Hakate Hakate komentáře u knih

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Další krásná dětská kniha, kterou jsem ráda četla. Doplněna krásnými ilustracemi pana Lady.

06.09.2022 5 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Krásná dobrodružná kniha z období "školní lavice" moc ráda jsem tuto knihu četla.

06.09.2022 5 z 5

Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Karel Tichý

Uff, co k tomu to říci...
Drsně, ale i humorně popsány známé i méně známé případy a kauzy našeho podsvětí z přední linie, tedy perem jednoho z nejdůležitějších policistů těchto kauz.

Většina z nás zná Karla Tichého, coby sympatického policisty v podání Lukáše Vaculíka z filmu Příběh kmotra, stejně tak i já, z toho důvodu a i mnoha jiných jsem po knize sáhla.
A opravdu nelituji.
Člověku je až smutno v jaké době žije a co o čem všem normální člověk nemá ani v nejmenším páru, ano jsou kauzy, které jsou mediálně známé, jsou kauzy, které jsou méně známé, ale většinu pak známé jen a pouze z médií, tedy to, co se zrovna hodí.
V této knize se dozvídáme spousty podrobností k jednotlivým kauzám, tak jak se staly a to bez servítek a bez vlivu médií.

Knihu vystihuje i moc pěkná citace.

„Bylo to jako jízda vlakem. Ze začátku jsou zajímavé zastávky a výhled do kraje. Ale pak se z osobáku stává rychlík, který neustále zrychluje. Zastávky už nejsou žádné a vyhlídky taky nic moc. Jen se vší silou a s vytřeštěnýma očima držíte a spolucestující přesvědčujete s ledovým klidem a s úsměvem na tváři, že se nic neděje. A přitom se modlíte, aby ten zatracenej vlak už konečně zastavil."

A tak lze Shrnout celou knihu.
A ještě si dovolím doplnit jednou trochu upravenou citací...

"Nebojte se a běžte do toho, i když to bude občas o hu... Ústa."

Určitě mohu knihu doporučit. Pokud se pan Tichý rozhodne napsat nějaké další pokračování, rozhodně nebudu váhat.

05.09.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

3. Díl za mnou. Autorka si drží laťku.
Opět skvělé, tentokrát se zaměříme trochu na soukromý a osobní život jednotlivých postav, což já vítám. Autorka nám zodpoví, nějaké otázky ze života nejen Luca a Avy, které již byly nastíněny v předchozích dílech.

Tentokrát díl není zas tak brutální, ale přesto poněkud zvrácený a opět dokonalý.
Autorka má opravdu neskutečnou fantazii, klobouk dolů.

Zápletka je skvělá, opět dvě dějové linky s dvěma případy, čtivá, napínavá, opět to byla jízda. Postupné odkrývání karet je skvělé. Místy se člověk zasměje, konec akční.

Název je opravdu na místě, tato série je dokonalá.
Skvělé jako vždy.

Koťata v kuchyni Koťata v kuchyni Lucy Daniels

Poník se ztratil Poník se ztratil Lucy Daniels

Křeček drží dietu Křeček drží dietu Lucy Daniels

Dalmatin na útěku Dalmatin na útěku Lucy Daniels

Zabiják Zabiják Émile Zola

Klasika a povinná četba.
Vcelku čtivý román, mohl by být kratší, místy až moc zdlouhavý a nudný.

04.09.2022

Hovory s řezníkem: Kuchařka pro dceru z masa a kostí Hovory s řezníkem: Kuchařka pro dceru z masa a kostí Jana Florentýna Zatloukalová

04.09.2022 5 z 5

Snídaně u Florentýny: Dopolední kuchařka pro dceru Snídaně u Florentýny: Dopolední kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

04.09.2022 5 z 5

Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

04.09.2022 5 z 5

Vánoční kuchařka pro dceru Vánoční kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

klasika a povinná četba. Mě toto dílo nebavilo. Pokud by se nejednalo o knihou v rámci povinné četby, nedočetla bych.

04.09.2022

Obrazy z dějin národa českého I. Obrazy z dějin národa českého I. Vladislav Vančura

Další z knih povinná četba a příprava na maturitu. Bohužel toto dílo mi vůbec nesedlo.

04.09.2022 2 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Klasika v české literatuře. Čteno v rámci příprav k maturitě. Nebylo to špatné.
Kniha je čtivá, krásná. pěkná.

Puf a Muf Puf a Muf Nataša Tanská

Pěkné, vtipné příběhy koťátek Pufa a Mufa.

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Příběh a paměti nejznámějšího českého kata a jeho syna. Velmi pěkný román.

Říkali mu Terazky Říkali mu Terazky Miloslav Švandrlík

Pokračování skvělého prvního díla, opět skvělé, humorné, baví.

04.09.2022 5 z 5

Klasika v české literatuře. Humorné, nestárnoucí, skvělá groteska.