Nefalšovaná kočka

Opravdové kočky nenosí obojky; někdy ovšem na sebe nechají navléci šatičky pro panenku, načež sedí s debilním výrazem v obličeji a pozorně sledují okolí, aby se nakonec jediným mocným skokem vyvlékly z kočárku, čepičky i zástěry najednou. Opravdové kočky nejsou ani jednoznačně sebevědomé, ani jednoznačně neurotické. Jsou tak trochu obojí, úplně jako opravdoví lidé. Opravdové kočky vám klidně snědí puding, drůbky, máslo a vůbec cokoliv, co necháte na stole, pokud nabydou dojmu, že jim to projde....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17084/nefalsovana-kocka-ccX-17084.jpg 4.3407

The Unadulterated Cat (1989)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Talpress

Kniha Nefalšovaná kočka

Veru.Viti

Kraťounká knížečka pro všechny milovníky koček. Skoro bych vsadila boty, že všichni, kteří mají čičinu doma budou přes polovinu knížky jen přikyvovat. Já absolutně nechápala, kde máme ty kamery a jak je možné, že celá kniha popisuje naši kočku. Milovníci koček určitě nebudou litovat. Doporučuji.

Bobšule
14.09.2018

Člověk nemusí mít rád Pratchettovu Zeměplochu, ale má-li kočku, bude tuhle jeho knížku milovat.

opravdová_kočka
19.08.2018

Knihu bych zařadila jako povinnou četbu pro majitele koček, kočkomily a reinkarnované kočky. Co dodat? Snad jen : já nejsem blázen, jsem kočička :)

BaronessGolden
03.07.2018

Knížka mě pobavila. Není náročná a člověk si u ní odpočině a pobaví.

nai.ivka
04.06.2018

Moc hezká vtipná knížka, kterou jsem ocenila, i když nejsem kočkomilka. Doporučuji ji jako dárek.

meluzena
04.04.2018

Asi nejlepší z kategorie „věděckých pojednání“ o kočkách. Ani mistr Pratchett se občas nevyhnul jakémusi tlačení na pilu, ale těch pár neotřelých myšlenek za to stojí.

„Kočky se velmi rychle rozšířily po celém světě s výjimkou Austrálie, která jim ujela při kontinentálním driftu.“
„Kočky jsou ve skutečnosti silně ekologicky založené. Například:
a) Kočky nikdy nepoužívají spreje obsahující freony a neohrožují tedy ozónovou vrstvu.
b) Kočky neloví tuleně. Lovily by je, kdyby věděly, co to tuleni jsou a kde je najít. Jenže to nevědí, a tudíž je všechno v pořádku.
c) Totéž platí o velrybách. Lidé možná kočky krmí velrybím masem, ovšem kočky o tom nemají ani potuchy. Stejně tak by jim chutnal sekaný velrybář. (...)
.Kočky však mají i stinné ekologické stránky:
a) Všechny kočky trvají na tom, že musí mít kožich z pravé kůže...“
„Ofsajd je kočičí hra, která se podobá zenovému lučištnictví v tom, že ve skutečnosti nezáleží na tom, co se dělá, ale jakým stylem se to provádí. Hra sestává z toho, že kočka se vytrvale nachází na té nesprávné straně dveří. Trvá to tak dlouho, dokud člověk neztratí trpělivost a ještě chvíli poté...“

Havrnka
15.03.2018

Knížka se mi líbila. Takový pohled do kočičí povahy a života. Při čtení mi před očima definovala celá řada koček, které prošly mým životem - kočka mojí maminky, moje vlastní i kočky dcer. Každou jsem v této knize našla. Doporučuji všem k přečtení.

m_friedlova
03.03.2018

K této knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě 2018 a tématu č. 1 kniha, která byla zmíněná v jiné knize (Dewey - kocour z knihovny, který okouzlil celý svět). Sranda knížka do kapsy, kterou jsem přečetla během pár chvilek. Psána lehce, s nadsázkou, legračně - smála jsem se u každé stránky.

kočky humor

Autoři knihy