Druhá tvář

Vždycky jsem věděla, že ženy v naší rodině by neměly být matky. Den narození mé dcery Violet měl být tím nejhezčím dnem mého života. Když jsem ji ale poprvé držela v náručí, věděla jsem, že je něco špatně. Podle mého manžela si jen něco namlouvám, prý nejsem taková jako moje matka. Mé dítě je přece tím nejsladším dítětem na světě. Se mnou se ale Violet chová jinak. Něco se pokazilo, přísahám. Je to v ní? Ve mně? Je ona ta zlá? Nebo jsem to já? Druhá tvář je znepokojivé, dech beroucí a silné čtení o posedlosti a nejhlubších obavách matky, jež by měla své dítě milovat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466549/druha-tvar-2aQ-466549.jpg 3.652
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Push, 2021

Kniha Druhá tvář

Dela111
předevčírem

Druhá tvář nepatří mezi thrillery, je to rodinné psychologické drama s námětem, který zaujme především ženy.
Tento silný příběh obsahuje znepokojující otázky - je bezpodmínečná mateřská láska samozřejmostí? Jak velký vliv na nás mají rodinné vzorce? Nebylo by lepší, kdyby někteří lidé děti neměli?
Příběh je psaný v méně časté du-formě. Je to vlastně taková zpověď hlavní hrdinky. Otázka, zda je více psychicky narušená matka nebo dcera, nás provází celou knihou.
Příběh je plný úzkosti a silných emocí, je temný, téměř nervydrásající.
I přes netradiční formu se mi kniha četla lehce, pro mne to bylo hodně poutavé čtení. Doporučuji čtenářkám psychologických dramat.

Katania

Čekala jsem na zvrat, který nepřišel. Děj byl celkem nudný. Zajímavý byl styl, kterým byla kniha napsána, ale jinak se mi to vůbec nelíbilo.

Luccinda

Knížka je vyprávěná vcelku netradičně, a sice v du-formě, tedy ve druhé osobě. Já už jsem knih s touto formou vyprávění četla několik, takže mi nedělalo sebemenší problém se do knížky začíst. Hltala jsem doslova každou stránku a přiznám se, že se mi autorka doopravdy dostala pod kůži. Nedokázala jsem knížku odložit, nedokázala jsem na ni přestat myslet. Příběh ve mně vyvolal spoustu emocí, převažovala ale lítost nad osudy všech tří hlavních hrdinek, které se v knize prolínaly. Nakonec mě autorka vtáhla do děje tak moc, že jsem knihu přečetla prakticky na jeden zátah.

Co se mě týče, já jsem s Drouhou tváří spokojená. Od knížky jsem dostala přesně to, co bych od takového psychologického dramatu očekávala, nic víc, nic míň. Pokud máte rádi podobně znepokojivé příběhy a nevadí vám pohled na temnější stránku mateřství, jděte do toho!

něcosivymysli

Knížka Druhá tvář je velmi podobná Musíme si promluvit o Kevinovi, ta je ale jednoznačně lepší a propracovanější a Druhá tvář proti ní působí velmi ploše. Začátek knížky bereme jen tak z rychlíku, asi v polovině tempo trochu zvolní, ale i tak máme celý příběh poměrně rychle za sebou. Možná i díky tomu mi nebyla hlavní hrdinka až tak blízká, potřebovala bych asi trochu víc stran pro její pochopení. To samé platí i o dalších charakterech, jen u hlavní hrdinky jsem potřebu poznat ji logicky vnímala nejvíc. Na druhou stranu bych ale chtěla pochválit úplný závěr knihy, takové konce já můžu.

kalinkacz

Druhá tvář byla v zahraničí hodně vidět! Já se chytla recenzí, které slibovaly super psychologický thriller... Tady ale pozor - stojím si za tím, že se jedná o silné psychologické drama, které díky tématu mateřství nemusí sednout všem, jelikož ukazuje mateřství ve velmi temném světle a čtenáři to nemusí být vždy příjemné... Ani styl psaní nebude pro všechny - příběh je vyprávěn du formou! Já byla překvapená, jak rychle jsem si na styl psaní zvykla, ale přiznám se, že místy mi při čtení nebylo dobře a místy jsem toužila po větší akci... Proto jsem ve svém hodnocení dost rozpolcená...
Pokud ale chcete zkusit něco nového a nevadí vám se při čtení necítit vždy ve své kůži, tak Druhá tvář může být právě pro vás...

Pípasek

Pro mne hodně děsivé psycho, nervy drásající. Přístup manžela byl naprosto zvrácený a nepochopitelný, žádné "v dobrém i zlém"

Ivuska.09

Já bohužel zase tak moc ohromená nejsem. Něco jsem v příběhu postrádala. Pro mě to zkrátka až tak "vtíravé" nebylo. Navíc ani vývoj dějové linky nebyl nijak překvapivý, bylo jasné, kam to celé spěje. Řekla bych, že je to prostě jen další průměrný thriller.

Anna 13

Dovedeno k dokonalosti...

Vybroušený román.
Fascinace na nejvyšším levelu.

Tato kniha předčila veškerá má očekávání. A to je výjimečné... To přichází jednou za čas.

Je to drásající, neuvěřitelně vtíravé. Když to čtete, máte to všude. Pořád na to myslíte. Nemůžete (ani nechcete) se toho zbavit.
Strašně mě to bavilo. Každá nová věta byla jako zjevení, které jsem potřebovala nasát. Vychutnávala jsem si každou stránku krátkých kapitol v atraktivní du-formě. Od samého začátku jsem věděla, že v rukou držím poklad...

Samotná hrdinka je nádherně lidská. Tak opravdová. Na přebalu knihy se píše o její neuchopitelnosti, ale já jsem ji popadla a nepustila. Nebo možná ona lapila mě. Byla úžasná.
Možná jsem v knize našla něco, co ostatní ne. Nebo jsem si ji jinak vyložila. Protože absolutně nepobírám její nízké hodnocení.
Pro mě je to skvost, na který nedám dopustit. Který jsem si vychutnala do posledního písmenka.

Ashley Audrainová v této knize mapuje mateřství. Studuje ho a předkládá v podobách děsivých i lákavých. Odvedla neuvěřitelnou práci. Brilantní psychologie, senzační závěr... zkrátka - KUPTE TO! Nebudete to chtít dát z ruky. Garantuji!

Nastavte této knize svou tvář...