Hakate Hakate komentáře u knih

Teto sérii jsem se dlouhou dobu vyhýbala velkým obloukem. A dnes nějak přišel ten spravny čas.
Po pár kapitolách jsem byla velmi mile překvapená, od knihy jsem očekávala úplně jiný příběh a z toho důvodu jsem se knize vyhýbala. Po dalších pár kapotách už jsem se od děje nemohla odtrhnout a tak jsem 1. Díl sfoukla za odpoledne. Příběh je opravdu velmi čtivý, zajímavý, zahalen tajemným habitem.
Po dlouhé době jsem byla opravdu překvapená, co se s příběhu vyklubalo. Klobouk dolů před autorovou fantazií. Skvělé fantasy plné dobrodružství, kouzel a otevírá mi tak pro mě úplný nový svět.
1. Díl mohu hodnotit 5* a uvidíme, co přinesou další díly, do kterých se brzo pustím.
Tento díl mohu s klidným srdcem doporučit. Film jsem neviděla, nemohu srovnat. Opět jsem velmi ráda, že prvně čtu knihu před filmem.

28.10.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Balzamovač, 3. díl série a za mě zatím nejlepší díl.
Skvělá zápletka, akční, nápadité, napínavé, čtivé, strhující. Kniha má vše, co má výborná detektivka mít a ještě něco navíc. serie mě baví. Tento díl se navíc velmi těžce odkládá.
Postava Balzamovače je naprosto geniálně propracovaná.
Dvě dějové linky, obě výborně propracované.
Příběh plný vražd.
Nemám, co bych mohla zkritizovat a tak nelze hodnotit jinak než plným počtem a mohu vřele doporučit.

28.10.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

YA, které se bohužel nesešlo s mými nároky, ikdyž již nejsem cílovou skupinou pro YA, občas po takové knize sáhnu a často se mi líbí. Bohužel v tomto případě se to úplně nesetkalo a kniha mě ničím zvláštním nezaujala ani neoslovila. Za pár dní bohužel padne v zapomnění.

28.10.2022 3 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Poslední hřebík, poslední díl,
A možný spoiler.
Důstojné zakončení celé série, i když zadní vrátka pro návrat tam určitě jsou, takže nakonec kdo ví.

Kladně hodnotím větší prostor dějové linky Dunji a Slizaka, ktera byla skvělé zakončená. Všechny staré otázky byly zodpovězeny. I když tu máme 1. nezodpovězenou otázku a případný návrat do další knihy a to jak to dopadlo s Dunjou.

V knize mi velmi chyběl Švédský tým spolu s Tuvessonovou, Skálou a Liljovou, což je případná druhá otázka a další případný prostor pro návrat.

Celkový příběh tohoto dílu je skvěle propracovaný.

Pokud je to ovšem skutečně poslední díl, pak zakončení hodnotím velmi kladně, i když budu pevně doufat, že si to Stefan nakonec rozmyslí a pro své čtenáře a Dujnu s Fabianem připraví další případ. Série mě velmi oslovila a velmi mě bavila. Všechny postavy jak ze švédského tak dánského břehu jsem si velmi rychle oblíbila.

22.10.2022 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Po brutálně skvělém 3. Dílu se zase vracíme úrovňově o něco zpátky, díl byl trochu slabší, i když pořád vysoká laťka. Zápletka příjemná, zajímavá, kniha spádová, občas táhla, napínavá, akční. I přes snahu velkého množství postav a snaha děj zamotat, je padouch až moc předvídatelný. Což mě nevadí, já jsem spokojená.
Velké množství stránek, které mnohdy může čtenáře odradit, poradím jen jedno. Nenechte se odradit, přicházíte o pěknou detektivku a čtenářský zážitek. Série je velmi napínavá a velmi dobře se čte. Stránky rychle ubíhají. Opět mohu doporučit.

17.10.2022 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

V první řadě musím zmínit, že seriál neznám, neslyšela jsem o něm, na knihu jsem narazila zde na Databázi a anotace mě zaujala, komentáře jsem předem nečetla a tak jsem netušila, co od knihy čekat a očekávání jsem příliš neměla.

