Prašné víry

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Drsná jihoafrická detektivka. Vaše noční můra. Aby pomstil to, co miluje, stává se tím, co nenávidí Novinář Robert Dell je na útěku před obviněním z vraždy vlastní rodiny a jeho jediným spojencem je jeho nejstarší nepřítel: vlastní otec. Když se Bobby Goodbread, bývalý zabiják CIA, v posledním pokusu o spásu připojí k synovi, který na krvavém tažení po celé zemi pronásleduje skutečného vraha, společně odhalují spiknutí, které sahá do nejvyšších politických kruhů. Děj románu se odehrává na pozadí chaosu postapartheidní Jižní Afriky, kde z minulosti vystupují přízraky dávných kmenových pověr....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251620/prasne-viry-251620.jpg 4.152
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Panteon
Orig. název

Dust Devils, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Prašné víry

Přidat komentář
Zara
30. ledna

Naprosto nedoceněná literární záležitost!
V dějové ose nevidím jediné hluché místo (včetně komentáři přede mnou tolik zavrhovaného kvanta násilí), postavy s jasně danou motivací ( s výjimkou hlavního záporáka žádná exaktně charakterově ztvárněná) děj i prostředí díky sugestivnímu líčení plasticky zobrazené.
Jedna z nejlepších knih z mé oblíbené románové destinace!!!

Gweny
07.12.2020

Víc krve, vyhřezlých vnitřností, tekoucích mozků a mrtvých obecně jsem snad ještě v žádné knize neviděla. Z tohohle příběhu by na půdě USA v pohodě vznikl nekolikadílný seriál v podstatě lusknutím prstu. I když ono takových filmů nebo seriálů vzniká pořád dost.
Na můj vkus bylo v knize toho násilí opravdu hodně a nemůžu říct, že bych si čtení užila. Jsem ráda, že to mám za sebou a doufám, že na ty detaily brzy zapomenu!


kofina
29.07.2020

Už jen to, že se to odehrává v Jižní Africe a ukazuje to naprosto odlišné prostředí, byl zajímavý čtenářský zážitek.

1T0S_
16.02.2020

Ze začátku se mi kniha vůbec nelíbila. Měl jsem docela problém se jmény a motivacemi postav. Po takových padesáti stranách se mi ale konečně podařilo se zorientovat a já si užil tento povedený akční thriller.
Prašným vírům rozhodně nechybí originalita. Postavy jsou propracované, zranitelné (dokonce i smrtelné, to se jen tak nevidí!) a žádná z nich není vyloženě kladná. Prostředí Jihoafrické republiky je nové a neotřelé, kniha je protkaná narážkami a referencemi na historii této země. Roger Smith má stručný a srozumitelný styl, jeho brutalita působí věrohodně a tak nějak přirozeně.
Po nepříliš zajímavých počátečních stranách přišlo příjemné překvapení - 4/5.

Schamila
11.06.2018

Hustý příběh z postapartheidní Jižní Afriky. Fakt děsné vraždy pečlivě popsané, všude kolem všeho a ze všeho děsný smrad, který je také pečlivě popsán, že vám to skutečně smrdí.
Smutný příběh, který nemá šťastný konec v ničem. Hodně zvláštní a hodně jiné. Kdo snese drsňárnu - mohu doporučit.

Madelisi
29.05.2018

Moc pěkné. Africké hry o moc (trůny).
Souhlasím s níže uvedenými komentáři - jedná se spíše o thriller (prostředí je tu působivě vykreslené, z Jižní Afriky jsem snad ještě nic nečetla, hlavní postavy jsou svědky /účastníky mnoha domorodých tradic).
Skutečně je v thrilleru až moc mrtvol, připadá mi, že snad z hlavních postav přežila asi jenom jedna.

karantena
06.03.2018

Kniha mi přišla spíše dobrodružná a jako dobré čtení pro muže.Nicméně,dočtu každou knihu a nakonec mě i tato uchvátila.

orinka3
11.01.2018

Sugestivně napsáno. Člověk ten všudypřítomný prach, krev a nebezpečí cítí v každé stránce. Autor jakoby sesbíral to nejhorší a udělal z toho knížku. Děj je na hony vzdálen představám, které nám ve škole tloukli do hlaviček = ubohý černoch, zlotřilý běloch. Naopak je z příběhu vidět, že do čeho se běloch - i třeba v dobré víře - vloží, to končí fiaskem. Kmenové války, krevní msta, celá společnost prolezlá korupcí, přitom se středověké myšlení původních obyvatel neposunulo ani o centimetr kupředu. Jen získali účinnější klacky na zabíjení svých nepřátel. Je to tak, jak si pamatuju z oné četby: ženy jsou zvyklé na těžkou práci, nosit vodu, obdělávat pole. Muži požívají hašiš a vymýšlejí boje. Kniha je velmi drsná a nenechá čtenáře odpočinout. Není tam jediné příjemné místo. O to je zajímavější.

1