Hakate Hakate komentáře u knih

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Druhý díl, této zvláštní krimi povídky.
V něčem lepší než 1. díl, v něčem se mi naopak 1. díl líbil více.
Nicméně nestejně tak, jako u první dílu nevím, úplně jak knihu hodnotit. Nejde srovnávat s jinými díly Nesba.
Konec pěkný. Tyto díla jsou velmi povedené, leč poněkud zvláštní. Nesbo však opět dokazuje, že je to opravdu autor s velkým A.

27.11.2022 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nějak nevím, co si mám o knize myslet a jak vlastně hodnotit.
Zde je úplně jiný Nesbo, než jak ho známe například v Království, Synovi nebo HH.
Je to taková kraťoučká jednohubka, psaná velmi odlehčeným stylem, ale přesto drsná, s hlubšími myšlenkami a významem. Rozhodně má něco do sebe.

27.11.2022 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Konečně došlo na Ledové sestry, na tento thriller jsem se chystala už delší dobu.
Příběh, na který je potřeba plného soustředění. Občas jsem se vrátila, občas jsem si některé pasáže přečetla 2x, aby mi opravdu nic neuniklo. Což mě kupodivu nerozčilovalo.
Velmi zajímavý, napínavý, mrazivý a zamotaný psychologický příběh s prvky duchařiny a nádherným popisem ostrova a krajiny.
Psychologie, duchařina a ostrov už tím si mě autor získal.
Děj někdy trochu vleklý, někdy naopak velmi napínavý.
Skvěle napsaný mrazivý thriller s překvapivým koncem.
Určitě mohu doporučit čtenářům, kteří mají rádi duchařinu a psychologická díla.

27.11.2022 5 z 5

Lhářka Lhářka Cate Holahan

Zajímavý námět, kniha se celkem dobře čte, i když ze začátku jsem se trochu ztrácela v dějových linkách, ale pak si vše sedlo a linky se pěkně propojily. Bohužel příběh sám o sobě je průměrný, nikdy neřeším reálnost příběhů v knihách, ale v tomto případě, mi to úplně nesedlo. No, posuďte sami.

26.11.2022 3 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Tentokrát lepší průměr.
Velmi čitelná kniha, s velmi nesympatickou hlavní postavu ( pokud to byl záměr, pak super).
Opět zajímavý příběh a zápletka, tentokrát téma alkoholismus, ale stejně jako Fáma, zpracování pokulhává, dej i rozuzlení jsou moc předvídatelné a nejsou překvapivé.
Ani začátek knihy, který vypadal velmi slibně a zaujal mě, nevytrhl knihu na tolik, abych mohla knihu ohodnotit 4*, tato kniha je lepší než Fáma, ale přesto hodnotím stejně.
I když knihy hodnotím průměrem, velmi dobře se čtou a nebudu váhat přečtení další knihy.

26.11.2022 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Fáma, drama s prvky thrilleru. Příběh o jedné fámě, která se postupně rozšíří a vyústí v paranoiu až v davové šílenství.
Velmi zajímavý čitelný příběh, avšak zápletka předvídatelná. Od cca 1. třetiny knihy jsem rozklíčovala, kdo je onou záhadnou vražedkyni a přibližně jakým směrem se dál bude ubírat.
Velká škoda, že si autorka s příběhem trochu více nepohrala. Tahle z nadějného thrileru vznikl pouze průměr.
I tak se kniha velmi dobře čte a od dalších autorčiných knih mě neodradí a ráda se pustím do dalšího díla.

25.11.2022 3 z 5

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

Za mě nejlepší díl a skvělé pokračování.
Svižně, akční, skvělé.
Těším se na další díl.

25.11.2022 5 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Musím souhlasit s komentáři níže.
Zprvu to vypadalo na jasnou 5*, ale pak .. pak přišly opice a medvědi a to na mě bylo trochu moc. Pořád je to čtivé, akční, fajn, ale na 5* to zatím není. Uvidíme, co přinese 3. Díl.

24.11.2022 4 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Poslech v audiu.
Řecké mýty a báje mám velmi ráda, ale i přesto mi ze začátkui chvíli trvalo než jsem se zaposlouchala. Jakmile se mi podařilo přejít začátkem, čekal mě krásný příběh. Kniha je velmi krásné psaná a v audiu stejně dobře namluvená. Dílo Kirke mě opravdu velmi mile překvapilo. Velmi originální a krásné zpracování o této řecké čarodějnici a dceři boha Slunce.

24.11.2022 4 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

1. Díl, 1. Setkání s autorem,
Zatím nejsem zklamaná. Nebudu opět zmiňovat své skepse k českým autorům. Toto akční military sci-fi s částečnou detektivní zápletkou mě bavilo. Navíc prima akční oddechovka, která nenudí a má spád.
+ Skvěle namluvené Lubošem Ondráčkem.
Skvělá kniha pro odpočinek a jsem zvědavá, co přinesou další díly.

