Adam Ondra: lezec tělem i duší přehled

Adam Ondra: lezec tělem i duší https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421145/bmid_adam-ondra-lezec-telem-i-dusi-470-421145.jpg 4 91 91

Nejvíc lidí ho zaznamenalo v roce 2016, kdy vylezl stěnu Dawn Wall v Yosemitském národním parku. Tou dobou měl ale český lezec Adam Ondra za sebou už řadu úspěchů. Pravidelně vyhrává závody světového poháru, láme rekordy a je favoritem olympijských her v Tokiu. Jak se dostal k lezení? Co považuje za svůj největší úspěch? Cestu Adama Ondry na vrcholy lezeckých stěn i sportovních žebříčků mapuje publikace obohacená o unikátní rozšířenou realitu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Adam Ondra: lezec tělem i duší. Přihlašte se a napište ho.

mysteriouslukas
14.06.2023 3 z 5

Kniha pěkná, dobře se čte a člověk se i něco dozví jak to chodí ve světě lezení. Akorát v druhé polovině kniha začíná být taková trochu nudná a zdlouhavá pro mě. Jinak čtení je to pěkné.

Re@ding_9-wine
20.02.2023 3 z 5

Částečně souhlasím s @R47 - napsáno to není zrovna šťastně... O Adamu Ondrovi jsem viděla dokument a tohle byl prakticky jeho scénář. :D Nic moc navíc, ale kapitola SILENCE byla skvělá - ze srdce, skvěle popsaná houževnatá pouť za dosažením Adamova (zprvu zdánlivě nedosažitelného) cíle. Já sice sama nelezu, ale hory a skály mě fascinují, lezectví obdivuji, a tak jsem se u toho dojímala. :D :)

R47
06.02.2023 2 z 5

Jedna z nejhorších biografií, kterou jsem četl. Spousta technických detailů, vypočítávání závodů a skal, málo pohledu "dovnitř". Asi jen pro fanoušky lezení. Ale na druhou stranu to asi skvěle dokazuje, že pro AO nic než lezení neexistuje. Číst se to ale nedá. Podle mě je lepší pustit si nějaký dokument, kde jsou aspoň vidět ty technický finesy, který tu furt tak neskutečně složitě popisuje.

Válka dvou královen, Tvoje vina a další knižní novinky (19. týden)

07.05.2023

Knižní novinky (44. týden)

27.10.2019

Kniha Adam Ondra: lezec tělem i duší v seznamech