Zajímavý námět, příběh má určitě potenciál.
Na můj vkus jsem spíše měla pocit, že chvílemi nečtu sci-fi, ale červenou knihovnu zasaženou do budoucnosti. Některé pasáže se mi líbili. Přeskakování mezi jednotlivými časovými úseky mi normálně nevadí, ale tady jsem se často úplně ztrácela, kde vlastně jsem, zda v minulosti, přítomnosti nebo v budoucnosti. Ale ve výsledku jsem si celkem rychle obrázek zpětné poskládala. Naštěstí, alespoň kapitoly jsou srozumitelné popsány, jednotlivými postavami, kterých je poměrně dost. U asi 4. Kapitoly jsem se trochu zhrozila, jestli nebudou kapitoly věnovaný každému že 100, jak uvádí název, naštěstí ne, ale i tak je počet postav, poměrně obsáhlý.
Příběh sám o sobě je bohužel celkem dosti chudý a holý.
Výsledek je poměrně průměrné YA sci-fi, které mě příliš neoslnilo, ale na druhou stranu mě celkem zajímá, jak se pokračování bude dále vyvíjet. Takže si 2. díl určitě přečtu.

09.10.2022 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Odpočinkové pohodové čtení pro letní dovolenkový relax nebo při pochmurném deštěm doprovázeném podzimním dnu, kdy se čtenář zabalí do deky spolu s hrnkem dobré kávy nebo čaje a nebo jen po dlouhém namáhavém dnu v práci. Vlastně kdykoliv, kdy chceme, potřebujeme pěkný, odpočinkový příběh, který skončí dobře, utéct od reality a zažít pěknou pohádku.

Mě osobně se 2. Díl se Sofie v NY líbil více než s Kate v Kodani.

Ze začátku mi malinko trvalo, než jsem pochopila, že Sofie, je ta Sofie z minulého dílu, kde její charakteristika byla vykreslena malinko jinak a v jiném světle, ale už v předchozím díle se mi postava Sofie velmi líbila, takže jsem i přes malé změny byla mile překvapena na návaznost 1. dílu a že díl pokračuje právě onou Sofii (možná moje chyba, nečetla jsem anotaci, u sériových knih čtu vždy jen 1. Díl), a že se dozvíme něco málo o tom, původní skupince z Kodaně.
Jedinou nevýhodu této série, kterou zatím shledávam, je že po chvíli čtení začínám mít hlad :))

Určitě mohu doporučit všem, co si chtějí odpočinout, zrelaxovat, trochu pocestovat z pohodlí domova a všem co mají rádi dobrou romanťárnu.
Určitě si však prvně přečtěte Kodaň než se pustíte do Brooklynu.

08.10.2022 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Po dlouhé době zase jedna Erika.
Další skvělý díl této série. Napínavé, čtivé, akční, spádové, skvělé do poslední věty, do posledního dechu.

Tentokrát je vrah odhalen velmi brzy a tak se stává ústřední a hlavní postavou a Erika je tak trochu v pozadí. Což je příjemná změna a z knihy se tak rázem stává velmi pohodové odpočinkové čtení, plné napětí, akčnosti a všeho, co má dobrá krimi mít.

Erika je ještě více arogantní, protivná, konfliktní, nevyrovnaná, takže nesnesitelná a to na ní miluji.
Trochu mě zamrzela dějová linka Sparkse, stejně tak, že ostatní postavy tentokrát nemají svůj prostor, na který jsme zvyklý, i když během čtení jsem zjistila, že mi to vlastně ani nevadí.

Takže mohu jen říci, kdo váhá neváhejte a pusťte se totoho dílu po hlavě, rozhodně nebudete litovat. Pokud se Vám zrovna nechce číst, stáhněte po audiu v podání Martina Stránského, který je vždy zárukou kvality a skvělého a velkého posluchačského zážitku.

