Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie

Kniha, seznamující s tisíciletými mýty nejstarších civilizací, je zpracována podle překladů ze starých papyrů a klínopisných záznamů a podle starověkých písemných památek. Egyptské a mezopotámské báje a pověsti, které autor poprvé vydal roku 1967 v souboru Příběhy, na které svítilo slunce, vycházejí nyní samostatně.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140325/baje-a-povesti-stareho-egypta-a-mezopotamie-140325.jpg 4.440

Kniha Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie

Angelika92
09.11.2021

Knihu jsem četla jako dítě. A vzpomínám na ni s radostí do teď.

gryffin
27.12.2020

Báje jsou docela dost zjednodušené, kniha je vhodná jenom pro základní pochopení, pokud se o egyptské mytologii chcete dozvědět víc doporučuji knihu Kouzlo boha Thovta.

TheMelorry
21.04.2019

Kniha je plná moc pěkných bájí a pověstí. Pro milovníky starověku naprosto ideálné. Vše je napsaná jasnou a dobře srozumitelnou formou. I dospělý si v knize to své najde.

Pavelpi
16.03.2019

Egyptské pověsti byly velmi dobré.Ale ta Mezopotámie,za tu musím dát hvězdu dolů.

JulianaH.
11.02.2019

Klobouk dolů před Eduardem Petiškou. Báje převyprávěl věrně a zároveň poeticky, krásou jazyka je to svébytné umělecké dílo. Pro popularizaci starověké slovesnosti tímhle počinem vykonal nevypověditelně mnoho.

Tesinka_Laufey
31.08.2018

V celku velice povedená knížka. Přestože řecké báje jsou mnohem poutavější i ty egyptské byly dost zajímavé. Jediný problém byl s mezopotámskými, který byly docela dost nezáživné.

Briv
19.01.2016

Do této knihy jsem se pustila po řeckých bájích. Ty mě bavily daleko víc. I když v této knížce jsou informace o místech prastarých a dozajista krásných, nebyl to můj šálek kávy. Egyptolog ze mě asi už nebude:).