Hugoline Hugoline komentáře u knih

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Odstrašující příběh jedné rodiny, ukazující, v jakém vztahu nikdo nechce skončit...

08.09.2021 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nádherná kniha, která vás nutí přemýšlet. Ukazuje nám jih Spojených států amerických ve 30. letech 20. století naivně krásným pohledem osmileté holčičky.

30.08.2021 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Zasloužená Magnesia Litera. Výborný příběh na pozadí historických událostí, které jsem neznala tímto pohledem.

25.08.2021 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Musím dát za pravdu většině komentářů níže, že konec byl přespříliš sladký. Nicméně knížka mě bavila, Afghánistán je pro mě země vzdálená a nepoznaná. Přiznám se, že toho o ní moc nevím a knížka mě nabádala k dohledávání informací a fotografií míst, o kterých postavy vyprávějí.

21.07.2021 3 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Každý nový díl série s komisařem Gereonem Rathem je lepší a lepší.

07.07.2021 5 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

V porovnání s prvním dílem mě více bavila zápletka z filmového prostředí, ale na druhou stranu mě o něco méně bavil osobní život Gereona Ratha. Trochu mě vadilo jeho sobecké chování, ale chuť do dalšího dílu mně nevzalo.

26.06.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Melancholické čtení na jeden deštivý večer.

21.06.2021 3 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Hned se těším na další díl. Také jsem bojovala se začátkem, ale pak mě kniha vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Skutečně zajímavé politické události v pozadí.

21.06.2021 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

To je knížka, která s vámi pohne. Téma je děsivé, příběh milý, hlavní postavy vám přirostou k srdci a vypravěčka je minimálně velmi neobvyklá. Rozhodně stojí za přečtení.

12.06.2021 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

(SPOILER) Jak už tu bylo několikrát zmíněno, knížka je přeslazená oddychovka. Četla se mi dobře, v zásadě mě bavila... část o životě v Norsku a o výzkumu v Africe byla zajímavá. Při vyprávění o smrti maminky, jsem měla krůček k pláči. Nicméně ji hodnotím 2 *, protože když knihu srovnám s literaturou, kterou jsem četla, měla bych pocit, že tím srážím hodnutu knihám, které se mnou vnitřně pohnuly a někam mě posunuly. Je to takové povídání "šikovné holky", nic víc.

12.06.2021 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem, ale zanechala ve mně pocit beznaděje ještě dlouho po přečtení. Autorka si vybrala silné, tíživé téma, které velmi dobře zasadila do temného prostředí šumavských lesů. Bylo mi líto hlavní postavy Sáry. Na jednu stranu jsem byla znechucena jejím otcem, ale ještě více matkou, která upřednostnila sebe, své pohodlí, před ochráněním své dcery.

02.06.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Přiznám se, že jsem bojovala s faktem, že příběh je postavený na fiktivní historii. Nicméně i tak jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Neustále jsem přemýšlela o tom, jak musí vypadat život v zemi s totalitním režimem... a jaké máme štěstí.
Samotný příběh dvou žen je skličující, tísnivý a nepříjemný pocit mě tížil ještě dlouho po přečtení.

14.05.2021 4 z 5

Příjemný milý humor, který je místy prokládaný zajímavostmi z historie a geografie Anglie. Překvapilo mě, kdy byla kniha poprvé vydaná.

29.04.2021 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Je to knížka, která ve vás zanechá tíživý pocit, ještě dlouho po přečtení. Autor popisuje osud dvou postav, které ve válce stojí na odlišných stranách, nevidomá francouzská dívka a na druhé straně německý chlapec ze sirotčince. Prožívat válku z jejich pohledu bylo neobvyklé, neotřelé. Doufala jsem v dobrý konec obou postav. Zároveň po přečtení knihy ve mně utkvěl pocit, že krutosti války si nezasloužili lidé ve Francii, ale ani v Německu.

23.04.2021 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Milé čtení.

14.04.2021 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Autorka se věnuje hodně svým pocitům, hledá sama sebe. Z tohoto pohledu je kniha jiná, více motivační než cestopis. To, že cestu dokončila, sama, klobouk dolů.

13.04.2021 4 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Je to spíše deník než klasický cestopis, ale o to více Lucie odhaluje své pocity, sny a touhy. Hory mám ráda, ale na takováto dobrodružství nemám odvahu. Knížku jsem přečetla jedním dechem, hlavně druhou část knihy, která je věnovaná Antarktidě, pro mě zcela neznámou částí světa.

13.04.2021 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

(SPOILER) Po přečtení druhé kapitoly jsem se od knížky nemohla odtrhnout a s napětím očekávala, jak se příběh bude vyvíjet dál. Mnohdy mi bylo dětí líto a fandila jsem jejich "klubu". Jediné lehké zklamání pro mě představovala pomsta pánovi, který zastřelil ptáčka. Přiznám se, že jsem čekala něco více promyšleného.
Každopádně synovi ji jednou doporučím.

10.04.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

I když jsem četla již řadu knih o holocaustu, mnoho z nich bylo čtivých, se silným příběhem. Tato kniha je napsaná jinak, je také čtivá, se silným příběhem, ale její struktura se od všech liší. Někdo může namítat, že romantický příběh ze současnosti jen narušuje tíživé události holocaustu. Já naopak totu linku ocenila a považuji za originální.

08.04.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

(SPOILER) Kniha je čtivá, hned vtáhla do děje. Přiznám se, že jsem čekala a bála se, že se příběh bude vyvíjet popisem utápějícího se člověka v alkoholu. Další a další nabalující se problémy, které na konci vygradují a pošlou doktora na úplné dno. Děj však dostal jiný spád a já už jsem druhou půlku dala na jeden zátah.

08.04.2021 4 z 5