Eva tropí hlouposti

Eva je mladá dívka, která se právě vrátila z penzionátu - a od prvního dne překvapuje okolí ukázkami svého nezkrotného temperamentu. Michal má svou mladší sestru opravdu rád, ale... její ztřeštěné kousky ho přivádějí k šílenství. Existují lidé, kteří mají sestru a mohou žít v sladkém klidu, neobávajíce se jejích nástrah. Pokud však takoví lidé jsou, Michal k nim rozhodně nepatří. Oba sourozenci bezmezně milují tetu Pa, dobrosrdečnou starou dámu, která nezkazí žádnou legraci. Proto se Eva rozhodne dát tetě Pa k narozeninám originální dárek: návod na pěstování Záhorské růže. Tuto výjimečnou květinu vyšlechtil továrník Záhorský, který se svou rodinou bydlí ve vedlejším sídle. Co všechno bude muset Eva překonat, aby mohla tetu Pa překvapit? A do jakých situací se při tom dostane její bratr? Oddechový román s komickou zápletkou, podle kterého byl natočen jeden z nejúspěšnějších filmů 40. let s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavní roli. Děj se rozvíjí na základě komických záměn osob. A tak jsou nepravá sekretářka, nepravý hrabě a nepravý tajemník vystaveni pořádným zmatkům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50216/big_eva-tropi-hlouposti-ZRp-50216.jpg 4.7168

Kniha Eva tropí hlouposti

drakamena
22. listopadu

Zábavný příběh, ačkoli ne tak zábavný, jak jsem si pamatovala. Myslím, že dávám přednost filmové verzi, která je "učesanější", má méně postav, a celá zápletka díky tomu tak nějak líp "odsejpá".

Booky84

Krásná kniha, která zvedne člověku náladu. Vždy při čtení vzpomínam i na úžasný film.

hapac

Pohodové čtení na nedělní odpoledne a taky vzpomínka na nesmrtelný film s Oldřichem Novým a Natašou Gollovou.

josska

Je to letní jednohubka postavená na rodinných vztazích,vtipných dialozích,a hlas a pojetí J.Zadražila,,to hodilo o level výš,,,mám ho moc ráda jako herce a je to i skvělý divadelník tělem i duší,,určitě si ji ještě poslechnu ...
Audiokniha.

agatha2

Kdo by neznal tento legendární film pro pamětníky s vynikající Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavních rolích? A neméně skvělá je i jeho knižní předloha, kterou napsala má oblíbená spisovatelka Fan Vavřincová. Knihu jsem četla a film viděla nesčetněkrát.

Tentokrát poslech audioknihy

Naprosto skvěle ji namluvil herec Jan Zadražil a mně při poslechu naskakovaly scény z filmu, které znám nazpaměť a bylo to prostě boží, to se nedá jinak říct, ani napsat. Nebudu se zde rozepisovat o ději, myslím si, že jej všichni znáte minimálně z filmového zpracování, které poměrně věrně (až na pár detailů) kopíruje knižní předlohu. Pokud máte knihu nebo film rádi stejně jako já a chcete si užít několik hodin v příjemné společnosti tohoto svěžího prvorepublikového románku, rozhodně mohu doporučit i audio zpracování. Já se tak úžasně bavila, prakticky celou dobu poslechu jsem měla úsměv na rtech. Jak jsem již psala, před očima mi tančily scény z filmu, pro mě to bylo dokonalé spojení milované knihy a filmu a nyní po poslechu k tomu mohu ještě připojit tuto úžasnou audioknihu, ke které se budu určitě opakovaně vracet.

Vesmich

Jakmile člověk potřebuje povzbudit v těžké chvíli (a nejspíš nejen tehdy), těžko říct, jestli volit Evu od Vavřincové, anebo Poláčkův Hostinec u kamenného stolu. I filmová zpracování jsou v obou případech parádním koncertem. Bohatý jazyk, anglický humor a nikde žádné příkoří, které by se nedalo vyřešit, nikde žádné mráčky na obloze, které by značily nějakou hnusnou změnu. Čirá krása. Všichni jsou krásní a mladí a ztřeštění a svobodní a ti co ne, tak jsou zase přiměřeně odpudiví a srandovní. Evu čtu poprvé, dosud jsem si vystačila s filmovým zpracováním a také jsem Natašu Gollovou měla celou dobu před očima. Knihkupectví jsou zahlcena kdečím, ale Fan Vavřincovou ne. Škoda.

Le Chat

Ke knize jsem se dostala díky filmu a dobře jsem udělala. Tuto velmi příjemnou oddechovku jsem si opravdu užila. Eva, Michal, teta Pa - všichni mi byli sympatičtí a u jejich příběhu jsem se dobře bavila.

Terka_v25

Milé čtení - jednohubka na nedělní odpoledne. V několika jemných detailech se liší od filmového zpracování, ale opravdu jen nepatrně. Je to příjemně ztřeštěný příběh. Potěšil mne uličník Terry a "amatérský detektiv" sluha Jan. Vtipné bylo také sourozenecké hašteření mezi Evou a Michalem. A o roztomilé tetě Pa, která plete punčochy, jenž nikdo nechce nosit, ani nemluvě :)