Flexa Flexa komentáře u knih

Jáma Jáma C. J. Tudor

Přemýšlel jsem nad hodnocením. No a musím říct že přes slibně se rozvíjející prolog, se pak ten děj divně vlekl a příliš mě nevtahoval, až poslední třetina knihy mě vtáhla a měnila se v nervy drasajicí hororový thriller. Takže poslední část knihy to hodně vytahuje. Jinak samozřejmě nutno podotknout že je zde silně cítit inspirace Kingem, což podstatně bylo i ve Křiďakovi. Jinak Jáma je o dost lepší než její předchůdcem. 70%

21.01.2020 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Čekal jsem více ale nebylo to špatný. Něco tomu strašně chybělo 60% možná i trošku méně.

30.12.2019 3 z 5

Doznání Doznání Artur London

Jedinečné svědectví, o ne moc veřejnosti známé epoše 75%

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika. Je to hezky napsané. Nejvíc se mi líbily charaktery obyvatel planet. 84%

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nůž je další z příběhů z již známým detektivem na způsob životního ztroskotance, Harrym Holem. Z jeho knih byl nejlepší sněhulák, a Policie. Ta atmosféra z těch knih plála. Žízeň byla takový průměr, ikdyz taky měla spád. Nůž je dle mého názoru víc vyrovnaný, není dle mě tak chaotický-překombinovaný jak se mi u některých HH knížek zdálo. Jsou tam zajímavý zvraty, i postavy. Pachatel je zase nepředvídatelný, a dost u mě ten děj vytáhl. Povedlo se to i tentokrát. 76%

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Nak sem se pro to nedokázal nadchnout...

28.10.2019 3 z 5

Modlitba je o snaze lidí uchovat si život, přičemž se dostali do rukou lidí pro které je lidský život jen hadrem kterého se můžou kdykoli zbavit. Krutost skrytá za vlídnost, a ještě ten cynismus, to dělá z teto knihy dílo které stojí za přečtení. 80%

28.10.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Celkem dobrý... Občas celkem zmatený a na muj vkus málo gradace napětí. 54%

07.09.2019 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Ta knížka je fakt protkana zvláštní atmosferou. Myslím že v této knize nejde jen o samotnou zapletku ale o traumata a jejich prožívání. Ikdyz bych ocenil lepší gradaci děje (opravdu bylo skoro vše na pár posledních stránkách). A vrah mě i diky nové "serialove" obalce napadl docela zahy, ale i tak me tam i ten konnec vcelku překvapil. Ta kniha je na debut fakt velice velice zdařilá. 81%

23.06.2019

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ujetý. Vystuhuje to toto slovo. Znepokojivé svědectví které se (ne)stalo. Je to velmi silné, ke konci se mi i chtelo brečet. A teda vůbec si netroufám tvrdit zda je to lež, blud, nebo cokoli jiného, jinak bych z toho měl trhlinu v hlavě brzy. Mě se to dost libilo, a zároveň i dost děsilo. 85%

15.05.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Velmi drsný příběh, který nejvíc dotáhne až nervově vyčerpávající a odhalující konec. Trochu mě to připomlo jeden nejmenovaný film mistra hororů a Thrillerů. Ta myšlenka je skvěla, a otvírá jedno tabu, ale i ty jsou mnohdy součástí našich životů. Konec to dost nakopl,i co se týče v názoru na tuto knihu. Ale jinak se potvrdilo, že B. A Paris je jedna z nejlepších thrillerových autorek současnosti. 85%

26.04.2019 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Bylo to dobré, ale na čtyři to úplně není. Povedené je ten nápad a i dost těch scén tam ale fakt to vidím na ty tři. 65%

