Malý Bobeš

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor vypravuje o svém dětství na českomoravské vysočině, o všech příhodách, ve kterých venkovský chlapec objevuje svět.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11978/big_maly-bobes-RHs-11978.jpg 4.2498
Nahrávám...

Komentáře (111)

Kniha Malý Bobeš

Kabuky
27. května

Krásná vzpomínka na dětství, byť šlo o povinnou četbu.

dasenka
23. dubna

Laskavý, lidský a hořkobolný příbéh- politickou agitku jsem v 8 letech nevnímala…


Meda77
20. ledna

Kdysy povinná četba, ale ani by být nemusela. Plevův Bobeš je prostě klasika. Samozřejmě děj je mírně ovlivněn politickým režimem, ale lidskosti a vztahů je v knize daleko více,než nepřímého politikaření.

proni
09. ledna

Četla jsem ji jako malá a občas se k ní vracím - krásně psaná, vtáhne vás do děje..

jan0223
05. ledna

Malý Bobeš šíleně tlustá knížka. Život na vsi super, město bylo taky dobré, ale ten konec už byl moc politický ikdyž jako kluk jsem to tak nějak ani nevnímal. Pasáž o smrti Františka je tedy síla a plná emocí to mě dostalo. Jinak dílo fakt skvělé četl jsem plný napětí co bude dál. Byla to těžká doba. Tohle je prostě klasika literatury.

ivetka859
03.12.2021

Hezoučký, pohádkový, ve třetí čtvrtině už trochu zdlouhavý a konec už znatelně na ruku socialismu. Ale jinak jak když čteš večerníček se spoustou slov, kterými pak můžeš častovat svého milého.

Medunkavera
31.07.2021

Jako malá jsem měla Malého Bobeše ráda. Ráda jsem si v knize četla. Zvláště, když jsem byla nemocná a musela jsem ležet v posteli. Bohužel, už je to strašně dávno.. A knihu už ani nemám, ale bylo by zajímavé si ji znovu po tolika letech přečíst.

Aleh
20.07.2021

I malý Bobeš překročil hranice své doby. Objevování velkého světa to je na tom úžasné a přínosné. Výdycky jsem se na poslech a pozdějí čtení příběhů malého klučiny těšila. A doufám, že stále jistě patří k vyhledávaným knihám pro malé děti. A musíme si také uvědomit, že poprvé vyšla tato kniha v roce 1931. No a co, nepleťme dobu do příběhů objevování světa malého chlapce. A nehledejme v tom ještě něco jiného než v tom vidí malé děti. Ani já nedám na tuto knihu dopustit.

1

Doporučujeme

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta