Prašné víry

Drsná jihoafrická detektivka. Vaše noční můra. Aby pomstil to, co miluje, stává se tím, co nenávidí Novinář Robert Dell je na útěku před obviněním z vraždy vlastní rodiny a jeho jediným spojencem je jeho nejstarší nepřítel: vlastní otec. Když se Bobby Goodbread, bývalý zabiják CIA, v posledním pokusu o spásu připojí k synovi, který na krvavém tažení po celé zemi pronásleduje skutečného vraha, společně odhalují spiknutí, které sahá do nejvyšších politických kruhů. Děj románu se odehrává na pozadí chaosu postapartheidní Jižní Afriky, kde z minulosti vystupují přízraky dávných kmenových pověr....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251620/prasne-viry-251620.jpg 4.152
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Panteon

Dust Devils, 2011

Kniha Prašné víry

Zara

Naprosto nedoceněná literární záležitost!
V dějové ose nevidím jediné hluché místo (včetně komentáři přede mnou tolik zavrhovaného kvanta násilí), postavy s jasně danou motivací ( s výjimkou hlavního záporáka žádná exaktně charakterově ztvárněná) děj i prostředí díky sugestivnímu líčení plasticky zobrazené.
Jedna z nejlepších knih z mé oblíbené románové destinace!!!

Gweny
07.12.2020

Víc krve, vyhřezlých vnitřností, tekoucích mozků a mrtvých obecně jsem snad ještě v žádné knize neviděla. Z tohohle příběhu by na půdě USA v pohodě vznikl nekolikadílný seriál v podstatě lusknutím prstu. I když ono takových filmů nebo seriálů vzniká pořád dost.
Na můj vkus bylo v knize toho násilí opravdu hodně a nemůžu říct, že bych si čtení užila. Jsem ráda, že to mám za sebou a doufám, že na ty detaily brzy zapomenu!

kofina
29.07.2020

Už jen to, že se to odehrává v Jižní Africe a ukazuje to naprosto odlišné prostředí, byl zajímavý čtenářský zážitek.

1T0S_
16.02.2020

Ze začátku se mi kniha vůbec nelíbila. Měl jsem docela problém se jmény a motivacemi postav. Po takových padesáti stranách se mi ale konečně podařilo se zorientovat a já si užil tento povedený akční thriller.
Prašným vírům rozhodně nechybí originalita. Postavy jsou propracované, zranitelné (dokonce i smrtelné, to se jen tak nevidí!) a žádná z nich není vyloženě kladná. Prostředí Jihoafrické republiky je nové a neotřelé, kniha je protkaná narážkami a referencemi na historii této země. Roger Smith má stručný a srozumitelný styl, jeho brutalita působí věrohodně a tak nějak přirozeně.
Po nepříliš zajímavých počátečních stranách přišlo příjemné překvapení - 4/5.

Schamila
11.06.2018

Hustý příběh z postapartheidní Jižní Afriky. Fakt děsné vraždy pečlivě popsané, všude kolem všeho a ze všeho děsný smrad, který je také pečlivě popsán, že vám to skutečně smrdí.
Smutný příběh, který nemá šťastný konec v ničem. Hodně zvláštní a hodně jiné. Kdo snese drsňárnu - mohu doporučit.

Madelisi
29.05.2018

Moc pěkné. Africké hry o moc (trůny).
Souhlasím s níže uvedenými komentáři - jedná se spíše o thriller (prostředí je tu působivě vykreslené, z Jižní Afriky jsem snad ještě nic nečetla, hlavní postavy jsou svědky /účastníky mnoha domorodých tradic).
Skutečně je v thrilleru až moc mrtvol, připadá mi, že snad z hlavních postav přežila asi jenom jedna.

karantena
06.03.2018

Kniha mi přišla spíše dobrodružná a jako dobré čtení pro muže.Nicméně,dočtu každou knihu a nakonec mě i tato uchvátila.

orinka3
11.01.2018

Sugestivně napsáno. Člověk ten všudypřítomný prach, krev a nebezpečí cítí v každé stránce. Autor jakoby sesbíral to nejhorší a udělal z toho knížku. Děj je na hony vzdálen představám, které nám ve škole tloukli do hlaviček = ubohý černoch, zlotřilý běloch. Naopak je z příběhu vidět, že do čeho se běloch - i třeba v dobré víře - vloží, to končí fiaskem. Kmenové války, krevní msta, celá společnost prolezlá korupcí, přitom se středověké myšlení původních obyvatel neposunulo ani o centimetr kupředu. Jen získali účinnější klacky na zabíjení svých nepřátel. Je to tak, jak si pamatuju z oné četby: ženy jsou zvyklé na těžkou práci, nosit vodu, obdělávat pole. Muži požívají hašiš a vymýšlejí boje. Kniha je velmi drsná a nenechá čtenáře odpočinout. Není tam jediné příjemné místo. O to je zajímavější.