Druhá tvář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vždycky jsem věděla, že ženy v naší rodině by neměly být matky. Den narození mé dcery Violet měl být tím nejhezčím dnem mého života. Když jsem ji ale poprvé držela v náručí, věděla jsem, že je něco špatně. Podle mého manžela si jen něco namlouvám, prý nejsem taková jako moje matka. Mé dítě je přece tím nejsladším dítětem na světě. Se mnou se ale Violet chová jinak. Něco se pokazilo, přísahám. Je to v ní? Ve mně? Je ona ta zlá? Nebo jsem to já? Druhá tvář je znepokojivé, dech beroucí a silné čtení o posedlosti a nejhlubších obavách matky, jež by měla své dítě milovat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466549/big_druha-tvar-2aQ-466549.jpg 3.9165
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Push, 2021


více info...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Kniha Druhá tvář

Littlemonday
předevčírem

Druhá tvář - Ashley Audrain

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě.

Recenze:

Uff, tak tenhle thriller mi naháněl husí kůži. Je něco děsivějšího než cíleně zlé dítě, které se chová až neuvěřitelně dospěle? Chvílemi jsem se cítila jako při čtení Dětských zoubků s tím rozdílem, že u Druhé tváře jsem hodně pochybovala i o matce Blythe.

Kdo je v téhle rodině mimo a jestli se to celé zdá být úplně jinak než si myslíte, to si musíte zjistit sami.

Každopádně se mi moc líbilo dělení do kratších přehledných kapitol. Střídalo se několik dějových linií, které popisovaly tři generace, tři ženy, tři matky.

Přestože je to zvláštní, úplně nejvíc mi pil krev Fox, který celou knihu zavíral před vším oči a lhal ve spoustě věcech. Takového chlapa chceme každá teda. Ve vyostřených okamžicích nikdy nebyl po ruce nebo zdrhnul a o nějaké opoře se nedalo mluvit vůbec.

Pokud chcete kratší thriller, u kterého si nebudete do poslední chvíle jistí komu věřit, vřele doporučuji.

4/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

Pavlína2019
18. února

Z této knihy nemám zvláštní pocity, jako další čtenáři.

Mám je doslova hnusné a nepříjemné. Hvězdička dolů právě za to.
Jsem ráda, že jsem dočetla, nebylo to čtení lehké, ačkoli velmi rychle díky stylu a krátkým kapitolám, utíkalo.

Knihy podobného typu "matka - dcera" ráda nemám, navíc dcera sociopatka.
To zanechává těžký pocit na duši.
Prakticky všichni hrdinové nejsou zrovna sympatičtí.
Něco podobného jsem četla víckrát a je to pokaždé stejné - tečou mi nervy a jsem smutná.

V každém případě zajímavá kniha a děj, ale chci zapomenout.

Koneckonců posuďte sami...


Kira747
03. ledna

Pro ty, co nechteji deti, tak tohle vas v tom jenom utvrdi (jsem jedna z nich). Dost nechutny popisy porodu a vsechno kolem toho..a co se tyce pribehu, Fox me teda rozciloval priserne, zacpany usi, zavreny oci. Violette je proste bez chyby (ta me stvala jeste vic a bylo mi z ni uzko).
Jenom doopravdy nechapu, kde se tohle bere mezi matkou a dcerou, ci je to vina? Nedokazu si predstavit, ze bych se takhle chovala ke svoji mame.
Ale Detske zoubky byly prece jenom o chlup lepsi.

michaela.97
16.12.2022

*Audiokniha*

Úvod knihy podle mě nenechá žádného čtenáře chladného a při poslechu jsem navíc cítila sílu textu i napětí skrz báječně mluvené slovo.

Knížka je vyprávěná lehce netradičně, což mě ale bavilo a z části i udržovalo mou pozornost. Líbilo se mi to téma. Opravdu hodně. Přijde mi, že všude čteme o tom, jak je mateřství přirozené a krásné, ale tady čteme příběh z trochu jiného úhlu pohledu. Já tenhle nápad cením a myslím si, že by mělo vznikat víc knih, které tahle témata rozebírají.

Velkým tématem v knize je mimo jiné vztah matky s dcerou. Opět lehce netradičně pojatý, ale věřím, že takových je na světě spousta a je třeba o nich mluvit.