16.04.2019 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Ze začátku to trochu drhlo, ale pak se to nějak rozpumpovalo do thrilleru. Jako fakt dost dobrej kus v tomhle žánru. Chvalím hlavne druhou část knihy, ikdyž zpetne mi dochazi že I ta první je tam dost duležitá. I ta psychologie postav tam byla, a fakt napinavy. Výtku mám k te nesmrtelnosti zaporaka to me hlavně ke konci dosti udivovalo. 80%

23.03.2019 4 z 5

Padající detektiv Padající detektiv Christoffer Carlsson

Kdyby byly k dispozici 2 hvězdičky a půl, kloním se k této možnosti. Politicky angažované romány nejsou celkové nic pro mě ale pokusím se vyjádřit objektivně. Začátek byl zajímavý a dobře se četl, seznámili jsme se z hlavní postavou a jeho problémy. Pak to už začínalo být trošku utáhané. Rozhodně tam byli i potom dobré momenty, ale to že člověk počítá stránky není asi to nejlepší. Četl jsem o dost lepší knihy, ale špatné to vyloženě nebylo. Třeba jen mě nesedla. 38%

17.03.2019 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

No jako vcelku dobré, docela zmatené, a film lepší. I tak dám 4 hvězdy.

10.03.2019 4 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Kniha je docela dobrá, a to docela je tam dost zásadní. Když sem to začal číst, tak mě překvapilo jak dobře se to čte, bylo to čtivé a atmosféra byla taková přijemně napjáta, až mystická. Bylo tam to něco tajemného. Když se tam objevil první náznak Vnitrozemí tak to pomalu upadalo ale pořád tam byli dost silný momenty. Ta pistol, zmizení, i ten příběh novinářky. Jop bylo to zajímavé, ale mohlo to být možna ke konci víc promyšlené no, možná tomu pak chybělo to něco. Ale závěr byl super. Takže 58%

11.01.2019 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbo. Tak Sněhulak byl super mystery fakt taková pecka, Policie měla takovou dobre vystavenou zapletku a v necem i Snehulaka převyšovala, ikdyz to taky bylo pbcas divoky. Žízeň je na zacatku zajímavá. A libi se mi i nektere zvraty v knize, dokonce tam bylo citit i to napětí známé z Policie ale fakt to bylo misty dost utahany a nejen to. Bylo to hrozne zmatený, trosku jak obehraná kazeta. Ta atmosfera tam fakt byla jen místy. Strašně moc stran ale ten příběh je hrozně "Nesbovsky" podobnej ale vubec nedosahuje kvalit mladsich sourozenců. Ale nebyla to spatna kniha to vůbec ne, jen mě misty trochu netahla. Ale treba konec byl dobrej i pp tech vztahovych liniich. Kde se vždy odhali pravý charakter postav. 67%

12.12.2018 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha byla fajn jako oddechovka, možná se místy trochu táhla, ale bylo fajn že to gradovalo takže člověk stále pokračoval, a byl zvědavý jak to bude dál. Co bylo skvělé byly ty reálie v knize jako Převorství, Zednáři, Newton, a další historické detaily. Navíc tam bylo spoustu zajímavých budov. Některé scény byly fakt skvěle vypracované třeba ta v kostele St. Sulpice a zdejší sestrou měla skvělou děsivě tajemnou atmosféru. Vztah dědečka s vnučkou, a chrabrá snaha držet tajemství mě zaujala taky, a byla silným motivem díla. No a kdo je učitel mě vlastně překvapilo též, protože tu postavu se nehádal, a že sem měl podezřelého. Tahle kniha je super a plná spousty nových pohledů na historii křesťanské nauky, a Ježíše jako takového. 82%

28.11.2018 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Kniha byla silná v myšlence. Žena netuší že její okolí již není fikcí, (ikdyž podle mého mínění si to nechce přiznat). A obvzlášť silná je scéna kdy vše zjišťuje. 77%

13.11.2018 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kulka je takový průměr. Jsem nějak nejednotný v tom co si o ní mám myslet. Přemýšlel jsem i o dvou hvězdičkách. 55%

13.11.2018 3 z 5