hey123 hey123 komentáře u knih

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Zajímavý příběh, který se může stát v každé rodině.
Ale bohužel mě tato kniha bavila že všech autorcinych knih zatím nejméně

27.11.2020 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Druha kniha od autorky a musim rict, ze me take bavila. Odpocinkova kniha, ve ktere nechybi zajimava zápletka. Bavilo me poznavat vic a vic jednotlive postavy.
Nejvice jsem si oblibila Bruna.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Myslela jsem si, že nejlepší knihou z této série je Sněhulák. A že ji už žádná nepřekoná. Ale stalo se! Nemám slov.. Vůbec, ale vůbec jsem nečekala takový zvrat. Chvilkami jsem si i musela dát pauzu, abych vše vstřebala.
Přišlo mi, že tento díl byl něčím jiný, než ty předchozí . Možná tím, jak moc byly z celé knihy (nebo spíše po celou dobu knihy) znát Harryho emoce.
Kdo je vrahem pro mě bylo šokujícím překvapením.
A jsem ráda, že je konec opět otevřený

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Autorka patří k mým oblíbeným. Sice u mě pořád vedou Manželé od vedle, ale tato kniha mě také vtáhla.
Připomínala mi 10 malých černoušků. Ale nakonec tu nebylo tolik mrtvol.
Napínavé až do konce, kapitoly napsané, dle mého názoru, velice čtivě.

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Velmi dobré čtení, od kterého se nejde odtrhnout. Krátké kapitoly, plné napětí a zvratu. Za mě velmi vydařená kniha

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Loutkář se mi líbil víc než Hadrový panák. Přišlo mi, že mě příběh více vtáhl, nutilo mě to číst stále dál a dál. Navíc mi tu byl sympatický Rouche.
Těším se na další knihu, jelikož poslední stránka knihy opět nezklamala v tom, že hned musím další knihu chtít.

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Stihla jsem vidět film v kině, takže jsem se na ni moc těšila.
Kniha nám poskytne náhled na danou problematiku z různých úhlů pohledu (z pohledu hereček, dívek, které si to opravdu prožily, odborníků, a také což mě dostalo, z pohledu predátorů).
Myslím si, že každý, a ne jen rodiče a náctileté dívky, by si měli knihu přečíst.
Je to kniha, do které se ponoříte a zapomenete na vše, co se děje kolem vás.
A pak si jen řeknete, stejně jako já ,,Tohle se opravdu děje?"
Doporučuji!

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Naprosto dokonalá kniha, od které se opravdu nedá odtrhnout. Ke konci jsem četla se zatajeným dechem, jak kniha nabírala spád.
Do poslední stránky nevíte, kdo za tím vším stojí.
Vynikající čtení, které vás vtáhne a nepustí.

Jáma Jáma C. J. Tudor

když jsem knihu dočítala v noci, celkem jsem se bála Annie. Příběh mě vtáhl, takže jsem si živě představovala, jak se Annie chovala. Sympatická mi byla postava učitelky Beth.
Překvapením pro mě byl jediný kamarád, Brendan.

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Tato kniha se mi líbila víc než první díl. Přišel mi lepší jak nápad, tak i to, že se příběhu dalo věřit o něco víc, než tomu minulému.
Co mě ale mrzí je to, že vlastně skoro nic nevíme o vrahovi a ani se o něm nic zásadního nedozvíme (proč to dělá, víc z jeho minulosti).
nevím, jestli jsem to nějak přehlédla, ale proč se v knize už později vůbec nevyskytuje muž (a jeho syn), kvůli kterému vlastně celý případ začal?