Zhruba od poloviny to byla vážně jízda. Trochu jsem se bála, jestli mě hlavní postava a její problémy nezačnou nudit, ale autorka ji napsala skvěle. Uměla jsem si ji dobře představit a nebylo na ní nic, co bych jí nevěřila.

Super jsou za mě i krátké kapitoly. Ideální čtení třeba do metra.

A konec?! Ano, byla jsem přesvědčená, že vím jak to dopadne - což se mi i potvrdilo, ale nečekala jsem, jakým způsobem to “odhalíme”. Musím říct, že jsem si poslech maximálně užila a i když je to pár dní, stejně si čas od času na děj vzpomenu a přemýšlím, co mě vlastně na té knize dostalo nejvíc. Těch silnějších a “aha” momentů tam bylo několik. Ale který mě dostal nejvíc? To opravdu nevím. Všechny byly super!

Belanna
17.11.2022

Druhá tvář - psychologické drama, které vyvolá směsici všech pocitů a emocí, které známe.
Někoho kniha vtáhne okamžitě (což se stalo i mě), někoho může odradit. Ale upřímně, každá z mamin měla chvíle úzkosti, paniky a strachu z mateřství, které se tu staly skutečností.
Přemýšlíte proč, kde se stala chyba, kdo jí způsobil? Kdo je ten špatný? Matka, dcera, otec a nebo někdo další? Je zlo vrozené? Jak vše ovlivní výchova a příklad z dětství?
Styl psaní v du-formě, které autorka zvolila a krátké, svižné kapitoly, prostřihy do života matky a babičky - v tu chvíli se cítíte jako jediný posluchač příběhu, od kterého se nemůžete odtrhnou. Naplno prožíváte všechny pocity, přemýšlíte tom, jak by se vše dalo řešit a zda to vůbec jde. Uvědomujete si, jak je důležité, aby Vás v těchto chvílích partner vnímal a poslouchal.
Drsné, surové a neskutečně reálné.

Emma27
24.06.2022

Kniha se četla rychle ,mam z ní zvlastní pocity.Doporučuji.

Hakate
12.11.2022

Druhá tvář vytváří opravdu rozporuplné a zvláštní pocity.
Kniha mě uhranula, chytila a nechtěla mě pustit ze svých drápů už od prvních vět.
Velmi dobře se čte, krátké kapitoly, které nutí v pokračování. Příjemná změna ve stylu psaní v du-formě, která je méně častá a která způsobuje v tomto díle mnohdy stavy až "úzkosti", a dotkne se a působí mnohem pochmurněji a emočně více než kdyby byla v jiné formě.
Rozplétání života 4 generací jedné ženské linie, které by neměly být matkou, proskoky v jednotlivých dějových liniích, na druhé straně velmi pěkné poselství a reálný pohled, rozbor o mateřství, emocí, to, čím si často matka prochází.
Často si budete klást otázku, jak daleko se tato fikce může stát reálnou a jak bychom se zachovali v této situaci my.
Tuto část knihy bych doporučila každému budoucímu tatínkovi ;) a nedoporučila budoucím nebo čerstvým maminkám.
Velmi povedené surové, psychologický dílo. K thrilleru bych však nepřirovnavala. Hrozí srovnání například s Dětskými Zoubky, knihy jsou však velmi rozdílné.
Knize a příběhu nemám co vytknout. Za mě plných 5*.

Moniska2410
31.08.2022

Tahle kniha je skvělá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál. Občas mi bylo při čtení hodně ouzko. Občas to ve mně vřelo. A konec to rozsekal, proto jen 4 hvězdičky, nesnáším takové konce.
Co se týče postav:
Blythe -měla si jít víc za svým ,když začala podezírat dceru, aby jí manžel věřil. Možná by se pak nic nestalo
Fox - proč ani na chvilku nevěřil své ženě, proč by si něco takového matka vymýšlela
Violet - rozmazlená tátova holčička, která by potřebovala občas proplesknout
Sam - klouček, kterého by všichni milovali

Tak nějak otevřený konec, uvidíme jestli bude někdy pokračování. Bohužel je to takový nešvar poslední dobou, jak v knížkách, tak ve filmech či seriálech.

1