5

Tohle je kniha, u které jsem se mnohokrát dojala. Navíc je mimořádně dobře napsaná i přeložená. Četla jsem nejprve v originále, ale česká verze mi asi i díky snadnějšími vnímání textu připadala lepší.

08.06.2023 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Tuhle knihu jsem od Loukotkové četla jako první a nadchla mě. Žádné jiné už se to tolik nepovedlo. Krásně vystavěný text, popsané básníkovy pocity. Skvost

14.02.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nasmála jsem se. Hezké.

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Dojemná oddechovka! Krásná kniha, výborně napsaná.

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Nevadí mi, že je to vulgární. Vlastně mi nejdřív připadalo jako skvělý nápad jakési "přestříhání" děje či kapitol. A jaké to bylo ve skutečnosti? Text je nudný, do příběhu se nejde ponořit, ani se s postavami lehce ztotožnit. Připadalo mi to hloupé, stejně jako volba jazykových prostředků a celkový styl. Jsou knihy, které těší čtenáře svou uměleckou hodnotou, příběhem atd. Tato kniha nepotěší ničím. Je pouze hloupá.

08.06.2023 odpad!

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

U málokteré knížky si člověk odpočine. A proto dávám plný počet hvězdiček. Víc dodávat netřeba.

25.10.2022 5 z 5