felia felia komentáře u knih

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Prostě Kepler. Lina tradičně trpí migrénou, většina švédských policistů je neschopná a a ti z knihy jsou po zásluze zabiti, čímž zvyšují napínavost knihy. Padouch je mimořádně padoušský, ale na Joonu nemá. Tuto autorskou dvojici si zřejmě neoblíbím, i když jsem od nich přečetl vše. Je zajímavé, že tento žánr považuji mnozí za detektivky. Možná proto, že mezi postavami jsou detektivové. Spíše se jedná o thrillery.

15.05.2017 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Snažím se číst každou knihu, která se mi dostane do rukou. Tato autorská dvojice si užívá krvelačné vraždy i zabité policisty. Playground je výjimka. jde o pokus o sci-fi, i když si na nedostatek krve nemůžete stěžovat. Pěkné čínské reálie, ale celkově nic, kvůli čemu by si měl čtenář příběh přečíst opakovaně. Po přečtení jsem si musel dát pár normálních knih na spravení nálady.

15.05.2017 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nějak mi tato kniha nesedla a závidím všem, kteří ji obdivují

30.04.2017 2 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Jsou knihy, které mohu číst vícekrát. Většinou vedle napětí obsahují i určitou dávku černého humoru. Tato kniha k nim rozhodně patřit nebude. Jednou stačí až až. Pan Minier potřebuje ve svých dílech pomordovat aspoň jednu rodinu. Napětí nechybí, ale autorova chuť pohrávat si se čtenářem mi není příjemná. Kde jsou ti autoři, kteří dokázali zkombinovat napětí s dobrým příběhem? Což už nikdo nesvede psát jako Chandler, Stout, Francis a další? Dvě hvězdičky za napětí stačí.

30.04.2017 2 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Kniha, která se mi moc líbila. Výborná směs historie a současnosti

05.12.2016 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Tak nějak mi tato kniha nesedla. Myslím, že by se autor měl vyhýbat environmentálním tématům.

05.12.2016 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tuto knihu se nesnažím považovat za detektivku. Je to thriller s hororovými prvky. Pachatelé trpí vesměs duševní poruchou a ani mnozí z detektivů k ní nemají daleko. Nemohu knize upřít čtivost, Díky počtu mrtvol jsem ji přečetl za odpoledne, ale po přečtení mi zbyl takový nepříjemný pocit, že knih tohoto typu bude přibývat. Žádný pokus autora o humor, hromadní vrazi a neschopní a přepracovaní detektivové. Komu se líbila doporučuji Keplera, Miniera nebo Huntera

30.10.2016 odpad!

Nemiř na mě tou věcí Nemiř na mě tou věcí Kyril Bonfiglioli

Nádherný humot, obdivuhodný překlad. Není nutné se mlátit smíchy, ale usmíváte se celou četbu.

09.10.2016 5 z 5

Power play - Nátlaková hra Power play - Nátlaková hra Joseph Finder

Také jsem náhodou objevil tuto knihu mezi vrácenými. Líbila se mi se vším všudy. Určitý druh humoru, napětí, přiměřený počet mrtvol a vysoká hra byznysmenů. Úžasný spisovatel. Už se těším na další knihy.

15.09.2016 5 z 5

Řez Řez Vicki Pettersson

Poměrně naivní a hloupoučká kniha, která se snaží upoutat čtenáře vysokou dávkou krutosti. Děj je dosti předvídatelný, a tak se možná budete při čtení i nudit. Největší úlevu pocítíte, když ji dočtete a už nikdy nevezmete do ruky.

01.09.2016 1 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Opět jsem dal jednu hvězdičku panu Minierovi. Zaslouží si ji za to množství písmenek, které vepsal do své knihy. Po přečtení předchozích knih tohoto autora jsem se domníval, že nejneschopnějším člověkem naší planety je major Servaz. Mýlil jsem se. V hrdince příběhu má svého důstojného konkurenta.

31.08.2016 1 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Jsem zřejmě vadnej. Bohužel mám na knihu jiný názor, než ostatní čtenáři. Dal jsem jednu hvězdičku za rozsah knihy. Těch písmenek. Připadalo mi to poměrně nesourodé a srovnatelné s ostatními áutorovými knihami. Vytvořil detektiva, který se bojí téměř všeho, neumí se prát, neustále něco zapomíná, pistole, ze které stejně neumí střílet, mu často padá do bláta. Trpí různými neduhy a hnutími mysli, je týrán zločinci. Má štěstí na pracovité kolegy, kteří si nezapomínají nabít mobil a umí střílet. Než se pustím do další francouzské detektivky, musím si odpočinout u nějakého thrilleru se statečným hlavním hrdinou.

24.08.2016 1 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Dal jsem tři hvězdy. Bylo to sice napínavé, ale trochu překombinované a rozsáhlé. Sympaticky velký počet mrtvých zvýšil čtivost knihy. Mně vadí policisté, kteří trpí stresy, které stále někdo mlátí a které bolívá hlava. Proto dávám v thrillerech přednost Lee Childovi a jeho Jacku Reacherovi

19.08.2016 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha, která zřejmě za odpoledne nelze přečíst. Je velmi napínavá, hemží se mrtvolami i informacemi o životě muslimů. Mně by svědčilo, kdyby autor zůstával více na zemi, ale celkově mimořádně povedený thriller.

26.07.2016 4 z 5

Erotikhon Erotikhon Pavel Bošek

Je to velmi humorná kniha, kterou doporučuji číst nahlas

17.07.2016 5 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

Opět výborná, čtivá kniha Lee Childa.

11.05.2016 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Jako ostatní knihy Camilly Lackberg, je i tato je zaměřena na život na venkově. Mojí mamince, která milovala Vlastu Javořickou a ostatní venkovské romány, by se moc líbila. Jde o typickou knihu pro ženy, detektivního nebo akčního v ní příliš není.

28.02.2016 3 z 5

Prašné víry Prašné víry Roger Smith

Jedna z nejdrsnějších knih, jaké jsem přečetl. Autor to určitě tak nemyslel, ale přesvědčil mě, že za dob jihoafrického rasismu, za dob apartheidu se žilo všem v JAR mnohem lépe. Černochům i bělochům. Mandela byl zřejmě hotová pohroma pro tuto, kdysi ekonomicky prosperující, zemi.

28.02.2016 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tato kniha je knihou mého mládí, mám ji v knihovně doma i na chalupě. Je ideální na prázdniny, vždy mi dokáže navodit příjemnou pohodu. I film s Gregory Peckem v roli Attikuse Finche patří k mým oblíbeným. Dnes jsem se dozvěděl, že autorka zemřela. Je mi to moc líto. Kéž by i dnes vycházely tak skvostné knihy, kéž by i dnes psali tak příjemní spisovatelé.

19.02.2016 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Právě jsem dočetl první autorčinu knihu a přemýšlím, co pozitivního napsat. Mně, na rozdíl od jiných čtenářů, vadí prolínání různých dějových linek i rychlé přecházení mezi postavami a jejich příběhy. Hlavní padouch byl odhadnutelný hned po spáchání zločinu. Trochu mi to připomínalo vesnický román - Vlastu Javořickou, J. Š. Baara apod. Zřejmě mi autorka nesedne. Uvidím, až přečtu vše, co u nás vyšlo. Obdivuju, že je možné rozmazlováním vychovat zrůdu.

15.02.2016 3 z 5