Historie trestu smrti

Dějiny a techniky hrdelního trestu od počátků po současnost. Bohatě ilustrovaná publikace shrnuje vývoj hrdelního trestu od starověku po současnost. Francouzský publicista mapuje uplatňování trestu smrti v různorodých historických obdobích a kulturách. Závěrečná kapitola je věnována aplikaci absolutního trestu v českých zemích od středověku po jeho zrušení roku 1990. Kniha je doplněna aktuálními údaji o používání hrdelního trestu ve všech zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18581/historie-trestu-smrti-waN-18581.png 4.6123
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Knižní klub, Rybka Publishers

Peines de mort, 1994

Kniha Historie trestu smrti

Kontryhelka
30.12.2020

Hodně zajímavá kniha od prvopočátků až po dnešní dobu. Lidé jsou opravdu sami sobě vlkem. Určitě tresty do sebe v určitých dobách něco měly, samozřejmě a i mají, prostě trest by měl vždy odpovídat vině. Ale někdy jde vše do krajnosti a lidé sebe sami posílají do záhuby. Někdy zbytečně.

apq
17.07.2020

Velmi zajímavá kniha.

bakuska
09.07.2020

Kniha rozhodně není pro slabší povahy a některé pasáže a obrázky zůstanou čtenáři v paměti ještě dlouho. Na druhou stranu, taková byla realita a kniha krásně ilustruje, jak lidé dovedou být neuvěřitelně vynalézaví, co se týče trestání jiných lidí.

Pro silnější mohu doporučit YouTube kanál "Tresty smrti ve filmu", kde jsou dané obrázky ještě mnohem živější.

bee88maja
23.05.2020

Podobné knihy raději v MHD neotvírejte. Je docela možné, že se na vás babička naproti bude dívat, jako na potencionálního sériového vraha, masochistu, či jinou opovržení hodnou bytost. Ok, ale pokud Vás zajímá hniloba lidského počínání, tak vás tato kniha bude bavit. Budete se ptát. Na jakou úroveň se řadíme, když ve svém morálním žebříčku hodnot smrt druhého ospravedlňujeme jeho vlastní vinou. Je soudce nadčlověk? Je popravovaný méně lidskou bytostí? Je trest smrti dostatečným vykoupením za bolest způsobenou viníkem? Může být viník chybně obviněn a co pak? Kdo pak vrátí život? je to daň za domnělou spravedlnost? Uff. Mozek se vaří. A říkám si, že je člověk ve skrytu duše opravdu bestiální. Ničitel, který ve svém prostředí napáchá víc škody než užitku. Opravdu jsme tak zkažený živočišný druh? Pitvoříme se a rochníme se v bolesti a utrpení druhých. Co obměkčí naše srdce? Co v nás zastaví tu devastaci? Ve smyslu vyššího dobra? Tahle kniha je vážně silné kafe. Doporučuji jen pro otrlé čtenáře :)

Hotovson
21.10.2019

Byl jsem překvapen, že třeba u poprav v USA, vyjde poprava tak draho, co se týče křesla a ještě dráž u plynový komory, takže je v podstatě levnější živit vězně doživotně, i kdyby to bylo 40 let. Doteď jsem měl za to, že je to opačně.

U těch středověkejch trestů mi vstávaly vlasy hrůzou, co za peklo musel odsouzenec vytrpět. A opět jsem byl vyveden z omylu, že poprava stětím byla defakto to nejlepší. No...nebyla, když zrovna kat neměl svuj den a sekal na několikrát.

Fuckenbrau
19.09.2019

Skvěle a bez příčesků naspáno a podáno.

Šnek86
05.04.2019

Rozhodně působivá a obsáhlá publikace dějin popravování a know-how mistrů popravčích.Děsivé je, jaké krutosti a smrtící vynalézavosti je člověk vůči člověku schopen.Zarážející, že i do dnešních dnů některé státy mají trest smrti za čarodějnictví.Jsem rád, že žiji v době a zemi, kde člověka nebo dítě nestihne trest smrti za krádež inkoustu.I po přečtení knihy je otázka trestu smrti sporná, obrázek ať si každý udělá sám.(Každý zločin by měl být po zásluze potrestán X Justičních omylů byla též řada) ???

Banny_L
28.03.2019

Kniha je opravdu výborná, podrobná (pro nečtivce i s obrázky :))..až to děsí. Jen si představte - 12 sťatých hlav za 13 minut. Odborník na svém místě..

trest smrti historie dějiny práva

Martin Monestier
francouzská, 1942