felia felia komentáře u knih

Manžela jsem nezabila Manžela jsem nezabila Liou Čen-jün

Možná mělo jít o humornou knihu. V tom případě lituji Číňany. Mám raději vtipný humor

01.10.2017 odpad!

Cestopisy nečtu, ale tato kniha je skvělá. Pobavila mě a postarala se o příjemné odpoledne. Už jsem si myslel, že podobný humor v českých knihách zanikl. Tento je výrazně kultivovanější, než prvoplánové vtipkování, se kterým se setkáváme ve většině humoristických knih.

25.09.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Dobře napsaná kniha, která se mi líbila, ale názvem mi připomněla Boškův Erotikhon, který mě v dávnověku pobavil mnohem více

20.09.2017 3 z 5

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Tuto knihu jsem četl někdy v dávnověku. Považuju ji za skvělou. Autor dokáže napsat napínavé knihy, ve kterých nutně nemusí téci potoky krve.

20.09.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Zatím od autorky nejlepší kniha. Mám rád literaturu, která se skutečnosti příliš nepodobá, na které je jasné, že se zrodila díky autorčině fantazii. Na skutečné příběhy mi stačí krátká zpráva v novinách. Stařičká Past na Popelku má výrazně vyšší úroveň

20.09.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi jsem to neměl číst. Jde o knihu, která se líbí pouze ženám. Protože jsem ji přečetl za odpoledne, nezpůsobila mi žádné trauma, jen ve mně vyvolala pocity smutku. Teď si dám nějakou detektivku, abych si spravil náladu.

20.09.2017 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihy pana Bočka dostávám darem a okamžitě je dávám dál, abych si nezaneřádil knihovnu, ve které mám i knihy s jemným humorem, ale s humorem, který nezpůsobuje vyrážku

16.09.2017 1 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tato kniha neměla být překládána

16.09.2017 2 z 5

Pohřbený César Pohřbený César Rex Stout

Je to už dávno, kdy jsem četl tuto knihu, ale skvěle jsem se bavil. Na starších detektivkách oceňuji především humor a jejich útlost. Současné detektivky se honosí názvem thriller, jsou tlusté, aniž by měly více myšlenek, zato krve jsou hektolitry a mrtvoly lze stěží sečíst

10.09.2017 5 z 5

Vrah má mít doktorát Vrah má mít doktorát A. A. Fair (p)

Tuto knihu jsem poprvé četl před nějakými třiceti roky. Příběhy psané pod pseudonymem A.A.Fair mám raději, jsou humornější, než ty s Masonem. Především oceňuji to, že dřívější autoři detektivek psali knihy útlé, aniž by v nich bylo méně myšlenek, než v těch současných tlustospisech, které vždy postrádají vtip.

10.09.2017 4 z 5

Případ zakopaného budíku Případ zakopaného budíku Erle Stanley Gardner

Od Gardnera je to slabší věc. Potěšitelná je především autorova stručnost. Současní ploditelé detektivek píší knihy čtyřnásobně tlusté, aniž by v nich bylo více myšlenek, ale krve je v nich podstatně víc.

10.09.2017 3 z 5

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Je to moje první kniha od tohoto autora. Přečetl jsem ji sice za odpoledne, ale žádné nadšení ve mně nevyvolala. Těžko se smiřuji s tím, když se detektivové chovají hloupě. Zkusím ještě tu druhou sérii s muži jako detektivy a uvidím

10.09.2017 2 z 5

Zločinecký podnik Zločinecký podnik Owen Laukkanen

Drsnější thriller. Příliš velké množství neschopných detektivů

08.09.2017 3 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Nejslabší kniha dobrého autora

26.08.2017 1 z 5

Mizerové Mizerové John Connolly

Dobře napsané, slušně přeložené. Nejde o detektivku a spíše než o thriller jde o horor. Napínavý příběh se spoustou násilí, který bude spíše vyhovovat jemným ženám. Asi už jsem z podobné literatury vyrostl. Dávám přednost černému humoru, ale humoru. U této knihy vám bude mrznout úsměv na rtech.

26.08.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Typický Nesbo, v každém případě čtivý, i když dnes už raději čtu staré detektivky, které nejsou tak děsivé, ale jsou kultivovanější

19.08.2017 5 z 5

Kladivo na dvounohý hmyz Kladivo na dvounohý hmyz Rudolf Jičín

Tuto knihu doporučuji každému skeptikovi

19.08.2017 5 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Jde o Childovu nejklidnější knihu. Jako ty předchozí ji ale přečtete za odpoledne. Sice pobaví, ale to tradiční napětí budete postrádat. Menší je i počet chlapů, které Reacher zmrzačil. I počet mrtvých pokulhává za minulými knihami Lee Childa.

01.06.2017 5 z 5

Malý a velký Mefisto Malý a velký Mefisto Fan Vavřincová (p)

Jsem asi jeden z mála, komu se líbí knihy Fan Vavřincové. Sedí mi její humor, a proto se mi její knihy příjemně čtou.

15.05.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Mám raději klasické detektivky, než thrillery. Oceňuji, když kniha nepostrádá onen černý anglický humor, i když takové knihy už dnes téměř nevychází. Padouch opět má mnohem vyšší bojové kvality než mají policisté. Snaží se své oběti mordovat zvláště fujtajblově. Oddechl jsem si, když byl konečně zabit.

15.05.2017 3 z 5