FofrNožka FofrNožka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Včera dočteno, nejprve mi bylo doporučeno, že v současném stavu knížku nemám číst, ale něco mi řeklo, že mám. A nelituji. S poslední větou se mi zaleskly oči a já musela polknout. Citlivě a jemně napsaná kniha o propletených příbězích několika osob v několika desetiletích nelehkých dobách. Laskavé, něžné, smutné, vážné, naturalistické... ale to nevystihne podstatu knihy. Děkuji za ní autorce z celého srdce. Další kniha, která se uložila do hlavy jako nezapomenutelná. Kniha chytí a nepustí.

22.10.2017 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Mé cynické já zajásalo. A těšilo se, že to nebude jako cukrová vata. Ha, nebylo. Tedy bylo, jenže na jiných místech, než jsem čekala a ta ťafka přišla z míst, kde nebyla očekávána. Od čtení se nešlo odtrhnout. Jeden se pobaví i popláče, o to více, když povolání mužů v knize je srdeční záležitostí. 5*

14.08.2023 5 z 5

Stařík zasahuje do významných světových událostí, ale je to popisováno, jak když si jde koupit pár housek a noviny do místní večerky. Dokonalé. :-)

08.01.2020 5 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Knihu jsem dočetla se značným sebezapřením. Partička poflakujících se zevlounů lemtajících víno ze zavařovacích sklenic mi k srdci nepřirostla. Čekala jsem více.

04.06.2017 2 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Po knize jsem sáhla kvůli jménu autorky. Kniha splnila očekávání, dospěláky zaujal příběh, dětem se líbili ilustrace a do příběhu "žvanili"- A proč? A kdo? Jo? Děkujeme a těšíme se na další příběhy Stráši.

04.01.2020 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milé a laskavé počtení, nejen, pro dvounožce bydlící u koček. :-)

03.03.2019 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

S povídkou jsem se setkala na základní škole a od té doby se mne drží a nepouští. Jedna z mála povídek/knih/ divadelních představení i filmů, ze kterého si doslova sednu na zadek a padá mi dolní čelist. Na základce příběh zaujal gramatickými chybami a roztomilou myškou, na gymnáziu milostným příběhem, který (ne)má dobrý konec a v dospělosti se člověku honí hlavou, jak snadno se dobrá myšlenka ( zde lék. zákrok na zvýšení inteligence) může změnit v danajský dar, který ve své podstatě více ublíží, než pomůže...

02.10.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Ke knížce jsem se již několikráte vracela (jakož i k dalším dílům autorky) a to vždy, když je smutno po duši a člověk potřebuje načerpat elán :-) Hravě psané. A všechny ondatry se můžou jít klouzat.

13.02.2017 4 z 5

Poslední deník Květy Fialové Poslední deník Květy Fialové Josef Kubáník

Na knihu jsem se těšila, ale pocity po přečtení jsou rozporuplné. Je velmi náročné sledovat, téměř v přímém přenosu, jak mizí osobnost člověka během pár týdnů, měsíců... Postoje k životu paní Květy jsou mi blízké a obdivují její sílu žít. Zůstávám s úctou.

08.01.2020 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Prostě člověčí kniha. Poučení, laskavý humor, velmi trefné poznámky... Děkuji. Určitě se ke knize vrátím.

13.10.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Brown, prostě Brown. Může se opakovat s motivem, nevadí. Pokaždé se do knihy zavrtám a čtu a čtu. Člověk se dozví plno informací od malířství, sochařství, architekturu po fyziku, genetiku, IT technologie a mnohé další. Děj napínavý, možná předvídatelný (Landon by měl přežít, ne? :-) ) a přesto si přejete ne, ať to není takto. Takže za mě 5 * , jen se mi na závěr drobet zkazil pohled na Winstona. Ale třebas jsem jen naivní (možná si měl Edmond jen "jinak" přát).

28.02.2018 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Ke knížce jsem byla vlastně navedena :) Zprvu (pouze první odstavec) mě květnaté popisování prostředí rušilo a bála jsem se zda-li ji vůbec dočtu. Leč druhým odstavcem jsem se do knihy "zažrala". Nakonec jsem se v podrobných popisech našla, Albertov, Karlák, Kateřinskou, Viničnou, Na Bojišti... jsem procházela / někdy spíše prolétávala na přednášky. Přesně jsem si vybavila sezení v příkré posluchárně Hlavova ústavu ( i ony těžké černé závěsy). Schody na Albertov z ulice Ke Karlovu jsem (vlastně jsme) většinou sbíhali na poslední chvíli, to když se honily minuty do začátku přednášky. A podzimní šustění listí jsem tak znovu slyšela. Schody z Apolinářské byly nejkrásnější v předlétí. Ačkoliv my jsme spíše hleděli do skript a po okolí se moc nerozhlíželi.
Děj napínavý, vážně mě zajímalo jaké "strašné" jméno vypravěč vlastní, že se za něj stydí. Krásně namixované dějiny, architektura, kriminalistika, tajemno v jednom. Moc se těším a držím palce, aby se záměr zdařil a kniha byla zfilmována

07.03.2017 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Krásná kniha. Vyžaduje od čtenáře jistou dávku znalostí a nečte se lehce. Ale to je vyváženo obrovskou dávkou praktických rad pro běžný život. Sama jsem ji louskala nadvakráte. Ač se to někomu nemusí líbit, pan prof. Kolář má lví zásluhy na tom, že rehabilitace jako obor je dnes tam kde je. Fyzioterapeut není masér! Ale je těžké to vysvětlovat, stejně tak, že pár na míru ušitých cviků pomůže více, než lupnout do sebe růžovou pilulku (nebo bílou).

21.08.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Ne nereálný příběh jedné rodiny. Pěkné a člověčí počtení.

07.11.2019

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Zajímavý námět. Pocity rozporuplné. Zkusím ještě Loutkaře.

28.03.2019 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tak nevím jestli bych splnila úkoly, do kterých se čtveřice pustila. :-) Asi bych byla za zbabělce. Príma knížka. Autora jsem si zamilovala.

06.06.2018 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Nelze dát méně hvězdiček. Klobouk dolů před panem profesorem, velmi jasně a srozumitelně umí podat velmi odborné věci. Děkuji

11.07.2021 5 z 5

Tetovaná teta Tetovaná teta Daniela Fischerová

Jak už je psáno níže, "...srazila se koule s koulí...". Čupr básničky, které pobaví nejmenší i odrostlejší. :-) Takže nadechnout a naráz: Na strništi šustí listí, po strništi sviští svišti... a nepodvádět. Lámání jazyků zdar! :-) Děkuji autorům za dodání dobré nálady v dobách rouškových.

30.04.2020 5 z 5

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Krásně srozumitelně popsaná knížka. Pro naprosté amatéry, kteří rozeznají mrkev a tulipán ideální. Rozhodla jsem si "zakytkovat" byt. :-)

18.02.2020 4 z 5

Virus Virus Leonard S. Goldberg

Ne nereálný scénář. Člověk hned sleduje každý pupínek na svém těle. Kniha má spád.

25.01.2019 5 z 5