HankaJosefiova Online HankaJosefiova komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

O této knize jsem neměla valné mínění, dokud jsem ji nezačala vnímat jako bych prožívala každý moment s hrdiny tohoto románu...není radno zlehčovat téma lásky, které je v této knize podáno z mnoha úhlů...stejně jako i jiná velmi hluboká témata. Tato kniha je smutně strhujícím zážitkem.

06.07.2015 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Smutná, smutná ale zároveň střízlivá kniha. Kniha při které se radujete, pláčete a žijete s nimi. Uvědomujete si tíhu tématu a doufáte, že tohle se děje pouze v knihách nebo ve filmech a chcete aby Finch, ten mladý kluk, nikdy nechtěl najít dno.
Vzpouzím se pocitu že takto kniha končí, ale ano, právě tak má končit nemá vás pohladit po duši, má vás roztrhat na kusy a ukázat, že každý může být skvělý ale přitom i zoufalý. Až tak moc že i se štěstím najde dno.

19.01.2017 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Pro každého kdo kdy ve "skleněném pokoji" byl tahle kniha znamená mnoho, chápe ji. Vžívá se do každého záhybu chromovaných sloupů do velké prosté a úchvatné plochy....skla, podlahy, makasarského dřeva a onyxu....je to prosté, kdo kdy okusil tenhle pocit, který je v knize tolikrát popsán, být bez dechu a nechat se opíjet prostorem, ten čte knihu s chutí dovědět se byť třeba iluzorní život, který tuto vilu navštívil...Ať to jsou Landauerovi jako v knize nebo rodina Tugendhat, která prožila tato opravdová příkoří nastíněna v knize.
Jsou tyto stránky pro mě skvvostem jak literárním, tak z části i dokumentárním...Cítila jsem soucit, který se vydal do minulosti, do dob, kdy v Brně život plynul jinak. A kdy nutil tento rodinný život k útěku a ztrátě.
Přidaná hodnota v podobě rodinných přátel, jejich životů a vztahy uvnitř rodiny byly skvostné. Konec poměrně rychlý a strohý, ale otevřel ve mě spousty otázek. Jak to doopravdy bylo?

12.01.2016 5 z 5

Je to sranda, párkrát se zasmějete i nahlas, ale vlastně nakonec o té zemi nevíte nic, což ale v tomhle případě vůbec nevadí, protože to, jak své cesty Ladislav popisuje je jednoduše lidské :)

28.01.2021 4 z 5

Trochu náročnější čtení, ale rozhodně velmi vhodné, když to tak řeknu...pro člověka mé generace (1987) je tato kniha dalším otevřením mnoha hádanek kladených historií...je dobře psaná, ale vyžaduje pozornost, jinak je možnost ztráty přehledu mezi hrdiny...je jich mnoho :)

08.12.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ano, tuhle knihu jsem nikdy nechtěla vzít do ruky. Přišla mi to trapná masovka. Avšak desetiletí se posunulo, já se stala matkou a najednou chci číst takovýhle věci. A za mě je tohle dobrý počin. Četla jsem to nadšeně a fandila oběma. Chuť na sex mi to taky dalo. Takže já jsem spokojená.

17.03.2024 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Úžasná, povzbuzující a asi dá se říci poučná. Přímo se do mne vsákla, žila jsem s knihou i s hrdinkou. A...stálo to jednoduše zato...chci znovu :) .... rozšířila ve mě poznání té doby. Trochu jiné, pronikavé a hlavně odhalující těžkosti na něž se nesmí zapomínat.

19.10.2015 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

První jsem viděla film si když nejsem cílovou skupinou moc se mi příběh líbil. Jasný matka na mateřské touží po vzrušení kterého se jí nedostává s dítětem na ruce. Ano. Ale přesně tenhle účel to splnilo. Samo se to četlo. Postavy jak moji příbuzní. A celý to s nima prožívám. Takže ano, je to dobrý.

13.03.2024 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Poznání osobností této knihy z mnoha úhlů, to je nakonec věc, kterou si nejste jisti. Chvíli je otevřená a dává Vám naději a následně jste na dně a přejete si jiný zvrat. Nechcete se tomu poddat, tomu smutku a v pozadí naději, která již nikdy nemůže přijít.
Ano tahle kniha mě pohltila právě svými zvraty, je jedno zda jste mladí, nebo staří, prostě tu knihu začnete milovat pro její živelnost a přesný popis pocitů, které každý někdy z nás zažil.

01.11.2017 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Mám od něho knihy ráda ale tato měla už opravdu moc otevřený konec. Vypadla jsem z něho.

28.07.2015 3 z 5

Kniha, která je součástí mne samotné, našla jsem tu kousek svého. Rozpletla jsem díky ní některá svá tabu a odpověděla si na otázky, které nikdo nikdy nechce rozkývat. Jednoduše skvělá.

09.12.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Není snad jiné knihy, která má tak široký klan příznivců...

26.05.2013 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Dokonale uchvacuje zvláštností, možná pochopením hrdinů, ale já osobně jsem se do téhle knížky naprosto vnořila.

27.01.2013 5 z 5

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Hledala jsem mnoho takových slov, která by mi byla něčím blízká. Někdy roztříštěná jindy harmonická, ale především zvláštně krásná.

11.01.2013 4 z 5

Život: Vybrané citáty Život: Vybrané citáty Paulo Coelho

Kdo měl kdy rád knihy Paula Coelha a zjistil, že je čte zejména kvůli životním cílům a zajímavým citátům. Je tato kniha určena právě pro něho. Každý tu najde svoji pravdu.

07.01.2013 5 z 5

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Nelze říci že je tato kniha krásná, je prostě jen svá. A jelikož zpracovává téma pro mnoho lidí odporné...je pro svět i důležitá, protože odporné věci se nesmí ztratit v propadlišti dějin.

02.03.2011 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Četla jsem ji asi ve čtrnácti a až do teď ve mě zanechala hodně...rozhodně jedna z autobiografií, které stojí za to.

30.11.-0001 5 z 5

Dějová linka samozřejmě už z názvu neslibuje nic výjimečného. Ale... Tenhle díl je vážně čtivej. Prostě mě to bavilo. Postavy, náboj a prosté uvolnění.

21.02.2024 5 z 5

Adam Ondra: lezec tělem i duší Adam Ondra: lezec tělem i duší Martin Jaroš

Knihu jsem dostala a nejprve se mi do ní nechtělo. Ale jak tomu již bývá zvykem. Chytla mě. Je opravdu psaná jazykem, kterému rozumí i nelezci. A právě i nelezci najednou poznají jaký život může lezec mít. A poutavě pochopí, proč jsou prostě lezci takoví :)

28.01.2021 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Hlubka této útlé knihy je ověřovanána již po několik let..proč se k ní nevracet?!

06.01.2014 5 z 5