Fáma Fáma Lesley Kara

Poklidný začátek, který se změní v dobrý závěr. nápad na knihu hodnotím velmi kladně. C vše může způsobit jeden nepodložený drb. musím říct, že jsem se nejdříve ztrácela ve všech těch jménech a tentokrát jsem si úplně neoblíbila žádnou z postav. Kniha mě moc bavila, myslím si, že by bylo dobré i filmové zpracování.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Autorka patří k mým oblíbeným. Sice u mě pořád vedou Manžele odvedle, ale tato kniha me take velice vtahla. Připomínala mi 10 malych cernousku.. Ale nakonec tu nebylo tolik mrtvol. Napinave az do konce, kapitoly napsané, dle meho nazoru, velice ctive. Doporucuji

21.01.2020 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tento díl se mi líbil moc, jelikož jsem se celou dobu soustředila na jinou postavu, kterou jsem považovala za hlavního ,,padoucha". Takže mě kniha překvapila. Co víc si od knihy přát :)
Čtivá kniha, ve které se opět dozvíme i něco víc o osobních životech hlavních postav.

03.12.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

I když byl tento díl nejspíš nejslabší ze všech, i tak jsem byla nadšená. Krátké kapitoly, které nutí ke čtení dál a dál.
Jen mě zklamal konec - moc rychlý...opravdu až moc. Věnovala bych mu více stránek.
Musím ale uznat, že nápad ,, hlavního padoucha" opět na jedničku.

30.10.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Na knize se mi hlavne libilo to;ze hlavni postava neni policista ci detektiv.
Dale me zaujaly veci ohledne vedy. Knize to dalo uplne jiny nadech.
Kratke kapitoly,az do posledni chvile opravdu nevite;kdo je vrah.
Zajimava myslenka knihy,ctivr a hezky napsane.

07.07.2019 4 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Prvni kniha od tohoto autora. Kniha me velmi pozitivne prekvapila. Dnes se nedalo delat snad nic jineho,nez si cist u vody :) takze jsem se do ni pustila a precetla jednim dechem.
Dej se postupne zacal stavat vice a vice napinavym,az do samotneho konce jsem netusila,kdo je vrahem.
Oddychove cteni,ve kterem neni milion jmen a postav. Jen jsem v teto knize nalezla plno pravopisnych chyb,coz me prekvapilo.

30.06.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Za zavřenými dveřmi jsem přečetla jedním dechem. V pasti lží za mě bohužel nebyla moc dobrý kniha. Bála jsem se tedy koupit tuto nejnovější autorčinu knihu. Ale jsem za to velmi ráda! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, navíc mě velice baví, že se kapitoly střídají z jiných pohledů (minulost X přítomnost, žena X muž). Knihu jsem přečetla za den. Je to velice příjemné čtení pro odreagování se. Vtáhne vás od první strany a na konci se jen divíte, jak to vlastně celé bylo. Za mě tedy velice povedený příběh.

22.05.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Neskutečně čtivě napsaný příběh. Snad se mi ani nechce věřit, co vše se hlavní postavě stalo a čím vším si prošla. A vlastně i jaké štěstí měli oba hlavní hrdinové. U některých pasáží jsem měla husí kůži. Je hrozné, že se tohle vše opravdu dělo...Knihu určitě řadím mezi moje nejoblíbenější a budu doporučovat dál.

Myslím si, že tuto knihu (stejně jako Hanu a Zlodějku knih) by měly děti číst na škole povinně. Poutavým příběhem se dozví něco o historii a navíc budou mít splněný čtenářský deník.

09.05.2019 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Pro mě byla kniha celkem náročná na čtení - mám raději na stránce i méně textu. Kniha je ale velmi vtipně napsaná. Čtenář se směje situacím, které v knize nastaly, ale když si pak uvědomí, jaká zátěž to musí být pro okolí nemocného, moc k smíchu to vlastně není.
Moc se mi líbil konec, že vlastně díky němu "mohla najít klid"

29.04.2019 4 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Naprosto uzasna kniha.
U kazde kapitoly jsem se zasekla u mnoha veci. Protoze jsem si najednou uvedomila "aha,no vlastne...to se tyka i me"..
Autorka umi neskutecne psat srdcem a vtahnout ctenare.
Neni to zadne "vymyvani mozku" s pohledem na svet,ze budeme stastni jen tehdy,pokud budeme myslet pozitivne.

Autorka v knize popisuje svuj zivot,tezke chvile a i chyby,ktere si uvedomila.

Urcite doporucuji precist!!

05.04.2019 5 z 5