Hakate Hakate komentáře u knih

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Po Vrabčakovi a Agě jsem k Pánovi Hor přistupovala ze značnou skepsí, neboť tento díl je opět z pera Kristýny. Kdo četl nebo narazil na mé předchozí komentáře k této série ví, že s Kristýnou jsem si nepatla do oka. Takže jsem byla velmi mile překvapená z tohoto díla. Ubyla snaha být vtipná, omezila trapných hlášek a přidala na hloubce postav a příběhu. Zatím toto dílo považuji (z toho, co jsem od Kristýny četla) za její nejlepší tvorbu. A tím mě vesměs donutila, abych na ni ještě nezlomila úplně hůl a možná ještě po nějaké její knize sáhnu.

19.11.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Propast smrti, další případ Kate a Tristana. Spolu s problémy kolem financí, kempu a nově otevřené detektivní kanceláře je tu
12 let starý případ ztracené novinářky, kterého se Kate s Tristanem chytí je poutavý, zapeklitý, čtivý, napínavý, i když vledčem velmi předvídatelný, pachatele i místo ukrytí jsem odhalila velmi brzy, považuji tento díl za nejlepší s série, alespoň pro zatím. Kate s Tristanem pomalými krůčky odkrývají karty a pomalu spojují veškeré malé částečky v jeden velký celek. I když zde nemůžeme ocekat žádné wau a překvapivé rozuzlení s nečekaným zvratem, pořád je to velmi kvalitní detektivka. Nadmíra homosexuality a tato komunita mi mnohdy v knihách vadí, u Roberta jsem si na to tak nějak zvykla, a spíše by mě asi zarazilo, kdyby zmíněna nebyla. I když mě série s Erikou baví více, ráda si přečtu další případ s Kate a Tristanem. Ale teď zase zpět k Erice.

18.11.2022 4 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

1. Díl se mi velmi líbil. Po 2-3 dílu jsem chtěla sérii odložit a už k ní nevrátit, 4. dilu jsem dala ještě šanci, neboť už byl zase z pera Kotlety. A teď je další díl za mnou, tentokrát v doprovodu Martina Stránského.
Martin posune celou knihu o level výš, ostatně tak jako každé jeho namluvené audio.
V průběhu této série jsem došla k závěru, že díly psané Kristynou jsou více než brak a celou sérii kazí. Kotleta se snaží úroveň posunout zas o trochu výš, což se mu celkem daří. Díly psané Kotletou jsou vtipné, akční, humorné. Tak jako tento díl, který je příjemnou oddechovkou, který považuji za nejlepší z celé série.

18.11.2022 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

O poznání lepší než 2-3. Díl., Je vidět velký rozdíl v kvalitě psaní Kotleta x Kristýna. Tento díl mě bavil, nenudil, nebyl plný trapných scén a hlášek. Kristýna mi nesedí. Jelikož je další díl opět od Kotlety, dám tomu šanci a pustím se do dalšího dílu.

18.11.2022 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Druhý díl je o poznání lepší. O trochu méně humoru, ale zase o to více se mi líbil příběh. V Řekách to bylo naopak.
Toto civilní fantasy je poměrně dobře zpracované. Dobře se čte.
Prima odpočinkové čtení. Civilní fantasy, plné magie se špetkou erotiky a humoru.
Uvidíme, co přinesou další díly.

17.11.2022 4 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Po delší době jsem opět sáhla po jedné legii, bohužel z knihy mám opět stejný pocit, jako z minulého dílu. Radoby humorné pasáže jsou místy spíše trapností než vtipností. O příběhu ani nemluvím... 1. Díl se mi hodně líbil, ale 2-3. díl je opravdu spíše trapná komedie než veledilo, které jsou opěvovaný a doporučovány. Uvidím, zda po dalším díle zase sáhnu. I když je pro mě výzvou zjistit, co je na sérii tak skvělého, že je tak vysokoho hodnocená.

