Hakate Hakate komentáře u knih

Bráškové - Prázdniny s vlčaty Bráškové - Prázdniny s vlčaty Václav Chaloupek

Knihy a večerníčky Václava Chaloupky jsem naprosto zbožňovala a patří mezi mé nejoblíbenější, krásné, nádherné , dojemné zvířecí příběhy doplněný krásnými fotografiemi.
A kdo Vaškovi nezáviděl tyto 2 vlčí kamarády?

Méďové Méďové Václav Chaloupek

První díl příběhu medvědích bratří Vojty, Kuby a Matěje.

Méďové 2 Méďové 2 Václav Chaloupek

Druhý díl s Medvědími bratry, Vojtou, Kubou a Matějem.

07.09.2022 5 z 5

Méďové a jejich kamarádi z lesa Méďové a jejich kamarádi z lesa Václav Chaloupek

Tuláček liška Tuláček liška Václav Chaloupek

Knihy a večerníčky Václava Chaloupky jsem naprosto zbožňovala a patří mezi mé nejoblíbenější, krásné, nádherné , dojemné zvířecí příběhy doplněný krásnými fotografie mi. Knihu o Tuláčkovi jsem měla nejradši.

Vydrýsek - O čem zpívá řeka Vydrýsek - O čem zpívá řeka Václav Chaloupek

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Další z knih se sekce "školní lavice".. Bobeš je dobrodružná klasika, která pobaví a baví.

Povídej pohádku Povídej pohádku Adolf Dudek

Díky za tuto databázi, vždy tu narazím na nějaký ten skvost, který již padl v zapomnění mě paměti. Ale vždy když vidím nějakou obálku knihy, vybaví se mi plno zážitků a pocitů, které jsem při čtení měla. Tuto knihu jsem měla opravdu velmi ráda a četla jsem si ji snad pořád a přesto jsem na ni úplně zapomněla..

07.09.2022 5 z 5

Čuk a Gek Čuk a Gek Arkadij Gajdar (p)

Díky za tuto databázi, vždy tu narazím na nějaký ten skvost, který již padl v zapomnění mě paměti. Ale vždy když vidím nějakou obálku knihy, vybaví se mi plno zážitků a pocitů, které jsem při čtení měla. A toto dobrodružství 2 malých chlapců není výjimkou.

07.09.2022 4 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Krásný příběh o zbojníkach a Robinu Hoodovi, který zná snad každý. Ale příběh z přímo z pera skvělého Dumase je teprve prožitek.

07.09.2022

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

"To kyselo je moc kyselý a ten bramborák moc bramborovej!", Hanče, Kuba, Hajnej, Trautenberk, Krakonoš a jeho sojka .. Kdo by tyto postavy neznal, že? :)) Tyto příběhy nám nejraději.

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Skvělé pokračování Dokonalé série.
Tato série mě neskutečně baví. Skvěle propracované zápletky, brutalita a psychopati, nad kterými se kdejaký čtenář pozastaví.
Opět tu máme dvě dějové linky psychopata z náboženskými pohnutkami a magora, co vyřezává Ztka do obličeje.
Vše doplněno o vtipné pasáže.
Luc i Ave mě neskutečně baví svým humorem, popichováním jeden druhého.
Odsypajicí děj, který ihned vtáhne. Tato série působí neuvěřitelnou závislost, kdy chcete více a více a těšíte se s čím dalším Helen přijde. Už od prvního dílu mám podezření, že Helen je tak trochu psychopat, a toto podezření se každým dílem více potvrzuje, protože takhle skvělé, propracované a brutální dílo nemůže být výtvorem čisté fantazie.

07.09.2022 5 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha Miguel de Cervantes y Saavedra

Klasické, legendární dílo, které by si každý měl přečíst. Když mi kniha přišla do rukou ve škole v rámci příprav k maturitě, trochu mě vyděsilo množství stran. Naštěstí se roman velmi dobře čte a ke konci jsem si říkala, že těch 1200 stránek uteklo až moc rychle. Příběh o zemanovi, který se chce stát rytířem je nesmrtelným dílem.

Janek a kouzelná fazole Janek a kouzelná fazole Pavel Šrut

Další pěkná pohádka :)

06.09.2022 4 z 5

O koblížkovi O koblížkovi Taťána Součková

Další z klasických, krásných a notoricky známých pohádek. Jedna z mých nejoblíbenějších z řad klasických pohádek.

O vlkovi a kozlátkách O vlkovi a kozlátkách Jacob Ludwig Carl Grimm

Další z klasických, krásných a notoricky známých pohádek.

O princezně na hrášku O princezně na hrášku Hans Christian Andersen

Další z klasických, krásných a notoricky známých pohádek.

Princ Bajaja Princ Bajaja Božena Němcová

Do Bajaji musí člověk jak nějak vyrůst. V mladším věku jsem tuto pohádku neměla příliš ráda, až v pozdějším věku jsem jí přišla na chuť.

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Kdo by neznal příběh Maugliho..
Další z krásných dobrodružných knih, kterou jsem četla ve školní lavici.

06.09.2022 5 z 5

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Miloš Václav Kratochvíl

Humorné příhody a příběhy Jana Kornela a plno dobrodružství.

06.09.2022 4 z 5