Tetovaná teta

Tetovaná teta https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242365/bmid_tetovana-teta-Yr5-242365.jpg 5 58 12

Tetovaná teta je sbírka nonsensových básniček určená dětem od předškolního věku, ale také jejich dospělým! Je chytrá, hravá, vtipná a začíná od velmi jednoduchých útvarů – od nonsensových her s jazykem až k poněkud náročnějším básním. Najdeme tu tyto kapitoly: Podivní příbuzní, Zvěřinec, Žrouti, Říkadla a Malé příběhy. Básničky doprovází humorné a smysl dokreslující ilustrace Jaromíra Plachého.... celý text

Semtamťuk
24.04.2023 5 z 5

Hravé básničky, které vyšly také na CD. Geniálně je zhudebnil Slávek Janoušek a zarecitovala Bára Hrzánová.

jiri77
05.10.2021 5 z 5

Velmi veselá a vtipná knížka, básniček a jazykolamů. U čtení jsem se hodně pobavil a dokonce několikrát zasmál. Nejvíce mě pobavilo čtení říkaček a jazykolamů ,jako například Sviští jazykolam a říkačka Srážky. Z básniček mě rozesmál Červotoč. Pro zlepšení nálady doporučuji.

muchomurka
26.06.2020 4 z 5

Některé básničky byly dost dobré, pobavila jsem se, jazyk zamotala, ale některé byly divné. Celkově však hodnotím dobře, jedna z nejlepších dětských knih s básničkami. Ale ty osobité ilustrace se mi nelíbily. Kdyby mi kniha nebyla doporučena, nevšimla bych si jí, nevybrala si ji.

FofrNožka
30.04.2020 5 z 5

Jak už je psáno níže, "...srazila se koule s koulí...". Čupr básničky, které pobaví nejmenší i odrostlejší. :-) Takže nadechnout a naráz: Na strništi šustí listí, po strništi sviští svišti... a nepodvádět. Lámání jazyků zdar! :-) Děkuji autorům za dodání dobré nálady v dobách rouškových.

Knihomura
30.03.2019 5 z 5

Skvělé - zkrátka kdo umí - ten umí. A ilustrace též povedené.

SlamLenka
22.11.2018 5 z 5

V době, kdy byla sestřenka těhotná, jsem na tuhle knížku náhodou natrefila v knihkupectví. Ihned jsem věděla, že tohle malá Emma musí dostat - a od koho jiného, než od své tetované tety?
A tak než jsem knížku i s rýmovaným věnováním předala novopečené mamince, aby měla prckovi časem co číst, sama jsem ji zlouskala - a jsem spokojená! Byť sama nejsem máma, tohle je přesně to, co bych dětem četla.
Je to zábavné, hravé a rozvíjí to jazyk, navíc jsou v knize i vtipné ilustrace. Jen víc takových knih pro děti! =)

Živičářka
22.02.2018 5 z 5

Děti knihu milují a rodič se také baví. Ideální kombinace a jako bonus kvalitní ilustrace.
Čteme stále dokola a nenudíme se. Naopak.

pkweb.eu
29.05.2017 5 z 5

Knihu si vybrala dcerka sama v knihovně. Když jsem jí pak předčítal bavila se nejen ona, ale i já.

Dominik2008
26.02.2017 4 z 5

kniha se mi líbila,byla vtipná

makushenka
01.02.2017 4 z 5

Některé básničky a jazykolamy byly perfektní a skvěle pobavily. Občas mám ale pocit, že se objevují takové ty stereotypní jazykové obraty, které na druhé straně vyvažují naprosto úžasná eiromena. :)

bibi.r
07.06.2016 5 z 5

Skvělá vtipná a úžasná :).

Argony
17.09.2015 5 z 5

Super básničky nejen pro děti.
Srazila se koule s koulí, obě koule mají bouli.
Srazila se krychle s krychlí, obě krychle tiše vzdychly.
Srazily se kalhoty, nedosáhnou na boty. :-))

nonsensy poezie poezie pro děti

Daniela Fischerová
česká, 1948