Gejitka Gejitka komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout od začátku až do konce. Až poté, co jsem ji dočetla, jsem zjistila, že autorka za tuto knihu dostala ocenění Magnesia Litera, a zaslouženě. V dětství jsem také sbírala léčivé byliny, tak jsem si zavzpomínala, jaké to bylo. Oceňuji poutavý styl psaní. Už se těším na román Ke dnu.

18.05.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Pěkná kniha založená na autorových vzpomínkách na pobyt v Jižní Americe, převážně Argentině, kde pracoval jako učitel v internátní škole. Shodou okolností se zde setkal s jedním tučňákem, kterému zachránil život a který se pak na nějaký čas stal jeho přítelem.

07.05.2018 4 z 5

Japonky nestárnou ani netloustnou Japonky nestárnou ani netloustnou Naomi Moriyama

Lehká exkurze do tajů japonské kuchyně. Příjemné čtení.

12.03.2018 4 z 5

Poutník Poutník Paulo Coelho

Další přečtená kniha od tohoto spisovatele. Čekala jsem od ní více. Alchymista nebo Záhir se mi líbili víc.

12.03.2018

Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha Daniel Quinn

Kniha mě upoutala od začátku až do konce. Nutí čtenáře přemýšlet o světě, člověku, smyslu života... úplně jiným způsobem. Moc podařený kousek.

10.01.2018 5 z 5

Deník morového roku Deník morového roku Daniel Defoe

Knihu jsem nedočetla. Zdlouhavé popisování stále téhož.

19.11.2017

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Skvěle napsaný psychologický román. Zdánlivě jednoduchý příběh Vás stránku po stránce vtáhne do děje. Po malých kouscích jsou v textu odhalovány střípky příběhu, které nakonec vedou k odhalení celé pravdy.

21.08.2017 5 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Zajímavě pojatá kniha ze všedního života našich předků. Doporučuji přečíst.

03.05.2017 4 z 5

Papežka Jana Papežka Jana Donna Woolfolk Cross

Super čtivá knížka, jejíž hlavní hrdinkou je žena, silná a sebevědomá. Ke konci knihy dostává děj velký spád. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Silný příběh. Kniha se mi moc líbila a mohu ji vřele doporučit.

20.03.2017 5 z 5