Vánoční kuchařka pro dceru

Kuchařka pro dceru pomohla všem kuchařskou výukou nezasaženým dívkám najít cestu do vlastní kuchyně a prožít v ní první kuchařské úspěchy. Jsou však v životě mladé ženy situace, které vyžadují ještě mnohem více úsilí a vyšší úroveň náročnosti. Pokrýt i tyto situace v jediné kuchařce je nemožné, proto jsme se rozhodli věnovat se jim samostatně v sérii „minikuchařek“. První je věnována prubířskému kameni nezkušené kuchařky – Vánocům. Snad každá touží provonět svůj domov domácím cukrovím a ve svátky oslnit večeří jako od maminky. Jde to, jen je potřeba znát zkratky, které mají úspěšné kuchařky dávno prochozené. Autorka rozhodila sítě a ty nejlepší zlepšováky, které z nich vylovila, nyní servíruje – opět v balení pro začátečníky. Tedy jasně, srozumitelně – a s láskou! Vydal Smart Press, s. r. o....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2096/vanocni-kucharka-pro-dceru-2096.jpg 4.843
Literatura naučná, Kuchařky
Vydáno, Smart Press

Kniha Vánoční kuchařka pro dceru

studentice

Tuto kuchařku jsem dostala ke svému svátku před Vánoci. Zjistila jsem, že mnohé rodinné recepty jsou stejné, ale zkusila jsem letos už několik nových receptů. Tato autorka má skvělé recepty, které chutnají a hlavně jsou výborně vysvětlené. Doporučuji

susannn
24.12.2020

Mám ráda knihy od této autorky. Recepty jsou dobře vysvětlene a někdy je k tomu i doplňující komentář aby se vše podařilo. Velmi hezký napsané, super pro začátečníky i pokročilí najdou radu.

3nitka
31.08.2020

Výborná. Aj pre takého kuchynského tĺka ako som ja. :)
A blog je tiež výborný, praktické rady, a hlavne - dostupné suroviny.
Určite siahnem aj po Snídaně a Večeře pro dceru.

Eorin
30.11.2019

Naprosto vynikající paní Zatloukalová a její krásná kuchařka - co do designu i obsahu. Spousta rad, které nám, mladým kuchařkám, dává s maminkovskou trpělivostí a laskavostí. Každý advent a vánoční svátky mi je nepřekonatelným pomocníkem. Vřele doporučuji.

anno9743
08.04.2019

Super knížka . Darovala jsem dceři - mám jedinou výhradu, mohlo tam být víc místa volného pro recepty a tradice, které by doplnila každá máma. Já takhle musela vytvořit "přílohu". Ale musím také velmi ocenit webové stránky autorky. Klobouk dolů. .

Welinie
01.01.2019

Naprosto dokonale popsané recepty, hlavně pro začínající kuchařky.

tsal
15.12.2018

Pokud se vám líbí jiné kuchařky od paní Zatloukalové, bude se vám líbit i tato. Recepty jsou psané krok po kroku, nic nepřeskakují a snadno se v nich zorientuje i naprostý začátečník. Díky tomu je v knize trochu víc textu, než je u kuchařek obvyklé. Ne však o moc. Fotografie nejsou ke každému pokrmu, jsou ale pěkné a vždy je na nich jídlo (2016, Mrs. Wolf).

Pokud jde o samotné recepty, jako tradičně tu najdete škálu obtížností od naprosto triviálních, které byste mohli patlat i s dětmi, po složitější. Tradiční recepty vedle oblíbených vedle trochy exotiky, vždy však ale z běžně dostupných a cenově přijatelných surovin. Je tedy jen na vás, na co si už troufáte a jak pestrou chcete mít nabídku. Krom cukroví (pečeného i nepečeného, nejznámější druhy, 19 druhů) tu najdete i vše ostatní, co se ve sváteční dny hodí. Polévky (kaldoun, rybí), masové pokrmy (martinská husa, štěpánská pečeně), luštěniny (čočka na kyselo, jáhlová kaše), moučníky (štóla, vánočka) a něco málo navíc (svařák, vaječný koňak, pečené kaštany). Celkem 100 receptů vám na chvíli vydrží.

Jako věčný začátečník a nehorázná lama doporučuji všemi deseti.

Chesterton
12.02.2018

Čtyři hvězdy jen proto, že jsem "masařka" a tyto recepty úplně nedocením:)) Leč autorku si zařadím do oblíbených:)))