Papežka Jana

Papežka Jana obálka knihy
Mé hodnocení:

Středověký román (legenda) z 9. století, kdy ženy neměly téměř žádná práva ani vzdělání. Chudé inteligentní dívce se navzdory osudu dostane vzdělání a díky „podvodu“ i významného církevního postavení.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14711/papezka-jana-14711.jpg 4.464
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Aquamarin

Pope Joan, 1996

Kniha Papežka Jana

Martina1725
14.11.2020

Kniha zajímavá, cesta hrdinky za jejím osudem.

laura
01.04.2020

Tuhle knihu jsem četla před mnoha lety - ale pořád si vzpomínám. Byla skvělá. Byla syrová a bolestně obnažená. Byla bolavá, krutá a drsná tak, jak drsný v té době život byl.

A vy to čtete a téměř nedýcháte, protože tohle neznáte. Neumíte si představit, jaké to bylo. Jak těžké bylo v té době žít, jak těžké bylo být ženou, bojovat za své sny, naděje, za lásku...

Přes všechny krutosti té doby, přes hrůzu, bolest, nespravedlnost, přes neúprosnost osudu je však ten příběh krásný. Uchvátí vás, strhne vás, poznamená. A nikdy na něj nezapomenete.

Stejně jako já.

Ridley
12.01.2020

Jedna z nejoblíbenějších knih...dej napínavý, čtivý a zajímavé téma, celou dobu jí fandíte a konec obrečíte

Petass
04.01.2020

Sáhla jsem po knize spíše z nouze, nakonec to však bylo skvělé. Poutavě napsaný příběh středověké inteligentní a ambiciózní ženy. Ač už je legenda pravdivá či nikoliv, to se asi už nikdy nedozvíme, je kniha velmi zajímavá ve smyslu postavení ženy v 9. století. Ale i chápání ženy církví obecně. Mnohokrát mnou cloumal při čtení vztek. Nejsem žádná feministka, ale z čeho všeho lze ženu obvitit je až neuvěřitelné. Přitom bez ženy by žádná církev nebyla, neboť by se dotyční muži nenarodili. Doporučuji! Film ani muzikál jsem neviděla, nejspíš si nebudu kazit dojem z četby.

iveta.vaisova
03.08.2017

Inteligentní a nadaná žena ve středověku. Čtivý příběh plný nečekaných zvratů. 5 hvězdiček je málo...

Gejitka
20.03.2017

Super čtivá knížka, jejíž hlavní hrdinkou je žena, silná a sebevědomá. Ke konci knihy dostává děj velký spád. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Silný příběh. Kniha se mi moc líbila a mohu ji vřele doporučit.

angelice
04.12.2015

Autorka je pro mě po této knize modlou. To co napsala úplně překonalo představy, které jsem získala při sledování filmu i muzikálu. Jana mi neuvěřitelně přirostla k srdci. Když jsem četla konec umíněně jsem si opakovala že to není fér, jako bych tím mohla její smrt zvrátit, zachránit muže, který ji miluje víc, než vlastní život a dílo přepsat.

Banánovník
14.04.2014

Miluji tuto knížku! Dokonale vystihuje krutost a temnotu doby, v níž Jana žije. Je skvěle napsána, děj svižně ubíhá, má úžasný námět, a vy jen sedíte s nosem pár centimetrů od knihy a hltáte. Já jsem si nejprve četla legendu, podle níž je tento příběh napsán, a potom jsem si celou dobu čtení doslova ohlodávala nehty a napjatě čekala, zda kniha opravdu skončí Janinou smrtí, jak se v původním příběhu praví. Každopádně je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek, je opravdu zajímavá a rozhodně stojí za přečtení!