Veselé Vánoce

Netradiční příběhy známých Disneyovských postav odehrávající se v kouzelném období Vánoc.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26281/vesele-vanoce-YWT-26281.jpg 4.282
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Egmont (ČR)

Happy Christmas, 1991

Kniha Veselé Vánoce

Teri356
30.11.2020

Prosím o radu, moc bych tuto knihu chtěla. Lze jí od někoho koupit? Neukazuje se mi tu, zda jí někdo nabízí k prodeji. Jedná se mi o vydání 1991. Děkuji.

MartinOb
03.07.2020

Vlastním 1. vydání z roku 1990 a jsem velmi zklamán z překladu, hlavně jména jsou přeložena velmi špatně:
Strýček Skrblík - v jedné pohádce se mu říká Dagobert v jiné pro změnu anglicky Scrooge
Kačer Donald - kačer Kristián (?!!) tohle mi přijde jako největší úlet
Chip a Dale - Šošolka a Chocholka
Dulík, Bubík a Kulík - v knize jsou Tick, Trick a Track (zřejmě převzato s němčiny)

Alespoň Goofy, Pluto a Mickey Mouse zůstali jak mají být.

Chápu, že se jednalo o vůbec první knihu z produkce Disney v Česku (když nepočítám Sněhurku a 7 trpaslíků z roku 1937), takže se jednalo o první překlad těchto postav, nicméně překladatel mohl použít anglická jména a konzistentně napříč kapitolami.

Koukám, že vydání z roku 1991 má jiného překladatele, tak snad to bude lepší :-)
Jinak kniha je po ilustrační stránce velmi povedená.

olívoil
04.06.2019

perfektní pro malé děti, přečtu ji vnoučkovi

jarki
12.04.2019

Klasika od Walta Disneyho.????

2mig1
05.02.2019

Takové milé hříčky s Disneyho postavami. Přijatelně americké. :)

Leenah
17.01.2019

Návrat do dětství :) asi se k ní budu pravidelně před Vánoci vracet...

ladyka
23.12.2018

Čteno po mnoha letech v rámci Čtenářské výzvy,každý den jeden příběh dětem před spaním. Tehdy coby náctileté se mi moc knížka líbila, asi také z důvodu absence Disney příběhů u "Husákových dětí". Líbila se i mým dětem, jen strhávám hvězdu za chybný a popletený překlad některých jmen a přece jen, není nad našeho Ježíška! I tak se ke knize určitě zas někdy před Vánoci z nostalgie vrátím.

1v8na
14.12.2018

Další z knih, ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě tady na databázi knih. Kniha obsahuje devět pěkných pohádek, které jsou čtivé a bohaté na přenádherné ilustrace. Navodí ve vás vánoční atmosféru a naladí vás na pohádkovou náladu.
Velmi se mi líbila pohádka inspirovaná Vánoční koledou od Charlese Dickense.
Co mi trochu vadilo bylo přejmenování postav - strýček Skrblík byl Dagobert, Kačer Donald byl Kristián, Kulík, Bubík a Dulík byly Tick, Trick a Track. To mi trochu kazilo čtení.
I přesto se mi kniha líbila.