Pláň Tortilla

Danny, který se právě vrátil z války, zdědí po dědovi dva domy. Usadí se v nich se svými divokými přáteli. Ačkoli patří k nejchudším z nejchudších, nehodlají si odepřít žádnou radost ze života. Příběh je moudrou, veselou, ale současně i truchlivou expedicí do lidské duše. Právem je toto pozoruhodné a původně nedoceněné dílo dnes označováno za předzvěst nástupu beatnické vlny a další důkaz nezměrné šířky Steinbeckova talentu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3226/plan-tortilla-Nsl-3226.jpg 4.2325
Literatura světová, Novely
Vydáno, Alpress

Tortilla Flat, 1935

Kniha Pláň Tortilla

toni-az
15. listopadu

Jak mě Steinbeck nadchnul Plechárnou a Myšima, tak musím přiznat, že Tortilla mě dost zklamala. Děj se plácá od ničeho k ničemu po vzoru hrdinů knihy. Pořád stejná situace se opakuje pořád dokola, je úplně jasné, jak co dopadne. Navíc hrozné načtení z 60. let se stěží dá poslouchat. Intonace naprosto neodpovídá situaci, celý projev je tak nějak střídavě plačtivý a ukřičený. Nechápu, že je z něj někdo nadšen.

Blue

Myslím, že čtenářský dojem se tu odvíjí od míry ochoty, nebo schopnosti akceptovat hlavní hrdiny a fandit jim.

kurama45

Vyschlo mi v krku…
Mimochodom, na to, že sa príbeh odohráva v USA, sa až podozrivo ponáša na moje okolie a miestnych štamgastov.

Hobo

Audio. Četba na pokračování z roku 1961, v úžasném přednesu Jana Pivce. Steinbeck je v mých očích nejameričtější autor.

Jakub.T.

O trošku slabší než "Na plechárně", ale přesto si smlsnete. Přiznám ale, že může omrzet a můžete mít tendenci ji odložit nebo dokonce opustit. Autor vám prostě musí sednout. Steinbeck je vyloženě čtení pro určitý typ lidí.

PetrCepek
12.12.2019

Ať už se tato jmenuje Pláň Tortilla nebo původním českým názvem Slunce a víno chudých, jde o velice příjemné čtení, u něhož máte chuť si lehnout do trávy na sluníčko a ztrestat galon červeného vína. Nevíte náhodou, kolik litrů byl tehdy v Kalifornii galon? Někdo mi říkal, že prý čtyři.

Lac
14.11.2019

Když jsem mi kniha dostala poprvé do ruky musel jsem ji odložit, ale pak!

babystar
18.05.2019

Knihu jsem vyslechla jako četbu na pokračování, jinak bych ji asi nedočetla. Pro partu opilců, příležitostných zlodějů a nemakačenků nemám zrovna moc pochopení. Jinak je kniha psána svěžím jazykem a věřím, že se někomu i líbí, ale můj šálek čaje to není.

Dekameron
Dekameron