felia felia komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Kniha, která se mi hodně líbila přes svou drsnost. Líbila se mi více, než Skála.

24.06.2014 5 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Jsem chovatel Kočky. To však není ten pravý důvod, proč se mi kniha líbila. Mám Pratchetta rád, pro jeho smysl pro humor i pro jeho fantazii. Chovatelé koček ocení výborný postřeh autorů.

14.03.2014 5 z 5

Když vás pohltí plameny Když vás pohltí plameny David Sedaris

Opět výborný překlad Sedarisovy knihy povídek, i když překlad Naháče mi lépe vyhovuje. Krásný humor pro ty, kterým nevadí trochu drsnější. Ti, kterým se zalíbila "Aristokratka", ať Sedarise raději nečtou.

14.03.2014 5 z 5

Naháč Naháč David Sedaris

Překrásný humor. Trochu černý a nepodbízivý. Autor dokáže žertovat na témata, která běžně považujeme za nedotknutelná, nic mu není svaté, přesto jeho humor není necitlivý. Líbí se mi nadhled nad vlastním chováním i chováním bližních

04.03.2014 5 z 5

Neposedný klobouk Neposedný klobouk Martin Bílý

Asi už senilním, ale tato kniha mi ani za všechna ta léta nezastarala. Její humor, i když dnes už poněkud naivní, se mi stále líbí. A ty ilustrace, krása.

22.01.2014 5 z 5

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Fan Vavřincová (p)

Fan Vavřincová snad nikdy nenapsala špatnou knihu. Je obdivuhodné, že dokázala do každé z nich vložit notnou porci laskavého humoru.

Paklíč Paklíč Eduard Fiker

Myslím, že jsem kdysi četl předválečné vydání této knihy. Dodnes si pamatuju, jak jsem se skvěle bavil tím příběhem. Fiker byl dobrý spisovatel. Rád jsem četl jeho detektivky, které dnes asi působí trochu naivně.

Legenda Emöke Legenda Emöke Josef Škvorecký

Mám rád Škvoreckého, mám rád tuto knihu. Kdysi dávno jsem o ni přišel a včera jsem ji objevil v antikvariátu. Opět jsem si udělal radost. Kdysi vycházely skvělé, i když útlé knihy. Výborná čeština, výborná autorova slovní zásoba.

61 hodin 61 hodin Lee Child

Každá Childova kniha je pro mě příjemný zážitek. Když jsem v polovině, začínám litovat, že četba za chvíli skončí, že nedokážu četbu odložit na další den. Je příjemné vžívat se do hrdiny a cítit jak je příjemné ničit padouchy a chránit slabé.

Výstřel Výstřel Lee Child

Výborná kniha. Skvěle napsaná, skvěle přeložená. Viděl jsem i ten nešťastný film. TomCruis měl roli Jacka Reachera odmítnout. Neznám žádného herce, který by se pro roli hodil. Diváci ať v tomto případě dají přednost knihze a uvědomí si, že četba je často příjemnější než vysedávání v kině a že každý román nelze úspěšně natočit.

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Na detektivku příliš tlustá kniha. Příliš mnoho postav, neschopní detektivové, kteří nemají potuchy o práci detektivů a chovají se lehce přihlouple a pomateně. Pomateně se vlastně chovají téměř všechny důležitější postavy v knize. Příliš mnoho řečí a myšlenek a málo akcí. Snad další knihy od Tami Hoag budou napínavější, i když i ony jsou příliš tlusté..

20.01.2014 2 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Citadelu jsem četl vícekrát. Je zajímavé, že pokaždé na mě zapůsobí něco jiného. Je pro mě jednou z mála knih, které dokáží ovlivnit myšlení. Čtení běžně považuji za oddychovou činnost. Citadela je výjimka.

Levhart Levhart Jo Nesbø

Levhart je pro mě zatím nejlepší knihou s Harry Holem. Stejně šílená, stejně napínavá, jako ty předchozí, navíc i o trochu obsáhlejší. Po černém metznerovi a rozžhaveném drátu, kterým uříznete prst si autor vymyslel další nereálnou vražednou zbraň. Harry stále neztrácí svou lásku k alkoholu

Problémové partie Problémové partie Mark Haddon

Příjemná kniha, dobře se čte. Všichni hrdinové působí poněkud pošahaně. Podivný případ se psem působí na čtenáře úplně jinak, i když také šíleně.

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Haddonovy knihy se mi dobře čtou. V této obdivuhodným způsobem vytvořil svět, jak ho vnímá autista. Myslel jsem, že není možné příběh zdramatizovat, protože v divadle se nikdy nemůže podařit vystihnout, na co autista myslí. V Brně jsem se byl podívat na dramatizaci románu. Nelituji. Obojí byl pěkný zážitek. Četba i sledování divadla. Kniha mi připadla poněkud drsnější.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Mnozí moji kamarádi dělí knihy podle jejich oddychovosti. Pro mě jsou všechny knihy oddychové naprosto stejně, pokud se "dobře čtou". Pokud jsou dobře napsané, má-li autor a překladatel bohatou slovní zásobu apod. Jsou-li humorné, tím lépe. Bohužel humor pana Bočka mě úplně míjí a navíc se mi knihy nečetly dobře. Autorovo vtipkování je pro mě příliš těžkopádné. Omlouvám se všem, kterým se kniha líbí. Potřebuji napsat své minění, abych to jejich poněkud vyvážil.

17.01.2014

Strašidlá na dobrú noc Strašidlá na dobrú noc Alfred Hitchcock

V knihovně mám už léta tři knihy Hitchcockem sebraných povídek. Tato je jedna z nich. Další je Moje najmilejšie strašidlá a Strašidlá najstrašnejšie .Jsou to skvělé horůrky, navíc slovenština má pro mě jakési kouzlo měkkosti

17.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

K "odstínům" jsem se už vyjádřil. Přečtu všechno, co dostanu do ruky. Jedete-li někam vlakem, je to zajímavější, než si číst názvy stanic. V případě knihy této, ale o mnoho ne.

02.01.2014

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Nádherná kniha. Nestává se mi často, abych se do díla tolik vcítil a nenáviděl některou z postav a bál se o osud jiných. Děj ale pro mě není podstatný, charaktery osob i prostředí jsou vystižené jedinečně.

02.01.2014 5 z 5

Bez motivu Bez motivu * antologie

Nevím, proč jsem tuto sbírku našel pod Chandlerem, který je autorem jedné z povídek. Ta Bez motivu to ale není. Sbírku hodnotím jako jednu z nejlepších, které u nás vyšly. Bylo to nádherné, když začala vycházet edice Kobra.

02.01.2014 5 z 5