23.11.2022 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Před přečtením této knihy jsem měla značné obavy, ale už po pár kapitolách se rychle rozplynuly a já se vážně bavila.
Hlášky byly humorné a na místě. Nejedná se o pokus o humor, které, často hraničí spíše s trapností než z vtipností, na který často narážím u českych autorů.
Hlavní postavu jsem si oblíbila takřka hned.
Jsem příjemně překvapená a min. tento díl mohu doporučit.
Super oddechovka.

23.11.2022 5 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Další díl této originální pohádky nejen pro děti z pera skvělého Jo Nesbo, Jo ukazuje jak světlý spisovatel je, po brilantní sérii HH, dalších samostatných thrilerech a povídkách tu máme sérii pohádkového humorného příběhu. Tentokrát si pocestujeme nejen časem, ale i historickými místy a mylníky.
Skvělé humorné odpočinkové čtení.

22.11.2022 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

5. Díl Aristokratky sebou nese opět pořádnou dávku humoru. Opět skvěle odpočinkové čtení, nebo audio například do práce. Humorné vtipné vyprávění. Jeden z nejlepších dílů.

22.11.2022 5 z 5

Další jednohubka k pobavení a k oddechu. Stále plno humoru, ale tento díl zatím považuji za nejslabší. Uvidíme, co přinesou další díly.

21.11.2022 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Už 7. Případ Eriky. Tento případ se mi opravdu líbil, akční, nápaditý, zamotaný. Tentokrát jsem vraha neodhalila, což po minulých dílech, kdy byl vrah odkryt velmi brzy, nebo k němu vedla ne cestička, ale přímo dalnice, kvituji. Robert povodil pěkně nejen nás, ale i Eriku, vyšetřovací tým a vlastně i pozůstalé. Čtivé, krátké kapitoly ihned vtáhnou do děje. A když jsem po delší době měla zase větší dávku Bryndzy za sebou, trochu jsem se tohoto dílu bála, zda už nebude toho Roberta trochu moc, a zda jsem neměla chvili počkat, tyto obavy se rychle rozplynuly a opět jsem si užívala skvělý krimi zážitek. Líbila se mi zápletka, skvělé popsáné pasáže, kdy Erika i tým neví kudy kam. Igor se jeví jako sympaťák a Erika si už někoho zaslouží. Konec pěkný, dojemný. Celkově tento díl považuji za velmi vydařený, vlastně nemám, co bych vytknula a mohu vřele doporučit.

21.11.2022 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další skvělý odpočinkový díl plný humoru a vtipných příchod.
Tentokrát v audiu ve skvělém podání.
Skvělá jednodubka například do práce.

21.11.2022 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

2. díl je o trochu slabší než první, přesto si drží humor. Pěkné odpočinkové čtení, které pobaví.

20.11.2022 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná oddechovka pro víkendové čtení plná humoru a vtipných pasáží, u které se zaručeně pobavíte.
Film jsem zatím neviděla a pro mě 1. Setkání s autorem je zatím v kladnem ladění. Uvidíme, co přinesou další díly. :)

20.11.2022 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět velmi čtivá a rychle odsýpající, akční, napadivá, odpočinková detektivka.
Příběh lepší než v minulém díle, zápletka mě v bavila. I když v minulém díle se mi o krapet více líbil vrah a způsob zabíjení. Ale opět mě musím strhnout bodík za rozuzlení. Vrahové jsou odkrýváni moc brzy a pozorný čtenář, pozná vraha už od začátku. A tak stále čekám, zda bude nějaký wau na konci, a že si nás Robert trochu povodil a pohrál se čtenáři. No bohužel. I když v tomto případě zase lehký zvrat k konečném odkrytí.
V součtu pěkná oddechovka na nedělní relax.

20.11.2022 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tento díl se z první tváří, tak že by to měla být další jasná 5*. Rozčtvrcené mrtvoly z kufru, manipulátorský, brutální, a jak název napovídá chladnokrevný vrah s poměrně velkou dávkou brutality, což kvituji. Ale zápletka sama o sobě je velmi, velmi předvídatelná a bohužel tak jako u 3. dílu Kate bez žádného zajímavého zvratu. Tentokrát i práce policie je velmi, velmi laxní, v tomto díle mi vyloženě vadilo, že ke všemu došli, tak nějak jak slepý k houslím.
Kniha se dobře čte.
Dobrá lehce průměrná detektivka. +* Za skvěle propracovaný charakter vraha.

19.11.2022 4 z 5