Popel popelu

V Minneapolisu řádí sériový vrah mladých žen. Svou oběť před smrtí brutálně týrá a zohavené tělo pak na veřejném místě zapálí. Pátrání po Spalovači se rozbíhá, když je nalezena třetí, neidentifikovatelná oběť. V tu dobu miliardář Peter Bondurant pohřešuje svou dceru Jillian, ale není ochoten odpovídat na žádné otázky. Pátrací skupina vedená seržantem Kovacem má k dispozici mladou svědkyni, která zahlédla vraha v parku u rituálního ohně. Tu dostává na starost Kate Conlanová, k vyšetřování je povolán i slavný agent FBI John Quinn, s nímž Kate před lety prožila milostný vztah s nedobrým koncem. Svědkyně se bojí vypovídat a navíc záhadně zmizí... Láska mezi Kate a Johnem se navzdory vypjaté situaci znovu rozhoří; Kate jako první poznává vrahovu tvář - má se stát jeho poslední obětí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/9833/serie-kovac-liskova-popel-popelu-F8C-9833.jpg 4.177

Kovac a Lisková (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Ashes to Ashes (1999)

Kniha Popel popelu

malen
18.12.2018

Sama bych si ji podle obalu nevybrala, ale kamarádka mi ji doporučila a super.

Petule.k93
02.09.2018

Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Pecka... ten zvrat v příběhu mě dostal. Nečekala jsem takový překvapení.

jprst
23.05.2018

Originální námět, ale nepříliš dobře využitý, příběh chvílemi ztrácí tempo a tím se řadí spíše mezi průměrné detektivní příběhy. Navíc závěr mi připadal až příliš překombinovaný. Pokud bych začal tímto autorčiným románem, asi bych další nehledal, ale nenechte se odradit, umí i daleko lepší.

Lusa
19.04.2018

Sérii Kovac/LIsková jsem začala číst dá se říci od konce, kdybych však s popel popelu začala jako prvním, možná by mi trochu vadilo, že hlavními aktéry jsou zde Kate a John, zatímco Kojak a Tinks hrají celou dobu druhé housle, zatímco v dalších dílech je tomu naopak. Jako zatím u všech knih z této série mě kniha dokonale strhla, zamotaný a dech beroucí děj se pomalu rozuzlovával a nakonec vyvrchlolil ke strhujícímu konci. Na tuhle sérii nedám dopustit opravdu skvělé a úžasné čtení.

Braenn
16.04.2018

Musím říct, že mě kniha strhla. Byla jsem trochu skeptická po úvodu, v němž hlavní hrdinka jak Bruce Lee a Jackie Chan dokupy složila náhodného zloducha, na kterém už od dveří poznala, co plánuje. Ale naštěstí se to pak uklidnilo do dobré thrillerové detektivky. Drobet, pravda, překombinované, a opět narážíme na starý známý problém autorů-žen, při kterém se kalhotky hlavní hrdinky třepotají ve větru, jen co pohlédne do očí panu pravému... nemluvě o třístránkovém popisu sexu. Ale co. Ta kniha za to stojí. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. Sice to ke konci vypadalo, že to nevěděla snad ani autorka, a vybírala víceméně namátkou, ale co už.

Co opravdu oceňuji je ironický a kousavý humor vedlejších postav, který knize dodává šťávu a probarvuje děj. A jestli je to tak, jak to vypadá, a hlavní hrdinka vlastně není hrdinkou celého cyklu, jen aktérkou tohoto dílu, pak tím větší plus! Srovnám-li to s posledními detektivkami ala Mráz, které jsem měla tu pochybnou čest číst, je tohle zlatá perla.

Nebo minimálně pozlacená. Lepší čtyři hvězdičky. A teď nerušit, jdu číst další díly.

P.S. Dobře, z hlavního hrdiny občas padaly kalhotky i mně. Ale to ten nešvar harlekýnkových vedlejších linek v ději neomlouvá!

Lukana82
23.01.2018

Dávám tři hvězdy za ten konec, který teda byl nečekaný. Klidně mohla být o půlku kratší.

sramkovamichala
10.11.2017

Moc pěkná knížka. Děj je od začátku napínavý a neustále se objevují nové zápletky. Konec byl pro mě nečekaný, ale výborně napsaný a nebyl unáhlený. Vřele doporučuji :-)

zatylka
02.11.2017

První polovina knihy se hrozně táhla ,zbytečně hodně postav a způsob psaní mi taky moc nevyhovoval.Od druhé poloviny kniha nabrala spád a nakonec se mi celkem líbila.

Tami Hoag

Tami Hoag