17.11.2022 2 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Konec léta,
První setkání s autorem bylo po prvních kapitolách mírně skeptické. Příběh má pomalejší rozjezd a na můj vkus nudnější začátek. Ze začátku jsem byla spíše zklamaná. Veronica mi přišla nesympatická a byla jsem vždy ráda, kdy jsem se vrátila zpět k pátrání po Billym a vyšetřování s Manssonem, ale pak ... Pak přišel na scénu Isak a karty se zamíchaly. Příběh se dostal do úplně jiné dimenze, nabral na obrátkách a karty se začaly pomalými krůčky odkrývat. Pak teprve přišel ten pravý čtenářský zážitek a já už knihu nedokazala odložit. Většina teorii byla smetena jak smítko prachu.
Kniha obsahuje plno nepředvídatelných zvratů, moc pěkně vyzobrazeny charaktery postav , velmi dobrý popis a konec??... Konec je opravdu krásný a dojemný. Nebýt pomalejšího rozjezdu, dávám 5*, takto nechám na 4*.

17.11.2022 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Zajímavý svět, ve kterém vidím potenciál, i když v tomto dílu se ještě plně nerozvinul.
Část děje je nudná, čast nudná a okořeněná špetkou humoru.
Pevně věřím, že další díly budou lepší.
Zatím je to průměr.

17.11.2022 3 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Vtipná příjemná oddechovka, nejen pro děti, která pobaví, ideální jako audio do práce, k úklidu, nebo jako četba, pokud opravdu nechcete přemýšlet, ale vyčistit si hlavu.
Vtipný příběh o h***, tedy o prdu :).
Až zase budu potřebovat vyčistit hlavu určitě sáhnu po dalším příběhu Doktora Proktora.

15.11.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tenhle díl mi opravdu sednul.
40 let starý případ, to je něco přesně pro mě, (mám velmi ráda detektivky s odloženými případy.) Tedy, už tady jsou plusovém body. :).
Tentokrát jsem sáhla po audiu v podobě Pavla Rímského a paráda :).
Kniha i přes svou rozsáhlost nemá nudné části a baví od začátku do konce.
Skvělé dílo, skvělý případ. Za mě nejlepší díl celé série.

15.11.2022 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Nuala Ellwood

Dům u jezera slibuje napínavý thriller.
Bohužel za mě se úplně nesetkalo.
Dvě dějové linie Lisa a Grace.
Dějová linka Lisy s Joem je nudná, vleklá, nezábavná, tak nějak o ničem. Malý Joem me vyloženě iritoval.
Gracinina je o poznání lepší a ona serža mě bavili, chvílemi mi jich bylo až líto.
Přeskakování z jedné dějové linky do druhé mi nevadilo.
Rozuzlení a konec až moc předvídatelný.
Nebylo to špatné, nebylo to skvělé. Za mě průměr.

13.11.2022 3 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Druhá tvář vytváří opravdu rozporuplné a zvláštní pocity.
Kniha mě uhranula, chytila a nechtěla mě pustit ze svých drápů už od prvních vět.
Velmi dobře se čte, krátké kapitoly, které nutí v pokračování. Příjemná změna ve stylu psaní v du-formě, která je méně častá a která způsobuje v tomto díle mnohdy stavy až "úzkosti", a dotkne se a působí mnohem pochmurněji a emočně více než kdyby byla v jiné formě.
Rozplétání života 4 generací jedné ženské linie, které by neměly být matkou, proskoky v jednotlivých dějových liniích, na druhé straně velmi pěkné poselství a reálný pohled, rozbor o mateřství, emocí, to, čím si často matka prochází.
Často si budete klást otázku, jak daleko se tato fikce může stát reálnou a jak bychom se zachovali v této situaci my.
Tuto část knihy bych doporučila každému budoucímu tatínkovi ;) a nedoporučila budoucím nebo čerstvým maminkám.
Velmi povedené surové, psychologický dílo. K thrilleru bych však nepřirovnavala. Hrozí srovnání například s Dětskými Zoubky, knihy jsou však velmi rozdílné.
Knize a příběhu nemám co vytknout. Za mě plných 5*.

