Gejitka Gejitka komentáře u knih

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Kniha stejně krásná jako filmové zpracování. Překvapilo mě, že až na malé detaily je film natočen přesně dle předlohy. Příjemná víkendová oddechovka.

18.03.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Když jsem v televizi viděla upoutávku na seriál Příběh služebnice, vysílaný letos na ČT 2, okamžitě mě nadchlo téma a řekla jsem si, že tu knihu musím mít. Nejprve jsem si chtěla přečíst knihu a až poté zhlédnout seriál. Knihu jsem dočetla a jsem velmi nadšená. Zjišťuji, že mě začínají zajímat knihy s vědecko-fantastickým nádechem, což jsem si o sobě dříve nemyslela (moc se mi líbila klasika Den Trifidů, nyní čtu Smrtku od Neala Shustermana). Příběh služebnice tedy mohu jen doporučit, ale spíše pro ženy. Seriál jsem ještě neměla možnost vidět, ale chystám se na něj. Bude asi o dost drastičtější než kniha v mých představách.

08.07.2019 5 z 5

Knihu jsem nedočetla. Po měsíci jsem skončila na 130. straně a řekla si "Už dost". Na knihu jsem se moc těšila. Je hezky graficky zpracovaná, barevné ilustrace... Ale jinak o ničem. Sám autor na zadní straně obálky píše, jak kniha skončí: "Nijak, pořád jenom chodí."

18.03.2019

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Tak tuhle knihu jsem nějak nepochopila. Těšila jsem se na ni (další kniha od mého oblíbeného Coelha), ale moje očekávání nesplnila. Děj neubíhal, často jsem se v něm ztrácela. Myšlenky v knize ne mě byly moc složité.

18.02.2019 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Hrůza hrůzoucí. A když si člověk představí, že se to skutečně dělo, a není tomu tak dlouho, chce se mu zvracet. Gita byla skutečně krásná žena (koukala jsem na nějaké fotky na internetu). Nedivím se, že se do ní Lale zamiloval na první pohled a ta láska jim vydržela celý život.

04.02.2019 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Člověk není svobodný. Žije v zajetí svých představ. Představ o sobě, o světě, o ostatních. Teprve po vymanění se ze svých předsudků můžeme být svobodní a žít takový život, který nás učiní skutečně šťastnými.

29.01.2019 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Tak tato kniha se opravdu povedla. Úžasné! Včera jsem ji četla hluboko do noci, abych se dověděla, jak to celé skončí. 96ti letá Doris se ve svých vzpomínkách probírá svým životem, aby své jediné příbuzné, praneteři Jenny, sdělila svůj osobní příběh.
Motto knihy: "Nakonec je láska jediné, na čem záleží."

21.01.2019 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Zase jeden krásný příběh od Coelha. Příběh dívky, která až po přiblížení se smrti, dokázala skutečně žít, zbavit se "hořkosti".

13.01.2019 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, více prvků scifi. Jde spíše o společenský román. Odehrává se ve třech časových liniích - v minulosti (v roce 1850), v současnosti (r. 2007) a budoucnosti (r. 2098). V jednotlivých kapitolách se tyto tři časové linie střídají. To mě bavilo.

06.01.2019 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

"Slabý odvar" knihy Za zavřenými dveřmi od B. A. Paris, kterou jsem četla loni v létě. Konec knihy mě překvapil a vůbec se mi nelíbil.

06.01.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tato kniha má ode mě plný počet hvězdiček. Neuvěřitelně dobře se mi četla (kdybych měla čas, přelouskám ji snad za den). Ze začátku jsem se ji trochu bála číst. Čekala jsem, kdy co přijde. A přišlo :-)
První část knihy velmi poutavá (zkoumání starého trezoru, nalezených dokumentů a nahrávek, pátrání po Walteru Fischerovi...). Prostředek se trochu vlekl, no a na konci to pěkně vygradovalo. Když si uvědomím, že by to celé mohlo být (je) dle skutečnosti, nechtěla bych být členkou zimní výpravy na Tribeč. Knihu vřele doporučuji.

09.11.2018 5 z 5

Třikrát denně kapku rosy Třikrát denně kapku rosy Marie Kubátová

Příjemná knížečka z lékárenského prostředí doby komunismu. Mladá rodina (Marie magistra v okresní lékárně, Josef historik místního muzea, roční synek Ječmínek) řeší úskalí návratu Marie do zaměstnání po mateřské dovolené, nevyhovující bydlení, další Mariino studium, postupující vzájemné odcizení.

22.10.2018 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Moje první setkání s žánrem scifi a hned jsem si vybrala takovou klasiku. Kniha se mi moc líbila. Zjistila jsem, že se dají číst i starší knihy, ne jenom žhavé novinky. Stojí za přečtení!

13.10.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Další thriller, který jsem v poslední době četla. Kniha se mi líbila. Vůbec jsem netušila, jak to celé dopadne. Zajímavé bylo vyprávění příběhu dle jednotlivých postav (Rachel, Megan, Anna). Ještě se chci podívat na film, abych měla srovnání.

13.09.2018 4 z 5

Brevíř úspěšného lékaře Brevíř úspěšného lékaře Miloslav Urban

Kniha ve stylu "Básníků" od Ladislava Pecháčka, jen trošku slabší odvar, ale dalo se to číst. Trochu jsem si vzpomněla na studentská léta strávená na vysoké škole.

19.08.2018

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Právě jsem knihu dočetla a musím říct, že je strhující. Mrazivý příběh, který by klidně nemusel být jen příběhem napsaným v knize, ale mohl by se skutečně někde v našem okolí odehrávat. Jsem ráda, že v knize nebyly žádné "krvavé" scény, že pachatel vězeňkyni fyzicky ani sexuálně netýral. Bylo to opravdu dobré. Už se těším na knihu V pasti lží od stejné autorky.

19.08.2018 5 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Knihou jsem si zpříjemnila letošní dovolenou. Příjemná kombinace cestování, jídla, vztahů, erotiky, exotiky... Velmi mě zajímají autorčiny kuchařky, za které dostala mezinárodní ocenění. Ještě jsem se s nimi neměla možnost setkat.

19.08.2018 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Knihu jsem přečetla celkem rychle. Je velmi čtivá. Líbily se mi ilustrace. Co mi ale při čtení vadilo, nazývání aktérů příběhu Josef F., Milan P., Václav K... Stačilo by Josef, Milan, Václav. Postavy se mi taky často pletly. Chystám se ještě zajít na film, abych měla srovnání.

31.07.2018 3 z 5

Hezký příběh. Asi jsem od knihy ale očekávala více. Od Coelha je to už má pátá kniha. Nejvíce se mi líbila kniha Záhir, možná proto, že to bylo moje první setkání s tímto autorem. Alchymista byl parádní, Rukopis nalezený v Akkonu mě velmi oslovil. Co už se mi ale líbilo méně, resp. asi jsem od toho očekávála mnohem více, byla kniha Poutník.

23.07.2018 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Již druhá přečtená kniha od Anny Bolavé. Oproti románu Do tmy, se zde rozehrává více dějových linek, vystupuje zde více postav. Konec mě překvapil. Čekala jsem nějaké rozuzlení celého příběhu. Jakoby kniha skončila v půlce děje.
Kniha Do tmy je mému srdcí bližší.

13.06.2018 4 z 5