Červený adresář

Švédská románová senzace prodaná do třiceti zemí. Knížka, která se dotkne vašeho srdce. Doris je 96 let a má od roku 1928 tentýž adresář. Žije sama v bytě v centru Stockholmu. Většina jmen v adresáři je přeškrtnutá, jejich nositelé zemřeli. Dorisinu samotu přerušují jenom návštěvy pečovatelky a rozhovory s milovanou praneteří Jenny, která však žije daleko. Jednoho dne začne Doris vzpomínky na své přátele z adresáře zapisovat, aby neodešly spolu s ní a mohla je předat Jenny. Nechte se vtáhnout do poutavého vyprávění o přátelství a nebezpečí, o štěstí i smutku a o velké lásce, na kterou se nezapomíná. Přeneste se do dávných časů v Paříži, New Yorku a ve Stockholmu a nahlédněte do ošoupaných plechových krabic plných starých dopisů a fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386217/big_cerveny-adresar-HC0-386217.jpg 4.3400

Vydáno: , Ikar (ČR)

Den röda adressboken, 2017

Kniha Červený adresář

veronika4937

V anotaci si píše: knížka, která se dotkne vašeho srdce - a přesně tak to je. Sledujeme nádherný, i když hořko sladký životní příběh Doris, která je dnes na prahu smrti a ve svých 96 letech vzpomíná na svůj život, který byl opravdu pestrý. Střídají se kapitoly, ze současnosti a z minulosti, jednotlivé kapitoly jsou krátké, takže čtete a čtete a najednou jste na konci, ani nevíte jak. Velké doporučení pro milovníky romantiky, která ale není přeslazená.

veronika9143

Kniha se opravdu krásně čte, její krátké kapitoly umocňují celkový dojem. Doris jsem si zamilovala, líbilo se mi vyprávění o jejím osudu a jménech v červeném adresáři. Příběh plný naděje, smutku, zklamání, bolesti, radosti, víry.... Autorka umí zaujmout, vtáhnout do děje, máte potřebu stále číst dál a dál. Nějaké malé výhrady mám, malinko mi tam neseděla neteř, ale po dočtení jsem taková rozněžnělá, proto plný počet hvězdiček. Jinak bych dala 4,5

SmisekIvuska

Krásné vzpomínání nad adresářem se jmény. Mám ráda knihy, kde se prolínají děje - současnost a minulost. Tady to bylo zpracované krásně a ten závěr... :-)

Ewwe

To byla tak krásná kniha! Plná emocí, pochopení, síly, bolesti, lásky a odpuštění. První stránky jsou lehce nezáživné, ale nevzdávat to. Děj krásně plyne, prolínání minulosti a přítomnosti je dobře vykreslené a celkově tak kniha nenechá emoce chladné. Vřele doporučuji.

Kackac77

Právě jsem dočetla, nemohla jsem ji od poloviny odložit a přestat číst. Krásný příběh, silný... Je to popsáno tak jednoduše a lehce, velmi dobře se mi to četlo a zároveň to ve mně probouzelo spoustu emocí. Smíření s životem, se smrtí,...bylo tam všechno.

Iveta Černá

Knihu jsem četla asi před 5 lety, tak si nepamatuju úplné podrobnosti, avšak moc dobře si vzpomínám, že mi bylo z knihy smutno, že jsem pak každou chvíli přemýšlela, že taky budu jednou stará a že bych nechtěla skončit jako hlavní hrdinka s jedinou její zábavou a vzruchem z celého nekonečně předlouhého dne - příchodem pečovatelky, probíráním se starými fotkami, deníčkem a vzpomínkami na lásku jejího života i život její jako takový, který neměla vůbec lehký...A i mně slzy sem tam ukáply.

mary2019

Krásné! Hezky se četla a i slza ukápla. Chytla mě skutečně za srdce. Doporučuji!!!

janqa410

(+ SPOILER) První seznámení s autorkou. Po několik stránkách, jsem si říkala, jestli mě to vlastně vůbec zaujme. Byla jsem v tu chvíli dosti skeptická a docela jsem se bála, že zájem dočíst knihu ztratím. Naštěstí jsem vydržela a páni, jak jsem za to ráda! Příběh začal brzy gradovat do takových rozměrů, že jsem hltala další a další stránky, jen abych se dozvěděla, jak to všechno dopadne. Příběhy drahé Doris, na mě udělaly neuvěřitelný dojem. A to ani ne ve chvíli, kdy je prožívala, ale až když byla vetchá, nemocná stařenka a na vše vzpomínala. Její vzpomínky byly tak hezké i ošklivé, milé i smutné. Vystřídala jsem s Doris a později i Jenny všechny emoce. Od radosti přes starost, k bolesti a utrpení až jsme dospěly k lásce, porozumění. Byla jsem tak ráda, že se Doris s Allanem znovu shledali a věřím, že se našli i v nebi. Moc krásná kniha, která nechá jistě mnoho i ve vás - rozhodně doporučuji přečíst.