12.11.2022 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Po dlouhé době poměrně složitá detektivka.
Ze začátku jsem měla chvílemi problém se zorientovat a občas jsem se musela vrátit zpět. Což se mi moc nestává. Od seveřanů jsem zvyklá na pěkně zamotané případy plné zvratů, ale vždy tak trochu jednoduché. Tato série se jeví jako trochu jiná. Takže jsem začátek a složitost příběhu trochu podcenila a pěkně se zamotala.
Nakonec jsem se rozmotala a vše nabralo skvělé obrátky. Pěkný originální, dobře propracovaný příběh s překvapivým koncem.
S prvnim dílem série jsem velmi spokojená a těším se na další pokračování.

09.11.2022 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Pěkné doplňující povídky.
Některé příběhy známé, jiné ne.
Pěkná oddechovka a velmi vydařené doplňkové dílo.
Některé povídky jsou opravdu krásné.

06.11.2022 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

A jsme na konci tohoto podivného dobrodružství.

Skvělé a důstojné zakončení celé série.
Tento díl považuji rozhodně nejlepší z druhé části a možná i z celé série.
Ihned vtáhne, baví, oproti 4-5 dílu zde nenajdete nudné pasáže, u kterých se trapíte. Naopak, kvalitou jsme se vrátili k napínavosti z 1. části série a ještě o kus nad tuto úroveň. A i když některé pasáže jsou předvídatelné, nikterak neuberou na čtenářském zážitku.
Zběsilá akční jízda od začátku až do konce. Plno zaporaků, plno bojů, plno akce, plno napětí.
A tak jako v každé pohádce i zde dobro nakonec vyhraje.

I přes nudnější 4. a 5. díl mohu tuto sérii s klidným svědomím doporučit všem, kteří mají rádi dobré a originální fantasy.

06.11.2022 5 z 5

Pekelné léto Pekelné léto Kim Faber

2. Díl
Přinese opět plno vražd. Martin řeší případ mrtvého advokáta a Signe nedá spát případ z minulého dílu.
Velmi povedené pokračování 1. dílu.
Napínavé, čtivé, akční, velmi dobrá detektivka.
Těším se na další pokračování.

05.11.2022 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Z tohoto dílu jsem hodně na vážkách a přemýšlím, co k němu vlastně napsat.
Na jednu stranu byl díl akční, opět hodně dobrodružný a začíná víc přituhovat. Na druhou stranu je příběh o dost slabší, chudčí, nudnější v porovnání s 1. částí. A ve výsledku mě úplně nebavil.
Uvidíme, co přinese další díl.

05.11.2022 3 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Další díl za mnou,
4. díl byl pro mě jako nahoupačce.
Začátek vleklý, místy nudný, zdlouhavý.

Prostředek, kdy se začíná konečně něco dít, je skvělý, nabírá na obrátkách, tato část mě bavila.
Konec opět táhlý, vleklý, zdlouhavý, místy nudný.
Suma sumárum, většinu knihy jsem se trápila a nudila.

Doufám, že další díly budou stejně dobré, jako první část příběhu.
Zatím mě pátrání po slečně P. bavilo mnohem více.

02.11.2022 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Další díl dobrodružného fantasy a další výprava za záchranou slečny Peregrinové.
Opět plno dobrodružství, akcí, napětí, tajemna, netvorů, svůj, podivnostní i nových postav.
Série mě zatím velmi baví, oceňuji autorovu fantasii i velmi nápadité zpracování.

30.10.2022 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

O trochu slabší, ale přesto stále velmi kvalitní druhý díl, plný akcí. Pěkně zamotaný.
Tentokrát v Londýně v roce 1940. A teď hurá do dalšího dílu.

29.10.2022 4 z 5