Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha, seznamující s tisíciletými mýty nejstarších civilizací, je zpracována podle překladů ze starých papyrů a klínopisných záznamů a podle starověkých písemných památek. Egyptské a mezopotámské báje a pověsti, které autor poprvé vydal roku 1967 v souboru Příběhy, na které svítilo slunce, vycházejí nyní samostatně.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140325/baje-a-povesti-stareho-egypta-a-mezopotamie-140325.jpg 4.348
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie

Hakate
02.10.2022

Oddechovka k nedělnímu vaření a úklidu v audiu v podání Mirka Táborské.
Mýty, báje a pověsti z různých koutů světa mám ráda, ale toto zpracování a tyto báje mě příliš neoslovily.

karolina8709
14.04.2022

(+ SPOILER) No nevím, v té egyptské části bylo hrozně málo ponaučení nebo nějakého poselství. Když to řeknu naplno, tak mi to přijde jako snůška nesmyslů, skoro jakoby si ty obrázky vyložil někdo špatně a ten příběh měl původně znamenat něco jiného. Třeba ten, kde má prince zničit had, krokodýl nebo pes; úplně vidím ten zápis. Zrovna v tomhle příběhu nakonec moudro bylo, ale na druhou stranu mi to hodně evokuje to egyptské písmo, obrázek obrázek obrázek a zkusíme tomu dát nějaký význam a spojit to do příběhu. To není nic proti panu Petiškovi, prostě ty egyptské báje asi nejsou dobrý materiál k dalšímu zpracování.


Bája89
15.02.2022

Půjdu proti proudu. Tyhle báje mě opravdu nezaujaly. Asi je to tím, že jsem podobným příběhům už odrostla, nebo mi to jen nesedlo? Zkrátka ta egyptská část mě doslova nudila. Život se ve mně opět probral, až když jsme se přesunuli do Mezopotámie. Vše pak završil převyprávěný Epos o Gilgamešovi, který mám ráda. Možná, že kdybych sáhla po knize a nevybrala si audio verzi, tak by se dostavila nějaká katarze, ale takto jsem si celou záležitost spíš jen odbyla. A přitom Petiška je klasa. Jeho Staré řecké báje a pověsti miluju od dětství. Příběhy starého Izraele jsem četla loni a totálně mě dostaly, dokonce tak moc, že jsem si je nakonec pořídila do vlastní knihovničky. Vpravdě nevím, kde se stala chyba.

Kontryhelka
02.02.2022

Tento druh literatury jsem milovala od dětství a pan Petiška byl můj milovaný autor. Jedním dechem jsem vždycky jeho knihy přečetla a těšila se na další. Krásné vyprávění a dokonalá exkurze do starověku.

Angelika92
09.11.2021

Knihu jsem četla jako dítě. A vzpomínám na ni s radostí do teď.

gryffin
27.12.2020

Báje jsou docela dost zjednodušené, kniha je vhodná jenom pro základní pochopení, pokud se o egyptské mytologii chcete dozvědět víc doporučuji knihu Kouzlo boha Thovta.

TheMelorry
21.04.2019

Kniha je plná moc pěkných bájí a pověstí. Pro milovníky starověku naprosto ideálné. Vše je napsaná jasnou a dobře srozumitelnou formou. I dospělý si v knize to své najde.

Pavelpi
16.03.2019

Egyptské pověsti byly velmi dobré.Ale ta Mezopotámie,za tu musím dát hvězdu dolů.

1