Skvělý další díl, který si zaslouží plný počet.

07.10.2022 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tato serie má stoupající tendenci.
S kukačkou jsem se spíše trápila než bavila, Hedvabnik byl lepší průměr.
Ovšem 3. Díl to už bylo není jineho, byl přesně podle mého gusta.

Zápletka mi vyloženě sedla a velmi mě bavila.
Poutavý, napínavý příběh plný zvratů, napětí, podezřelých, hodně podezřelých a částí těl... Různých částí těl. Máme tu novodobého Jacka rozparovače. A všechno ostatní tak akorát správně vyvážené.

Konečně mě série začíná bavit.
Se Strikem jsme si k sobě konečně našli cestu. Robin jsem si oblíbila už od začátku.

Pevně doufám, že to není strop této série a další díly budou ještě lepší.
Nicméně 3. díl si plný počet opravdu zaslouží. Nemám, co bych vytkla a mohu jedině doporučit.

Lví král Lví král Walt Disney

Tato pohádka je moje Bestoffka z výroby WD a to do dnes. Když jsem viděla pohádku poprvé ihned jsem si ji zamilovala a to trvá do dnes. Takže jako malá jsem tuto knihu prostě musela mít :)).

Kráska a Zvíře - Kouzelné Vánoce Kráska a Zvíře - Kouzelné Vánoce Walt Disney

Pro období Vánoc pro malé dětičky, moc pěkná knížečka. Já ji měla velmi ráda.

Co rádi jíme Co rádi jíme Walt Disney

Jedna z mých prvních " prckových" knížeček, kterou jsem měla. Pěkné obrázky, poučné pro malé nezbedy, co teprve objevují základní věci. Pěkné ilustrace.

04.10.2022 4 z 5

Ariel – malá mořská víla Ariel – malá mořská víla Walt Disney

Jedna z mých oblíbených od WD. A tak nesměla chybět v knihovničce.

Veselé Vánoce Veselé Vánoce Walt Disney

Další z moc pěkných vánocích pohádkových knížek, s krásnými ilustracemi.

Vánoce na severním pólu Vánoce na severním pólu Walt Disney

Další z moc pěkných vánocích pohádkových knížek, s krásnými ilustracemi.

04.10.2022 4 z 5

1. příručka mladých svišťů 1. příručka mladých svišťů Walt Disney

Útlá knížečka, kterou musel mít prostě každý.. a tak samosebou i já. Moře zábavy na pár stránkách.

04.10.2022 5 z 5

Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli Walt Disney

Jako malá jsem tuto knížku velmi milovala, četla jsem si ji každé vánoční a předvánoční období. Krásná knížka.

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

Díky databázi občas narazim na knihy a knížečky, na které jsem již zapomněla a přesto mě doprovázely určitou částí mého života.
Tuto knihu jsme si rády četly s mojí sousedkou při víkendových přespaváčkach u jedné nebo u druhé. Když jsem na ní dnes narazila, vyčarovala mi úsměv na tváři a vybavilo se mi plno vzpomínek. Krásná knížka s moc pěknými příběhy.

04.10.2022 5 z 5

Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Eduard Petiška

Oddechovka k nedělnímu vaření a úklidu v audiu v podání Mirka Táborské.
Mýty, báje a pověsti z různých koutů světa mám ráda, ale toto zpracování a tyto báje mě příliš neoslovily.

02.10.2022 2 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

3. Díl Krkavce.
Jaké zklamání... Oproti perfektnímu 1. Dílu a velmi dobrém Pánu věže, které jsem četla s velkým nadšením a bavily mě.
Královna byla nutná, nezáživná, nebavila mě a od poloviny knihy jsem se už spíše trápila.

Velka škoda, skvělé rozehraná, čtivá série. S tímto dílem bylo potřeba si ještě trochu více pohrát.

1. Část této ságy mě ve výsledku velmi bavila a těším se na další pokračování a na další dobrodružství a příběhů Velina v sérii Čepel Krkavce.

02.10.2022 2 z 5