Poklad na ostrově

Koupit

Hlavní hrdina, chlapec Jim Hawkins, vypráví svůj příběh cesty za pokladem na ostrově v jižních mořích. V hostinci jeho rodičů záhadně umírá starý bukanýr Bill Bones. Mapa ostrova, kterou Jim objeví mezi jeho věcmi, přesně zaznamenává polohu pokladu slavného pirátského kapitána Flinta. O plánek se začne velmi zajímat šlechtic Trelawney a lékař (a zároveň smírčí soudce) Livesey, nakonec oba muži zorganizují námořní plavbu, které se Jim zúčastní jako steward a plavčík......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40866/big_poklad-na-ostrove-B25-40866.jpg 4.3627
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Treasure Island, 1882

Kniha Poklad na ostrově

kristijan

Má to pomalejší rozjezd, ale jak se do děje víc dostane Silver, začne to být zábava. Zvlášť ke konci mě jeho kličky hodně bavily. A kapitán Flint ani nemusel v knížce osobně vystupovat, aby se z něj stala legenda. Mrtvola jako šipka k pokladu - tomu říkám pirátský majstrštyk. Johoho!

baji42

Kniha mého dětství.

danny_21

K legendárnímu ostrovů pokladů jsem se opět dostal až po několika desetiletích a po přečtení musím říct, že společně s většinou Mayovek patří do skupiny knih, které dospělému čtenáři přijdou naivňoučsky jednoduché, i když si je z dětství pamatuje jako osudová dobrodružství, čistý střed - 50 %

soupik2012

Ostrov pokladů, je knihou která se stala vděčnou předlohou pro mnohá filmová zpracování. Již to je důkazem, jak je tento příběh vynikající. Dobrodružství, které musí strhnout každého v každém věku. Ale na každého zapůsobí jinak. Děti se budou právem bát, protože příběh není pohádkou a jsou v něm popisovány poměrně drsné situace. V mém věku, je to již nostalgické ohlédnutí. Moc ráda vzpomínám na dobu, kdy jsem tento příběh četla poprvé. A také ráda vzpomínám na různá filmová zpracování. Především to z roku 1972 je mimořádně vydařené. Nemohla jsem si proto nechat ujít nově vydanou audioknihu. Její zpracování je vynikající a načetl jí pan Zbyšek Horák.

Jerry H

Parádní dobrodrůžo, četl jsem ji po několikáté, ač ji znám prakticky nazpaměť, nikdy nezklame. Piráti, poklad, ostrov, Silver a Jim - to prostě nemůže zklamat.

ninano

Nádherná dobrodružná kniha.

Kakho-Oto

Klasický dobrodružný román, který jsem poprvé četl až ve věku 26 let. Nyní jsem si ho po 15 letech přečetl již potřetí. Román je velmi čtivý a napínavý. Možná mohl být i o něco delší, na druhé straně nemá ve stávající podobě hluchá místa.

Karcoolka2210

Druhá audiokniha, ku ktorej som sa dostala po zhliadnutí seriálu Black Sails (veľmi odporúčam). Keďže sa seriál skončil tak, že som si nebola istá ako dopadol kapitán Flint, tak som siahla po knihe. No aj po skončení knihy si nie som celkom istá, keďže seriálový Long John Silver mi bol vcelku sympatický (určite to bolo aj charizmou herca, ktorý ho stvárnil ;), nuž ale v knihe až tak veľmi nie. Čo sa týka príbehu, tak Ostrov pokladov je super dobrodružstvo na mori a pre mňa celkom uspokojivé ukončenie jedného skvelého príbehu. AJ