Krkonošská pohádka

Příběhy o hezké, ale hubaté Anče, jejím milém Kubovi, nenasytném a nepřejícím Trautenberkovi a spravedlivém Krakonoši, který nenechá žádnou sousedovu podlost bez potrestání, známé z televizního Večerníčku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28845/krkonosska-pohadka-28845.jpg 4.6100
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, King

Kniha Krkonošská pohádka

petulik330

Naprostá česká klasika. Kdo by tento večerníček neznal.
Knihu jsem četla cca před 17 lety a nedávno jsem se k k ní vrátila s mými dětmi. Kniha se mi líbila stejně jako tenkrát. Možná proto, že zlo vždy prohrálo s dobrém. Šaty konkrétně s Krakonošem.

petraj30
25.10.2020

Další z mých nejoblíbenějších večerníčků. Je to stará česká a hlavně hodně dobrá klasika.
Teď to patří mezi oblíbené večerníčky mého syna, ale asi bude po mně, protože stejně jako já, fandí Trautenberkovi, ale vždycky na konci přišel Krakonoš a všechno nám pokazil:-):-):-)

m_martina
28.06.2020

Řekla bych, že tohle byl nejlepší Večerníček všech dob. A kniha je také nádherná. Četla ji už moje dcera a nyní se chystám, že ji budu předčítat i vnučkám.

maryzka
27.06.2020

Klasická krkonošské pohádky nádherně zpracované do Večerníčku. I když k tomuto vydání mám dva výhrady i pochvalu. Z pochval- jsou zde fotografie z večerníčku. Výhrady- bylo tam pár přetištění a také když jsem četla jiná vydání tak mě připadalo, že jsou doplněna o slova, no spíš takové to . krkonošské nářečí

Ruru
23.05.2020

Krásná kniha. Miluju ji už proto že máme v Krkonoších chatu. Jinak jsem ráda že (logicky) tam nejsou žádné mobily, televize...... Prostě taková stará doba do, které bych se i ráda vrátila.

Pajina68
26.02.2020

Krásný večerníček mého dětství, kdysi jsem knihu koupila i pro mé děti.

RMarkéta
22.01.2020

Dokonala večerníčková klasika. Večerníček miluju, proto jsem sáhla i po této knížce. Prachař s Peterkou vytvořili úžasné figury. Hudba Vadima Petrova je božská. Tahle knížka mi vždycky zlepší náladu a udělá radost.

RendyaDav
18.01.2020

Čtení této knížky si syn užíval naplno....Hodně moc oblíbená knížka...Tak kdyby v dnešní době měli rodiče čas číst pohádky svým dětem , to je lepší než je zahrnovat mobily , počítači.