Malý Bobeš

Autor vypravuje o svém dětství na českomoravské vysočině, o všech příhodách, ve kterých venkovský chlapec objevuje svět.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11978/maly-bobes-RHs-11978.jpg 4.2456
Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Český klub

Kniha Malý Bobeš

Kontryhelka
30.11.2020

Další kniha mého dětství,kterou jsem ráda četla. Přišla mi velice smutná,bylo mi líto chudých dětí, co všechno zkusily. Ale jako každé dítě vše vnímaly dětskýma očima, radovaly se, hrály si, trápily a prostě musely brát život jaký je. Kolikrát jsem i při četbě plakala. Vím, spousta lidí tuto knihu nesnáší, ale pro mě byla součást dětství jako spousta dalších knih. Nedám na ní dopustit.

georginaa
20.11.2020

Tuhle knihu jsme měli na základní škole povinnou. Příběhy Bobše byly dobrodružné, objevoval svět a na příběhy nostalgicky vzpomínám. Moc krásné pojetí knihy.

Alkestis
19.11.2020

Přečetla jsem spoustu knih, miluju knihy, a když většinu vezmu po letech do ruky, vybaví se mi děj, nebo alespoň hlavní myšlenka. Jenže tohle mě vůbec nebavilo. Četli jsme to povinně ve škole za minulého režimu a mám v tom takovou mlhu, že si ani nejsem vědoma, zdali jsme to nakonec dočetli. Bída. Nemám nic proti povinné literatuře, přečetla jsem jinak všechno; asi jako jedna z mála, hojně se ode mě opisovalo :D. Ale tahle kniha mi přišla tak cizí... A ani ji nechci dávat druhou šanci v dospělosti. Na trhu je rozhodně velký výběr kvalitních knih a čas na tomto světě máme omezený, tak proč ho na něco takového plýtvat.

draka
24.08.2020

Knížka, kterou mám ale velmi rád. Četl jsem ji jako nepovinnou četbu, ale jak postupně dorůstaly, svým dětem před spaním. Děti poslouchaly a dodnes spolu vzpomínáme. Byly to krásné a nezapomenutelné chvíle.

Marekh
23.08.2020

Tuto knihu jsem si přečetl až v dospělosti. V dětství jsem tuto knihu nečetl. Chtěl jsem srovnat knihy ŠKOLÁK KÁJA MAŘÍK, které jsem četl také v dospělosti, s touto knihou. Obě knihy se mi líbily a myslím si, že by se mohly líbit také dětem. :)

jiri77
24.07.2020

Tak jsem si konečně přečetl další rest z dětství a musím říci ,že jsem rád, že jsem knihu četl až v dospělosti. Myslím si ,že je kniha někdy hodně náročná pro pochopení dětského čtenáře, který nedokáže posoudit knihu celkově, jako je dopad chudoby a s tím spojené další neduhy.
Kniha mě velmi překvapila a čtení mě bavilo i když to není ,hlavně od poloviny knihy, zrovna nejveselejší četba. Musím přiznat ,že se mnou citově zamávala ,hlavně ta část s Františkem.
Jinak můžu knihu všem doporučit.

Monika1717
15.06.2020

Knihu jsme četli ve škole na pokračování. V minulém století. Měla jsem ji ráda, mám ji v knihovně dodnes. Pamatuji si, jak mi bylo Bobše líto, když mu pes sežral párek, před tabulí mu vypadla svačina schovaná pod kabátkem nebo mu bohatí nadávali, že je z pazderny. Nejsmutnější bylo, když mu zemřel bratříček. Kniha to není příliš veselá. Je to spíš taková výpověď o době dávno minulé. Dnešním dětem by se asi už moc nelíbila.

ArwenAragorn
08.06.2020

Všimla jsem si, že Malého Bobše jsem ještě nehodnotila. Knížka mého dětství, četla jsem ji mnohokrát a tenkrát se mi líbila. Vždycky, když došlo na to, že měl Bobeš hlad nebo měl na něco chuť, popřípadě už něco jedl, dostala jsem taky na něco chuť.